pottinger.jpg
Nowościami prezentowanymi podczas Agrotechu będą kultywator Terria ze zbiornikiem Amico.

Pöttinger na Agrotechu z zestawami maszyn służącymi ochronie zasobów naturalnych gleby

03 lutego 2023
Z szeroką gamą produktów szykuje się na targi Agrotech przedsiębiorstwo Pöttinger. Zaprezentowane zostaną nowoczesne i potężne maszyny od uprawy gleby, siewu, mechanicznej pielęgnacji upraw. Nowościami będą kultywator Terria ze zbiornikiem Amico i nowy siewnik Aerosem.

Pöttinger to austriacka firma z ponad 150-letnią historią, od wielu lat obecna na targach Agrotech. Specjalizuje się w produkcji maszyn zielonkowych, uprawowych, a także cyfrowej technice rolniczej.

- Priorytetem w dzisiejszej uprawie gleby jest oszczędność kosztów i czasu oraz dobór właściwej technologii, która zapewni odpowiednie dochody gospodarstwu i jednocześnie pozwoli zadbać o zdrowie i zasobność gleby na lata – przekazuje przedsiębiorstwo. - Pöttinger oferuje kompleksowe i dopasowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania: od uprawy gleby po siew, a także mechaniczna pielęgnacja upraw. 


Na tegorocznej wystawie rolniczej w Kielcach Pöttinger w partnerstwie ze swoim dystrybutorem – firmą Kisiel, zaprezentuje wiele nowości, w tym rozbudowane maszyny, dzięki którym można wykonywać kilka robót za jednym przejazdem. Jedną z nich będzie kultywator Terria ze zbiornikiem Amico. Praca tym zestawem ma na celu spulchnienie gleby oraz równoczesne wysianie nawozu, co istotne bezpośrednie dostarczenie nawozu po przejeździe maszyną uprawową jest bardziej efektywne. Nie dochodzi wówczas do wypłukiwania nawozu. Jak informuje producent, dzięki temu można precyzyjnie uzupełnić braki substancji odżywczych w różnych warstwach gleby, z kolei odłożony w glebie nawóz sprzyja rozrostowi korzeni.

 

Wśród nowości będzie też siewnik Aerosem, który w zestawie z aktywną uprawą gleby maszyną, łączy wydajność z elastycznością zastosowania. W produkcji tej maszyny Pöttinger za cel postawił możliwie najlepszą ochronę gleby i perfekcyjne odłożenie nasion.

 


Te i wiele innych maszyn od Pöttingera będzie można zobaczyć w czasie targów Agrotech w Kielcach, w dniach od 17 do 19 marca 2023.

 

Polecane aktualności
21 czerwca 2023
Za 30-letnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu maszyn rolniczych została doceniona firma Jar-met z Węgrowa na Mazowszu w czasie targów techniki rolniczej Agrotech. Otrzymała Puchar Ministra Rolnictwa.
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
05 kwietnia 2023
Targi Agrotech zostały Partnerem Premium pierwszej w Polsce konferencji marketingowej dla branży rolniczej - Agrocon. Ekipa Agrotechu pojawi się również na wydarzeniu i zaprezentuje prelekcję pod tytułem: Targi – marketing przyszłości. Spotkajmy się przy kawie
03 kwietnia 2023
Siedem przedsiębiorstw z Ukrainy prezentowało ofertę podczas 28. edycji targów techniki rolniczej Agrotech w Kielcach, kolejne przyjechały na rekonesans. – Tu można się pokazać i znaleźć klienta, co przyniesie firmie wyniki, sprzedaż, rozpoznawalność – mówił przedstawiciel Maans.
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.