5.jpg
Opatentowana konstrukcja modułowego ślimaka PUSH-up dała możliwość uformowania kształtu każdego modułu, dzięki czemu pasza nie tylko jest przesuwana w kierunku krów, ale jest doskonale napowietrzana.

Autonomiczny system podgarniania paszy wyręczy w pracach hodowcę. Zobaczysz go na targach Agrotech

06 grudnia 2022
Hodowców bydła w pracach przy podgarnianiu paszy zmieni robot sterowany za pomocą smartphona. Urządzenie porusza się nie tylko po oborze, ale i pomiędzy budynkami, samodzielnie steruje drzwiami automatycznymi. Nowość EM LIZARD  od przedsiębiorstwa Euromilk będzie można zobaczyć na targach Agrotech w Kielcach.

Podgarnianie paszy to czynność cierpliwie wykonywana przez hodowców zwierząt, najczęściej krów w dużych, przejazdowych oborach. Producent  maszyn rolniczych  oraz wyposażenia budynków inwentarskich Euromilk przychodzi z urządzeniem, które te prace wykona za gospodarza. Najnowszym produktem tej polskiej firmy jest autonomiczny pojazd EM LIZARD, który sam podgarnie pasze.   

 

Jak przekazuje przedsiębiorstwo Euromilk, maszyna oraz ślimak napędzany jest silnikami bezszczotkowymi BLDC poprzez przekładnie planetarne, co zapewnia bezobsługową pracę.

 

Największą zaletą maszyny jest modułowy ślimak wykonany z bardzo odpornych na ścieranie tworzyw sztucznych. Opatentowana konstrukcja modułowego ślimaka PUSH-up dała możliwość uformowania kształtu każdego modułu, dzięki czemu pasza nie tylko jest przesuwana w kierunku krów, ale jest doskonale napowietrzana. Jest to unikalne opatentowane rozwiązanie stosowane tylko w maszynach EM.

 

Modułowa budowa ślimaka to również możliwość wymiany modułów po wielu latach intensywnej pracy oraz bezpieczeństwo zapewnione poprzez obłe kształty. EM Lizard porusza się po oborze za pomocą niezawodnej pętli indukcyjnej. Jest to rozwiązanie stosowane w przemyśle od wielu lat. Maszynę, wedle potrzeb, można doposażyć w zasobniki na dwa typy pasz treściwych o łącznej pojemności 130 litrów oraz w dozownik płynnych dodatków o pojemności 10l.

 

Robot może poruszać się pomiędzy oborami i samodzielnie sterować drzwiami automatycznymi. Za bezpieczeństwo odpowiada dwukierunkowy zderzak z przodu robota. Urządzenie sterowane jest za pomocą smartphona oraz opcjonalnego ręcznego pilota.

 

 

Maszyny od przedsiębiorstwa Euromilk, w tym nowość - robot EM LIZARD będzie można zobaczyć podczas targów Agrotech w Kielcach, w dniach od 17 do 19 marca 2023. 

/MŚ/

Polecane aktualności
03 lutego 2023
Z szeroką gamą produktów szykuje się na targi Agrotech przedsiębiorstwo Pöttinger. Zaprezentowane zostaną nowoczesne i potężne maszyny od uprawy gleby, siewu, mechanicznej pielęgnacji upraw. Nowościami będą kultywator Terria ze zbiornikiem Amico i nowy siewnik Aerosem.
02 lutego 2023
Polski producent maszyn rolniczych Landstal podczas marcowych targów Agrotech zaprezentuje różnorodne maszyny do uprawy ziemi, a przede wszystkim specjalistyczne agregaty. Nie braknie nowości.  
02 lutego 2023
Przedsiębiorstwa mogą zgłaszać produkty związane z rolnictwem i gospodarką żywnościową do konkursu o Złoty Medal Targów Techniki Rolniczej Agrotech 2023. Ważne, by były one prezentowane w czasie wystawy w Targach Kielce.
30 stycznia 2023
Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk zaplanował udział w 28. Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej Agrotech, które w Targach Kielce odbędą się w dniach od 17 do 19 marca.
11 stycznia 2023
Automatyczny rozdzielacz ssący (ARS) to innowacyjne rozwiązanie dozowania zboża z silosu lub pryzmy, w którym firma Zuptor zastosowała nową opcję odpowiadającą na konieczność minimalizowania kosztów zużycia energii. Urządzenie zaprezentuje podczas targów rolniczych w Kielcach w dniach od 17 do 19 marca.
28 grudnia 2022
Firma JOST to wiodący światowy producent komponentów dla ciągników i maszyn kołowych używanych przez rolników. Podczas marcowych targów Agrotech zaprezentuje szeroką gamę ładowaczy czołowych oraz sprzęgów i zaczepów.
28 grudnia 2022
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowało harmonogram naborów wniosków na działania w ramach nadal realizowanego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na rok 2023. Zaplanowane zostało wsparcie do inwestycji w nawadnianie i zieloną energię, a także pomoc dla dotkliwie poszkodowanych w wyniku wojny.
21 grudnia 2022
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH znalazły się w grupie wydarzeń wskazanych przez Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, jako dających pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego albo prawa z rejestracji w przypadku wystawienia na nich wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego.