NOWA INFRASTRUKTURA (10-11.05.2022)

Targi Budownictwa Infrastrukturalnego

 

Szanowni Państwo.

Mając na uwadze najwyższą jakość spotkania branży budownictwa infrastrukturalnego – targów AUTOSTRADA Nowa Infrastruktura, a także dbając o zadowolenie naszych Wystawców i Zwiedzających, podjęliśmy decyzję o organizacji wydarzenia w cyklu dwuletnim. Kolejna edycja targów odbędzie się wiosną 2024 roku, a dokładna data wydarzenia zostanie podana w terminie późniejszym.

Jesteśmy przekonani, że wspólnie stworzymy przestrzeń do wymiany branżowych kontaktów, a targi AUTOSTRADA Nowa Infrastruktura przyniosą nową jakość biznesowych spotkań na najwyższym poziomie. Dołożymy wszelkich starań, aby nasze targi organizowane w cyklu dwuletnim spełniły wszystkie oczekiwania.

Mamy nadzieję, że decyzja ta spotka się z Państwa zrozumieniem i akceptacją.

 


 

 

  seminarium-samorzadowe-drogi-betonowe
  seminarium-pswna
  konferencja-swietokrzyskie-szlaki
 

 

Kompleksowe spotkanie branżowe – Targi Budownictwa Infrastrukturalnego dobiegło końca!

maszyny budowlane na targach nowa-infrastruktura-2022 Dwa dni targów, pięć branżowych spotkań, konferencji i seminariów, ogólnopolskie premiery i prezentacje najnowszych rozwiązań produktowych – tak w skrócie można podsumować tegoroczne targi Nowa Infrastruktura. Wydarzenie przyciągnęło przedstawicieli najważniejszych instytucji branżowych, a także producentów i dystrybutorów najnowszych maszyn i sprzętów wykorzystywanych w budownictwie. Spotkanie odbyło się od 10 do 11 maja 2022 roku.

BRANŻOWE SPOTKANIA NA TARGACH NOWA INFRASTRUKTURA

Jednym z wydarzeń towarzyszących Targom Budownictwa Infrastrukturalnego było organizowane po raz pierwszy w Targach Kielce Forum Utrzymania Dróg i Mostów. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele podmiotów zainteresowanych całorocznym utrzymaniem dróg gminnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych, przedsiębiorcy oraz zarządcy dróg. W trakcie forum nie tylko przeanalizowano najistotniejsze problemy branży i wyzwania, ale również omówiono obowiązujące legislacje państwowe, a także nowe rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury. Drugiego dnia targów, w ramach Forum zorganizowano zawody najlepszych operatorów pługów odśnieżnych, którzy rywalizowali na tzw. „rodeo drogowym”. Aż 15 zawodników z całej Polski rywalizowało w trzech konkurencjach, podczas których oceniana była precyzyjna jazda, precyzyjne hamowanie czy slalom pługiem zakończony strzałem w bramkę.

nowa-infrastruktura-2022 Salon Kruszyw, to wydarzenie, które organizowane jest w Targach Kielce od 2012 roku. W tym roku nie mogło go również zabraknąć podczas targów Nowa Infrastruktura. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firm, jednostek badawczych oraz inne instytucje z szeroko pojętej branży pozyskania, przeróbki, transportu i wykorzystania kruszyw. W trakcie debaty omówiono wymagania zawarte w najnowszych regulacjach obowiązujących producentów kruszyw i wykonawców dróg, a także skupiono się na problematyce reaktywności alkaicznej kruszyw. Spotkanie było również okazją do poznania dotychczasowych doświadczeń producentów kruszyw i wykonawców dróg.

Nowa Infrastruktura obfitowało również w branżowe seminaria. Podczas pierwszego z nich pn. "Samorządowe drogi betonowe odpowiedzią na wymagania przyszłości" zaprezentowano m.in. zalety nawierzchni betonowych zarówno w zakresie budowy dróg krajowych, jak i samorządowych. Drugiego dnia targów odbyło się seminarium pn. „Komfortowe i trwałe drogi rowerowe w Polsce i na świecie - od koncepcji do realizacji” poświęcone m.in. rozwiązaniom poprawiającym bezpieczeństwo dróg rowerowych, budowie sieci tras rowerowych i urządzeń transportu osobistego, a także projektowaniu ścieżek rowerowych.

W programie targów Nowa Infrastruktura pojawiła się również konferencja naukowo-techniczna pn. „Świętokrzyskie szlaki - doświadczenia, innowacje, bezpieczeństwo”. W spotkaniu wzięli udział zarządcy dróg, wykonawcy firm drogowych, biur projektowych czy samorządów. W trakcie konferencji omówiono realizacje zadań i inwestycji na świętokrzyskich drogach. Nie zabrakło kwestii związanych z innowacjami w drogownictwie oraz proekologicznymi technologiami remontów i przebudów dróg. 

Marka BMC po raz pierwszy w Polsce na targach Nowa Infrastruktura

Podczas tegorocznych targów Nowa Infrastruktura swoją premierę będą miały pojazdy marki BMC, wprowadzone po raz pierwszy na rynek polski przez Autobagi Polska - producenta i dealera pojazdów ciężarowych oraz dostawczych różnych marek. W Targach Kielce zaprezentowano betonomieszarkę o pojemności 10 m3 8x4 z silnikami o mocy 400 KM. Wszystkie pojazdy marki BMC posiadają homologację w kategorii N3 co oznacza, że muszą być dostosowane do najnowszych przepisów w pełnym zakresie. Wyposażone są również we wszystkie wymagane przepisami nowinki techniczne włącznie z AEBS i LDWS.

nowa-infrastruktura-2022 Nowe modele podwozia i najnowsze rozwiązania od KH-KIPPER

Na targach Budownictwa Infrastrukturalnego firma KH-KIPPER zaprezentowała system wymienny - rozwiązanie, które stwarza możliwość dowolnej konfiguracji nadwozia samochodu ciężarowego (wywrotka, betoniarka, inne nadwozie) według aktualnych potrzeb, przez co czyni samochód jeszcze bardziej funkcjonalnym w ciągu całego roku. Zamiana jednej zabudowy na drugą jest stosunkowo prosta i trwa kilkanaście minut. Na stoisku KH-KIPPER zaprezentowano także nowe podwozie IVECO T-WAY.

Najnowszy model posypywarki elektrycznej i maszyny myjącej od firmy Samasz

Firma SAMASZ posiada szeroką ofertę maszyn do utrzymania infrastruktury drogowej. Na Nowej Infrastrukturze pojawił się najnowszy model posypywarki IceSTORM 500 w pełni elektrycznej, która nie potrzebuje żadnego źródła zasilania. Maszyna działa po wpięciu do instalacji pojazdu. Nowością targową był również wysięgnik czołowy myjący - maszyna, która współpracuje z każdym pojazdem wyposażonym w płytę czołową DIN, czyli płytę na którą mocuje się również pług odśnieżny.

Robot wyburzeniowy ARE

Firma Advanced Robotic Engineering na tegorocznych targach Nowa Infrastruktura zaprezentowała robot wyburzeniowy ARE 1.0  o napędzie hybrydowym, który może przemieszczać się bez zewnętrznego źródła zasilania. Robot wykorzystywany jest głównie w obiektach przemysłowych - hutach oraz cementowniach do wyburzeń wymurówek, a także przy wyburzeniach i przebudowach wewnątrz budynków. Roboty ARE zaprojektowane i produkowane w Polsce mogą pracować 24h/dobę, a jak wiadomo przy wyburzeniach przemysłowych czas jest kluczowy.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA TARGÓW NOWA INFRASTRUKTURA

Drugiego dnia Targów Budownictwa Infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura wręczono wyróżnienia i nagrody za produkty oraz aranżację stoisk. Wyróżnienie za pręty i siatki zbrojeniowe z kompozytów TROKOTEX trafiło do firmy Trokotex Polymer Group sp. z o.o. z Torunia. Medal za asfalt WMA przyznano firmie Lotos Asfalt sp. z o.o. z Gdańska. Obok nich Prezes Zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń wręczył wyróżnienia i nagrody TOP DESIGN. Wyróżnienia TOP DESIGN za atrakcyjny i nowoczesny sposób prezentacji stoiska otrzymały firmy: E-Mak, Energreen i Horpol. Nagrody TOP DESIGN za elegancję i kompleksowy styl wystąpienia targowego trafiły do firm: Lausitz Energie Bergbau AG, LOTOS Asfalt Sp. z o.o. oraz ORLEN Asfalt sp. z o.o.

Na zakończenie gali wręczenia nagród uhonorowano firmę KH Kipper, świętującą jubileusz 25-lecia działalności.

Aktualności
11 maja 2022
Spotkanie zatytułowane „Komfortowe i trwałe drogi rowerowe w Polsce i na świecie - od koncepcji do realizacji” zorganizowało w Targach Kielce Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych.
11 maja 2022
Salon kruszyw : „Aktualne wyzwania branży kruszywowej/kruszyw- Czy jest się czego obawiać?” to temat spotkania ekspertów z branży kruszyw, które odbyło się podczas tegorocznych targów Nowa Infrastruktura. Spotkanie zorganizowała Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa
11 maja 2022
Drugiego dnia targów budownictwa infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za produkty oraz aranżację stoisk.
11 maja 2022
Spotkanie zgromadziło grupę samorządowców z całej Polski, którzy dyskutują o roli betonu, o możliwościach budowy nawierzchni betonowych, ale także o utrzymaniu całej infrastruktury drogowej.
11 maja 2022
Na gości targów Nowa Infrastruktura czeka wiele premier najnowszych rozwiązań i nowoczesnego sprzętu stosowanych w pracach budowlanych. Firma KH-KIPPER prezentuje m.in. system wymienny - rozwiązanie, które stwarza możliwość dowolnej konfiguracji nadwozia samochodu ciężarowego oraz nowe IVECO T-WAY.
11 maja 2022
Już po raz piętnasty w Targach Kielce odbywa się konferencja o drogownictwie organizowana przez Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Kielcach - Świętokrzyski Klub Drogowca, Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach oraz Politechnikę Świętokrzyską. Wydarzenie towarzyszy tegorocznym Targom Budownictwa Infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura.
10 maja 2022
W Targach Kielce, podczas Targów Nowa Infrastruktura odbyło się II Forum Utrzymania Dróg i Mostów. Organizatorem wydarzenia jest Polski Kongres Drogowy, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa oraz Instytut Badawczy Dróg i Mostów.
10 maja 2022
Firma Samasz posiada szeroką ofertę maszyn do utrzymania infrastruktury drogowej. Najnowszy sprzęt marki prezentowany jest w Targach Kielce podczas targów Nowa Infrastruktura.
10 maja 2022
Firma Advanced Robotic Engineering tworzy innowacyjne roboty, wykorzystując najnowsze technologie w dziedzinie automatyki, hydrauliki i mechaniki. ARE 1.0 to pierwszy zdalnie sterowany robot wyburzeniowy, który porusza się bez zewnętrznego zasilania.
10 maja 2022
Prezentacja nowoczesnych maszyn i rozwiązań technologicznych oraz szereg branżowych konferencji i spotkań, to wszystko czeka na gości tegorocznych Targów Budownictwa Infrastrukturalnego - Nowa Infrastruktura. Targi potrwają do środy, 11 maja 2022 roku.
09 maja 2022
Jednym z Wystawców tegorocznych targów Nowa Infrastruktura jest firma Małe Żurawie. Z ofertą przedsiębiorstwa będzie można zapoznać się już od 10 do 11 maja 2022 roku w Targach Kielce.
