AgroTech-245.jpg
Obecność w marcu w Targach Kielce już potwierdza marka Massey Ferguson, której stoisko podczas ostatniego Agrotechu było oblegane.

Agrotech 2023 już w marcu w Kielcach. Ciągniki zaprezentują najwięksi producenci na świecie

29 listopada 2022
Cenione i znane marki deklarują udział w 28. edycji Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach. Wydarzenie, które odbędzie się od 17 do 19 marca zapowiada się już teraz okazale. Będą prezentacje najnowszych osiągnięć tej branży przemysłu. Firmy, które chcą przygotować duże stoiska, do 12 grudnia mogą skorzystać ze specjalnych warunków proponowanych przez Targi Kielce.

Nieco ponad trzy miesiące zostało do największych w Polsce targów rolnych organizowanych w halach. Ostatnią edycję zwiedziło 50 tysięcy osób z całego kraju i zagranicy. W 9 halach wystawiło się 350 firm z 11 krajów. Przypomnijmy, że rekordowa edycja - przedpandemiczna, z 2019 zgromadziła 75 tysięcy zwiedzających, 11 hal Targów Kielce i teren zewnętrzny zajęło 750 firm z 25 krajów! Jak prognozują organizatorzy, już teraz marcowa edycja zapowiada się dość okazale i ciekawie.

 

Udział w targach rolnych Agrotech w Kielcach potwierdzają najwięksi w branży – będą Zetor, John Deere, Class, AGCO z markami Massey Ferguson, Fendt i Valtra. Deklaracje składają kolejni, szykują się atrakcyjne stoiska z szeroką ofertą, a wśród nich nowości. Pojawi się między innymi Fendt 700 Vario Gen7 - całkowicie nowy projekt firmy, który wyróżnia się rozszerzeniem zakresu mocy do 300 KM dla różnorodnych zastosowań.

 

Producenci podczas ostatniej wystawy zwracali uwagę na postępującą specjalizację. Spodziewać się więc możemy nowości dla poszczególnych działów produkcji rolnej. Sami rolnicy zaznaczali, że nie tylko komfort i efektywność pracy są dla nich istotne, ale też oszczędność - i paliwa, i siły pracowniczej. Stąd potrzeba tworzenia zespołów, by za jednym przejazdem wykonać jak najwięcej robót.


Podczas marcowego Agrotechu zwiedzający przyjrzą się także modelom maszyn uprawowych - także agregatom, zielonkowych, siewnych, do warzyw, sadów, winnic, opryskiwaczom. Sprawdzą możliwości ich wykorzystania do prac. Nie zabraknie coraz potężniejszych kombajnów do zbóż i kukurydzy. Ofertę zaprezentują też firmy produkujące maszyny do obsługi gospodarstw oraz hodowli zwierzęcych.


Nowości zapowiadają się także w propozycji nawozów, wapna, środków ochrony roślin. Lata doświadczeń Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej udowadniają, że wystawa Agrotechu co roku zaskakuje.

Wystawcy, którzy chcą zaprezentować swoją ofertę zajmując większą przestrzeń, do 12 grudnia mogą skorzystać z specjalnych warunków przygotowanych przez Targi Kielce.

 

Polecane aktualności
28 grudnia 2022
Automatyczny rozdzielacz ssący (ARS) to innowacyjne rozwiązanie dozowania zboża z silosu lub pryzmy, w którym firma Zuptor zastosowała nowe rozwiązanie odpowiadające na konieczność minimalizowania kosztów zużycia energii. Urządzenie zaprezentuje podczas targów rolniczych w Kielcach w dniach od 17 do 19 marca.
28 grudnia 2022
Firma JOST to wiodący światowy producent komponentów dla ciągników i maszyn kołowych używanych przez rolników. Podczas marcowych targów Agrotech zaprezentuje szeroką gamę ładowaczy czołowych oraz sprzęgów i zaczepów.
28 grudnia 2022
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowało harmonogram naborów wniosków na działania w ramach nadal realizowanego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na rok 2023. Zaplanowane zostało wsparcie do inwestycji w nawadnianie i zieloną energię, a także pomoc dla dotkliwie poszkodowanych w wyniku wojny.
21 grudnia 2022
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH znalazły się w grupie wydarzeń wskazanych przez Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, jako dających pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego albo prawa z rejestracji w przypadku wystawienia na nich wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego.
07 grudnia 2022
Ładowarki teleskopowe T7035 i T7042T to nowość, którą przedsiębiorstwo Weideman zaprezentuje podczas targów Agrotech w dniach od 17 do 19 marca 2023 roku w Kielcach.
06 grudnia 2022
Hodowców bydła w pracach przy podgarnianiu paszy zmieni robot sterowany za pomocą smartphona. Urządzenie porusza się nie tylko po oborze, ale i pomiędzy budynkami, samodzielnie steruje drzwiami automatycznymi. Nowość EM LIZARD  od przedsiębiorstwa Euromilk będzie można zobaczyć na targach Agrotech w Kielcach.
30 listopada 2022
Z prezentacją nowych produktów udział w 28.edycji targów Agrotech 2023 zapowiada  się marka Fendt. Zobaczymy  ciągniki z serii Vario Gen7 - całkowicie nowy projekt firmy przedsiębiorstwa i rozszerzenie zakresu mocy do 300 KM dla różnorodnych zastosowań.
07 listopada 2022
– Ważne, żeby przed rozpoczęciem naborów rolnicy zostali dobrze poinformowani o wszystkich możliwościach krajowego Planu Strategicznego, aby mogli maksymalnie z nich skorzystać – podkreślił wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji prasowej w czwartek, 3 listopada. Resort rolnictwa przygotował prezentację z informacjami o wysokości dopłat, punktacji i warunkach uzyskania.