Aktualności

Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023–2027. Są znane stawki dla upraw i hodowli oraz działania [WIDEO]
– Polscy rolnicy powinni w maksymalny sposób skorzystać z WPR, aby żadne euro nie wróciło do Brukseli – zaznaczył wicepremier Henryk Kowalczyk.
Szef resortu rolnictwa podkreślił, że obecnie należy przede wszystkim edukować rolników w zakresie możliwości, które przynoszą ekoschematy, gdyż nabory ruszają już w marcu przyszłego roku.
– Przez okres zimowy musimy przygotować rolników do skorzystania z ekoschematów. To jest bardzo istotne. Jedne są łatwiejsze, drugie bardziej ambitne, ale musimy być przygotowani na wszystkie – powiedział szef resortu rolnictwa.
Minister Kowalczyk dodał, że wiedza dotycząca II filaru WPR i konkretnych, możliwych korzyści w tym zakresie jest równie potrzebna.
Szef resortu rolnictwa wyraził pogląd, że do Krajowego Planu Strategicznego dla WPR należy podejść racjonalnie – jak do szansy i maksymalnie z niej skorzystać. – Plan przyniesie polskim rolnikom możliwości uzyskania: dodatkowych dochodów, dotacji za podejmowanie określonych działań, rekompensaty części strat. Ważną rolą Planu Strategicznego, tak jak WPR w ogóle, jest wsparcie działań środowisko-klimatycznych i te będą premiowane – przypomniał minister rolnictwa i rozwoju wsi.
Pobierz prezentację z informacjami m.in. o dopłatach do upraw, do zwierząt, przejściowym wsparciu krajowym, pomocy dla spółdzielni, ekoschematach, ONW, premiach i planowanych działaniach.
Pliki do pobrania
-
Plan Strategiczny 2023-2027 - stawki, warunki, działaniarozmiar pliku: 8.08 MB
Wiedzy na te tematy będzie można zasięgnąć także w czasie targów Agrotech w Kielcach, które odbędą się w dniach 17-19 marca 2023, na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
ZOBACZ wideo na temat ekoschematów
/oprac. na podstawie www.gov.pl/