09 maja 2022
Zawody operatów pługów odśnieżnych, ogólnopolska premiera tureckiej marki pojazdów ciężarowych oraz prezentacja tzw. systemu wymiennego – czyli Nowa Infrastruktura pełna nowości. Targi potrwają od 10 do 11 maja.
06 maja 2022
Precyzyjna jazda, precyzyjne hamowanie czy slalom pługiem – takie konkurencje czekają na uczestników zawodów operatorów pługów odśnieżnych w Targach Kielce. Widowiskowe zmagania odbędą się drugiego dnia targów Nowa Infrastruktura.
06 maja 2022
Trzy pojazdy marki BMC – jednego z największych tureckich producentów pojazdów ciężarowych będą miały swoją premierę podczas Targów Nowa Infrastruktura już od 10 do 11 maja 2022 roku w Targach Kielce. Marka BMC jest wprowadzana na polski rynek po raz pierwszy przez Autobagi Polska - producenta i dealera pojazdów ciężarowych oraz dostawczych różnych marek.
04 maja 2022
Akcesoria do transportu materiałów, pojazdów przemysłowych oraz sprzętu budowlanego i rolniczego – to tylko część szerokiej oferty firmy TVH – tegorocznego Wystawcy Międzynarodowych Targów Budownictwa Infrastrukturalnego.
27 kwietnia 2022
„Świętokrzyskie szlaki - doświadczenia, innowacje, bezpieczeństwo” – taką nazwę nosi konferencja naukowo-techniczna organizowana podczas tegorocznych targów Nowa Infrastruktura. Spotkanie skierowane jest m.in. do przedstawicieli zarządców dróg, wykonawców firm drogowych, biur projektowych czy samorządów.
26 kwietnia 2022
Firma BEVOLA - producent wysokiej jakości części do budowy samochodów ciężarowych i przyczep Wystawcą tegorocznych Międzynarodowych Targów Budownictwa Infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura. Zapraszamy na stoisko firmy już od 10 do 11 maja 2022 roku do Targów Kielce!
26 kwietnia 2022
Priorytetem działalności Visbud-Projekt są jakość i nowoczesność. Firma dostarcza niezawodne technologie i materiały, a w jej ofercie są produkty najwyższej jakości światowych producentów. Visbud-Projekt jest Wystawcą tegorocznych targów Nowa Infrastruktura.
25 kwietnia 2022
Program Międzynarodowych Targów Budownictwa Infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura obfituje w branżowe spotkania ze specjalistami. Jednym z nich będzie bezpłatne seminarium pn. „Komfortowe i trwałe drogi rowerowe w Polsce i na świecie - od koncepcji do realizacji”.
19 kwietnia 2022
Przyczepy, lawety, furgony czy wywrotki – z szeroką ofertą firmy BLYSS Polska będzie można zapoznać się podczas majowych Targów Budownictwa Infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura w Kielcach.
13 kwietnia 2022
Ciekawa ekspozycja wywrotek budowlanych, szeroka oferta zabudów do transportu materiałów i premierowa prezentacja tzw. systemu wymiennego - to wszystko przygotowuje firma KH-KIPPER na tegoroczną edycję Międzynarodowych Targów Nowa Infrastruktura.
13 kwietnia 2022
Advanced Robotic Engineering - polska firma, która realizuje projekty w branży robotyki mobilnej jest Wystawcą tegorocznych targów Nowa Infrastruktura. Z ofertą ARE będzie można zapoznać się od 10 do 11 maja 2022 roku w Targach Kielce.
11 kwietnia 2022
Branżowe seminarium, Forum Utrzymania Dróg i Mostów z "rodeo drogowym", a także Salon Kruszyw - to tylko część bogatej oferty tegorocznych Targów Budownictwa Infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura. Już można zarejestrować swój udział w wydarzeniu!
08 kwietnia 2022
Firma inżynieryjno-produkcyjna, producent maszyn i urządzeń technologicznych do kruszenia i sortowania surowców mineralnych pojawi się na Targach Budownictwa Infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura w Kielcach.
05 kwietnia 2022
