5.jpg
Opatentowana konstrukcja modułowego ślimaka PUSH-up dała możliwość uformowania kształtu każdego modułu, dzięki czemu pasza nie tylko jest przesuwana w kierunku krów, ale jest doskonale napowietrzana.

Autonomiczny system podgarniania paszy wyręczy w pracach hodowcę. Zobaczysz go na targach Agrotech

06 grudnia 2022
Hodowców bydła w pracach przy podgarnianiu paszy zmieni robot sterowany za pomocą smartphona. Urządzenie porusza się nie tylko po oborze, ale i pomiędzy budynkami, samodzielnie steruje drzwiami automatycznymi. Nowość EM LIZARD  od przedsiębiorstwa Euromilk będzie można zobaczyć na targach Agrotech w Kielcach.

Podgarnianie paszy to czynność cierpliwie wykonywana przez hodowców zwierząt, najczęściej krów w dużych, przejazdowych oborach. Producent  maszyn rolniczych  oraz wyposażenia budynków inwentarskich Euromilk przychodzi z urządzeniem, które te prace wykona za gospodarza. Najnowszym produktem tej polskiej firmy jest autonomiczny pojazd EM LIZARD, który sam podgarnie pasze.   

 

Jak przekazuje przedsiębiorstwo Euromilk, maszyna oraz ślimak napędzany jest silnikami bezszczotkowymi BLDC poprzez przekładnie planetarne, co zapewnia bezobsługową pracę.

 

Największą zaletą maszyny jest modułowy ślimak wykonany z bardzo odpornych na ścieranie tworzyw sztucznych. Opatentowana konstrukcja modułowego ślimaka PUSH-up dała możliwość uformowania kształtu każdego modułu, dzięki czemu pasza nie tylko jest przesuwana w kierunku krów, ale jest doskonale napowietrzana. Jest to unikalne opatentowane rozwiązanie stosowane tylko w maszynach EM.

 

Modułowa budowa ślimaka to również możliwość wymiany modułów po wielu latach intensywnej pracy oraz bezpieczeństwo zapewnione poprzez obłe kształty. EM Lizard porusza się po oborze za pomocą niezawodnej pętli indukcyjnej. Jest to rozwiązanie stosowane w przemyśle od wielu lat. Maszynę, wedle potrzeb, można doposażyć w zasobniki na dwa typy pasz treściwych o łącznej pojemności 130 litrów oraz w dozownik płynnych dodatków o pojemności 10l.

 

Robot może poruszać się pomiędzy oborami i samodzielnie sterować drzwiami automatycznymi. Za bezpieczeństwo odpowiada dwukierunkowy zderzak z przodu robota. Urządzenie sterowane jest za pomocą smartphona oraz opcjonalnego ręcznego pilota.

 

 

Maszyny od przedsiębiorstwa Euromilk, w tym nowość - robot EM LIZARD będzie można zobaczyć podczas targów Agrotech w Kielcach, w dniach od 17 do 19 marca 2023. 

/MŚ/

Polecane aktualności
21 czerwca 2023
Za 30-letnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu maszyn rolniczych została doceniona firma Jar-met z Węgrowa na Mazowszu w czasie targów techniki rolniczej Agrotech. Otrzymała Puchar Ministra Rolnictwa.
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
05 kwietnia 2023
Targi Agrotech zostały Partnerem Premium pierwszej w Polsce konferencji marketingowej dla branży rolniczej - Agrocon. Ekipa Agrotechu pojawi się również na wydarzeniu i zaprezentuje prelekcję pod tytułem: Targi – marketing przyszłości. Spotkajmy się przy kawie
03 kwietnia 2023
Siedem przedsiębiorstw z Ukrainy prezentowało ofertę podczas 28. edycji targów techniki rolniczej Agrotech w Kielcach, kolejne przyjechały na rekonesans. – Tu można się pokazać i znaleźć klienta, co przyniesie firmie wyniki, sprzedaż, rozpoznawalność – mówił przedstawiciel Maans.
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.