437019-1.jpg
Kombajn Claas Trion 520 będzie można z bliska zobaczyć podczas targów Agrotech już w marcu. /fot. Claas/

Nowy kombajn Trion 520 i prasa Variant 560 od Claasa na targach Agrotech 2023 w Kielcach

15 lutego 2023
Przedsiębiorstwo Claas przygotowuje okazałe stoisko na targi techniki rolniczej Agrotech, które odbędą się w dniach 17 – 19 marca w Targach Kielce. Wśród nowości zaprezentuje najnowszy kombajn Trion 520 oraz prasę zwijającą Variant 560.

Seria Trion to zupełnie nowa gama 20 wersji kombajnów, którą Claas wprowadził na rynek w 2021 roku w myśl hasła „Fits your farm”. Wyróżnia się szeroką ofertą wyposażenia i modeli, które zaczynają się od maszyn o mocy 258 KM, a kończą na 435-konnym kombajnie hybrydowym z dwoma rotorami. Można je wyposażyć w rozmaite funkcje, jak podwozie gąsienicowe Terra Trac, przenośniki taśmowe pochyłe, wyrównanie nachylenia podwozia Montana, a także Claas GPS Pilot z terminalem Cemis 1200 do automatycznego, sterowanego przez GPS kierowania.Trion 520 to najmniejszy kombajn z tej rodziny. Został wyposażony w silnik Cummins B6.7 o mocy 258 KM, bęben młócący o szerokości 1420 milimetrów, pięć wytrząsaczy i zbiornik ziarna o pojemności 8000 litrów. Ten model wyróżnia komfortowa kabina, która została wyposażona w pneumatyczny fotel, klimatyzację oraz nowoczesny wyświetlacz. Model jest wyjątkowo efektywny w pracy. 


Kolejną nowością na stoisku Claasa podczas Agrotechu będzie prasa zwijająca VARIANT 560 ze zmienną komorą prasującą. Model wyposażono między innymi w podbieracz 2,1 m z rolką dociskającą, szerokie opony 500/50-17, układ ręcznego centralnego smarowania, wskazanie prawo-lewo czy opuszczoną podłogę PRO. Nowy terminal CEMIS 700 ma zaprogramowane ustawienia do zbioru różnych plonów. Dzięki temu operator nie musi już sam ustawiać wszystkich parametrów, a jedynie te podstawowe, jak wielkość balotu czy ilość owinięć siatki. Programy zostały predefiniowane do takich materiałów jak słoma, sianokiszonki mokre, sianokiszonki suche oraz siano. W modelu jest jeszcze więcej ułatwień, które usprawnią pracę maszyną. Wszystkie będzie można poznać podczas targów Agrotech w Kielcach w dniach od 17 do 19 marca 2023.

 

/MŚ/

 

Polecane aktualności
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.
18 marca 2023
O internetowej działalności, zmianach wizerunku rolnika oraz najnowszej technologii, która… wcale nie wyparła polskich maszyn mówili popularni w kraju influencerzy podczas wystawy Agrotech w Targach Kielce. Na spotkanie przyszło wiele osób, liczni robili sobie pamiątkowe zdjęcia.  
18 marca 2023
W pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH odbyła się ważna konferencja.
18 marca 2023
Drugiego dnia targów Agrotech 2023 w Targach Kielce firma Claas zaprezentowała serię rozwiązań bezpośrednio i pośrednio wpływających na oszczędność w pracy rolnika. Firma zaprezentowała też swoje najnowsze maszyny.
18 marca 2023
Rzesze rolników od sobotniego poranka odwiedzają Targi Kielce, by zwiedzić 28. edycję  targów techniki rolniczej Agrotech oraz 22. targów gospodarki leśnej Las-Expo. Ofertę prezentuje 450 firm z 15 krajów.