Targi Kielce wspólnie z Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Drogownictwa, Polskim Kongresem Drogowym oraz Instytutem Badawczym Dróg i Mostów planują organizację Forum Utrzymania Dróg i Mostów - wydarzenia towarzyszącego Targom Budownictwa Infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura.
22 marca 2022
Sieć Badawcza Łukasiewicz to wieloletni Partner Targów Kielce. Już po raz kolejny Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa współorganizuje z kieleckim ośrodkiem wystawienniczym „Salon Kruszyw”, tym razem w ramach targów Nowa Infrastruktura. Spotkanie poświęcone będzie wyzwaniom i problemom z jakimi mierzy się branża kruszyw.
07 marca 2022
Międzynarodowe Targi Budownictwa Infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura, to wydarzenie w nowej odsłonie ze wzbogaconym zakresem branżowym i merytorycznym. Jeden z Partnerów Targów – Stowarzyszenie Producentów Cementu zorganizuje seminarium branżowe dla samorządowców.
02 marca 2022
Przygotowania do tegorocznej edycji targów Nowa Infrastruktura trwają. Kielecki ośrodek wystawienniczy nawiązuje kolejne porozumienia z branżowymi partnerami i instytucjami w zakresie opracowywania programu targów. Organizatorzy targów mogą liczyć na wsparcie Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.
28 lutego 2022
Targi Kielce wspólnie z Konsorcjum składającym się z Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa i Stowarzyszenia Polski Kongres Drogowy, podpisały porozumienie, na mocy którego podczas Targów Nowa Infrastruktura zorganizowane zostanie m.in. Forum Utrzymania Dróg i Mostów.
03 lutego 2022
Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk objął Patronatem Honorowym Międzynarodowe Targi Budownictwa Infrastrukturalnego.
27 stycznia 2022
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wspiera Międzynarodowe Targi Budownictwa Infrastrukturalnego, które zaplanowano od 10 do 12 maja 2022 roku.
24 stycznia 2022
Unowocześnienie floty, wprowadzenie nowoczesnego systemu sprzedaży biletów oraz aplikacji mobilnej, zapewnienie przejrzystego rozkładu jazdy i wysokiego standardu podróży – to część planowanych działań PKP Intercity z perspektywą do 2030 roku.
06 grudnia 2021
Wystawcy targów Nowa Infrastruktura mogą skorzystać z nowego narzędzia Targów Kielce – Portalu Wystawcy, dzięki któremu rejestracja na targi jest jeszcze prostsza! Zbudowanie firmowego portfolio oraz kontakt z organizatorami targów czy innymi firmami, to tylko część z funkcjonalności nowego rozwiązania.
18 października 2021
W tym roku wyjątkowy jubileusz świętuje Polska Izba Konstrukcji Stalowych – wieloletni partner Targów Kielce przy organizacji dotychczasowych targów budownictwa drogowego i infrastruktury - Autostrada Polska.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
24 marca 2021
Ministerstwo Infrastruktury oraz Krajowa Izba Gospodarcza wspierają Targi Budownictwa Infrastrukturalnego, które zaplanowano od 12 do 14 maja 2021 roku.
16 marca 2021
W 2021 roku blisko 20 mld zł zaplanowano na budowę szybkich dróg, a prawie 390 km dróg ekspresowych i autostrad ma zostać włączonych do ruchu.
15 stycznia 2021
Szwecja poszukuje polskich partnerów do realizacji projektów infrastrukturalnych. O planach infrastrukturalnych i możliwościach polskich firm budowlanych na rynku szwedzkim podczas spotkania informacyjnego, organizowane przez Ambasadę Szwecji w Warszawie oraz Szwedzką Administrację Transportu.
10-11.05.2022
Godziny otwarcia
 • 10 V 2022
  10:00 - 17:00
 • 11 V 2022
  10:00 - 17:00
  10-11.05.2022
  Godziny otwarcia
  • 10 V 2022
   10:00 - 17:00
  • 11 V 2022
   10:00 - 17:00