minister.jpg
Henryk Kowalczyk, Wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi objął patronatem honorowym targi Agrotech.

Targi Agrotech pod patronatem Wicepremiera i Ministra Rolnictwa

17 października 2022
Wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk objął patronatem honorowym XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH, które odbędą się w dniach 17 - 19 marca 2023 roku w Targach Kielce.

"Popieram zorganizowanie kolejnej edycji wydarzenia, mającego na celu promowanie osiągnięć polskiego rolnictwa poprzez prezentację najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych oraz oferty maszyn, urządzeń i usług. Niewątpliwie przedsięwzięcie będzie dobrą okazją do uzyskania fachowych porad od doradców rolnych i pracowników firm działających na rzecz rolnictwa, a także nawiązania nowych kontaktów biznesowych i intensyfikacji istniejącej współpracy" - przekazał Wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk w oficjalnym piśmie dotyczącym objęcia patronatem honorowym targów Agrotech. 

 

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej rok rocznie  są odwiedzane przez szefa resortu rolnictwa, bądź jego zastępców, którzy  podczas wydarzenia przekazują wiadomości ważne dla wszystkich gospodarzy w kraju. Tradycją już stało się, że podczas trzydniowego wydarzenia w Targach Kielce Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowuje stoisko, na którym pomocą służą specjaliści. W tym roku również rolnicy zasięgną szczegółowych informacji dotyczących m.in.: Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, polityki wsparcia rolnictwa, polskich produktów regionalnych i tradycyjnych, rolnictwa ekologicznego, Programu Poznaj Dobrą Żywność oraz targów rolno-spożywczych organizowanych w kraju i za granicą.

 

XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH odbędą się w dniach 17 - 19 marca 2023 roku w Targach Kielce. Zapraszamy.  

 

 

Polecane aktualności
07 grudnia 2022
Ładowarki teleskopowe T7035 i T7042T to nowość, którą przedsiębiorstwo Weideman zaprezentuje podczas targów Agrotech w dniach od 17 do 19 marca 2023 roku w Kielcach.
06 grudnia 2022
Hodowców bydła w pracach przy podgarnianiu paszy zmieni robot sterowany za pomocą smartphona. Urządzenie porusza się nie tylko po oborze, ale i pomiędzy budynkami, samodzielnie steruje drzwiami automatycznymi. Nowość EM LIZARD  od przedsiębiorstwa Euromilk będzie można zobaczyć na targach Agrotech w Kielcach.
30 listopada 2022
Z prezentacją nowych produktów udział w 28.edycji targów Agrotech 2023 zapowiada  się marka Fendt. Zobaczymy  ciągniki z serii Vario Gen7 - całkowicie nowy projekt firmy przedsiębiorstwa i rozszerzenie zakresu mocy do 300 KM dla różnorodnych zastosowań.
29 listopada 2022
Cenione i znane marki deklarują udział w 28. edycji Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach. Wydarzenie, które odbędzie się od 17 do 19 marca zapowiada się już teraz okazale. Będą prezentacje najnowszych osiągnięć tej branży przemysłu. Firmy, które chcą przygotować duże stoiska, do 12 grudnia mogą skorzystać ze specjalnych warunków proponowanych przez Targi Kielce.
07 listopada 2022
– Ważne, żeby przed rozpoczęciem naborów rolnicy zostali dobrze poinformowani o wszystkich możliwościach krajowego Planu Strategicznego, aby mogli maksymalnie z nich skorzystać – podkreślił wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji prasowej w czwartek, 3 listopada. Resort rolnictwa przygotował prezentację z informacjami o wysokości dopłat, punktacji i warunkach uzyskania.
03 listopada 2022
Średnia wartość wsparcia bezpośredniego w Polsce w przeliczeniu na hektar będzie wzrastać w kolejnych latach – poinformowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
06 października 2022
30 września Europejski Bank Centralny opublikował kurs wymiany, po którym przeliczane będą płatności bezpośrednie oraz przejściowe wsparcie krajowe za 2022 rok. Kurs wynosi 4,8483 złotego za jedno euro. Wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie 17 października.
29 września 2022
31 sierpnia 2022 roku Komisja Europejska zatwierdziła Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.