Briefing-Agrotech.jpg
(z prawej) Wicepremier Henryk Kowalczyk i prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń w czasie briefingu w Targach Kielce.

Wicepremier Henryk Kowalczyk podczas targów Agrotech: - Kielce są centrum rolniczym Polski

17 marca 2023
- Ze względu na brak rąk do pracy, rośnie znaczenie nowych technologii i rolnictwa precyzyjnego, a maszyny oferujące te rozwiązania są dziś na targach Agrotech - mówił Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk w czasie targów techniki rolniczej w Kielcach.

Szef resortu rolnictwa Henryk Kowalczyk w piątek od rana brał udział w targach techniki rolniczej Agrotech, które przez cały weekend trwają w Targach Kielce. – Gratuluję, znakomite targi. Można zobaczyć wiele interesujących maszyn dla rolnictwa, gospodarzy również jest wielu. W tym momencie  Kielce są centrum rolniczym Polski – podkreślił wicepremier Henryk Kowalczyk. - Zapewne na stoiskach rozważane są plany, zamierzenia. Rozpoczyna się kolejna perspektywa Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 – 2027. W ramach programów są szanse na uzyskanie dofinansowań do zakupu najnowszych maszyn. Ze względu na brak rąk do pracy, rośnie znaczenie nowych technologii i rolnictwa precyzyjnego, a maszyny oferujące te rozwiązania są dziś na targach Agrotech – przekazywał wicepremier.

Jak zaznaczał prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń, znaczenie wystawy rośnie. – Firmy decydują się na prezentowanie światowych i polskich premier w czasie Agrotechu. Prawdopodobnie padnie rekord zwiedzających. Gościmy przedstawicieli rządu. Cieszymy się, że kieleckie targi techniki rolniczej są dostrzegane przez wystawców, rolników i władze naszego kraju – podkreślił prezes kieleckiego ośrodka wystawienniczego.

 

Targi Agrotech w Kielcach z 450 firmami

Targi techniki rolniczej Agrotech trwają w Kielcach przez cały weekend. W ośrodku wystawia się 450 firm z 15 krajów. Prezentowane są najnowocześniejsze rozwiązania technologii z branży agro – ciągniki, kombajny, maszyny uprawowe, do obsługi gospodarstw.

 

/MŚ/   

Polecane aktualności
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.
18 marca 2023
O internetowej działalności, zmianach wizerunku rolnika oraz najnowszej technologii, która… wcale nie wyparła polskich maszyn mówili popularni w kraju influencerzy podczas wystawy Agrotech w Targach Kielce. Na spotkanie przyszło wiele osób, liczni robili sobie pamiątkowe zdjęcia.  
18 marca 2023
W pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH odbyła się ważna konferencja.
18 marca 2023
Drugiego dnia targów Agrotech 2023 w Targach Kielce firma Claas zaprezentowała serię rozwiązań bezpośrednio i pośrednio wpływających na oszczędność w pracy rolnika. Firma zaprezentowała też swoje najnowsze maszyny.
18 marca 2023
Rzesze rolników od sobotniego poranka odwiedzają Targi Kielce, by zwiedzić 28. edycję  targów techniki rolniczej Agrotech oraz 22. targów gospodarki leśnej Las-Expo. Ofertę prezentuje 450 firm z 15 krajów.
17 marca 2023
Targi Agrotech to także atrakcje dla rolników. W sobotę o 11.30 rozpocznie się spotkanie z popularnymi w mediach – Magdą Urbaniak, znaną jako magda.tractormania, Sebastianem Staniewskim FitFarmerem, który jest rolnikiem i zawodnikiem MMA, oraz Tomaszem Klimkowskim, znanym z udziału w show telewizyjnej Jedynki. Wydarzenie odbędzie się w kapsule E3 w hali E.