Briefing-Agrotech.jpg
(z prawej) Wicepremier Henryk Kowalczyk i prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń w czasie briefingu w Targach Kielce.

Wicepremier Henryk Kowalczyk podczas targów Agrotech: - Kielce są centrum rolniczym Polski

17 marca 2023
- Ze względu na brak rąk do pracy, rośnie znaczenie nowych technologii i rolnictwa precyzyjnego, a maszyny oferujące te rozwiązania są dziś na targach Agrotech - mówił Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk w czasie targów techniki rolniczej w Kielcach.

Szef resortu rolnictwa Henryk Kowalczyk w piątek od rana brał udział w targach techniki rolniczej Agrotech, które przez cały weekend trwają w Targach Kielce. – Gratuluję, znakomite targi. Można zobaczyć wiele interesujących maszyn dla rolnictwa, gospodarzy również jest wielu. W tym momencie  Kielce są centrum rolniczym Polski – podkreślił wicepremier Henryk Kowalczyk. - Zapewne na stoiskach rozważane są plany, zamierzenia. Rozpoczyna się kolejna perspektywa Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 – 2027. W ramach programów są szanse na uzyskanie dofinansowań do zakupu najnowszych maszyn. Ze względu na brak rąk do pracy, rośnie znaczenie nowych technologii i rolnictwa precyzyjnego, a maszyny oferujące te rozwiązania są dziś na targach Agrotech – przekazywał wicepremier.

Jak zaznaczał prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń, znaczenie wystawy rośnie. – Firmy decydują się na prezentowanie światowych i polskich premier w czasie Agrotechu. Prawdopodobnie padnie rekord zwiedzających. Gościmy przedstawicieli rządu. Cieszymy się, że kieleckie targi techniki rolniczej są dostrzegane przez wystawców, rolników i władze naszego kraju – podkreślił prezes kieleckiego ośrodka wystawienniczego.

 

Targi Agrotech w Kielcach z 450 firmami

Targi techniki rolniczej Agrotech trwają w Kielcach przez cały weekend. W ośrodku wystawia się 450 firm z 15 krajów. Prezentowane są najnowocześniejsze rozwiązania technologii z branży agro – ciągniki, kombajny, maszyny uprawowe, do obsługi gospodarstw.

 

/MŚ/   

Polecane aktualności
21 czerwca 2023
Za 30-letnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu maszyn rolniczych została doceniona firma Jar-met z Węgrowa na Mazowszu w czasie targów techniki rolniczej Agrotech. Otrzymała Puchar Ministra Rolnictwa.
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
05 kwietnia 2023
Targi Agrotech zostały Partnerem Premium pierwszej w Polsce konferencji marketingowej dla branży rolniczej - Agrocon. Ekipa Agrotechu pojawi się również na wydarzeniu i zaprezentuje prelekcję pod tytułem: Targi – marketing przyszłości. Spotkajmy się przy kawie
03 kwietnia 2023
Siedem przedsiębiorstw z Ukrainy prezentowało ofertę podczas 28. edycji targów techniki rolniczej Agrotech w Kielcach, kolejne przyjechały na rekonesans. – Tu można się pokazać i znaleźć klienta, co przyniesie firmie wyniki, sprzedaż, rozpoznawalność – mówił przedstawiciel Maans.
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.