Swietokrzyskie-szlaki-doswiadczenia-innowacje-bezpieczenstwo..png
Konferencja naukowo techniczna współorganizowana przez SITK Kielce, GDDKiA Kielce oraz Politechnikę Świętokrzyską.

Konferencja naukowo-techniczna o drogownictwie

27 kwietnia 2022
„Świętokrzyskie szlaki - doświadczenia, innowacje, bezpieczeństwo” – taką nazwę nosi konferencja naukowo-techniczna organizowana podczas tegorocznych targów Nowa Infrastruktura. Spotkanie skierowane jest m.in. do przedstawicieli zarządców dróg, wykonawców firm drogowych, biur projektowych czy samorządów.

Drugiego dnia targów Nowa Infrastruktura, 11 maja 2022 roku zaplanowano konferencję pn. „Świętokrzyskie szlaki - doświadczenia, innowacje, bezpieczeństwo”, służącej wymianie poglądów i doświadczeń w zakresie innowacji i bezpieczeństwa w drogownictwie. Spotkanie skierowane jest m.in. do przedstawicieli zarządców dróg, wykonawców firm drogowych, biur projektowych, samorządów, kadry naukowej, studentów, uczniów oraz członków Stowarzyszenia Inżynierów i Techników RP. 

Tematami poruszanymi podczas konferencji będą zagadnienia dot. m.in. inwestycji na świętokrzyskich drogach ekspresowych, innowacji w drogownictwie i nowoczesnych technologii stosowanych w budownictwie drogowym, audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz  proekologicznych technologii remontów i przebudów dróg.  Wśród prelegentów pojawi się m.in. Bolesław Balcerek -ze Świętokrzyskiego Klubu Drogowców, Jacek Bojarowicz z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach, Monika Bielawska- prezes Stowarzyszenia Audytorów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz przedstawiciele Politechniki Świętokrzyskiej.

Miejsce konferencji: Centrum Kongresowe Targi Kielce, sala konferencyjna DELTA

Data: 11 maja 2022r. godz.10.00.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Spotkanie współorganizowane jest przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Kielcach - Świętokrzyski Klub Drogowca, Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach, Politechnikę Świętokrzyską oraz Targi Kielce.

Więcej informacji i program konferencji dostępny na stronie: http://www.sitkkielce.idsl.pl/

Zachęcamy do rejestracji w targach Nowa Infrastruktura, które odbędą się od 10 do 11 maja 2022 roku w Targach Kielce. Wstęp bezpłatny, obowiązuje rejestracja: https://www.targikielce.pl/nowa-infrastruktura/rejestracja-zwiedzajacych

(MCh)

Polecane aktualności
11 maja 2022
Spotkanie zatytułowane „Komfortowe i trwałe drogi rowerowe w Polsce i na świecie - od koncepcji do realizacji” zorganizowało w Targach Kielce Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych.
11 maja 2022
Salon kruszyw : „Aktualne wyzwania branży kruszywowej/kruszyw- Czy jest się czego obawiać?” to temat spotkania ekspertów z branży kruszyw, które odbyło się podczas tegorocznych targów Nowa Infrastruktura. Spotkanie zorganizowała Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa
11 maja 2022
Drugiego dnia targów budownictwa infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za produkty oraz aranżację stoisk.
11 maja 2022
Spotkanie zgromadziło grupę samorządowców z całej Polski, którzy dyskutują o roli betonu, o możliwościach budowy nawierzchni betonowych, ale także o utrzymaniu całej infrastruktury drogowej.
11 maja 2022
Na gości targów Nowa Infrastruktura czeka wiele premier najnowszych rozwiązań i nowoczesnego sprzętu stosowanych w pracach budowlanych. Firma KH-KIPPER prezentuje m.in. system wymienny - rozwiązanie, które stwarza możliwość dowolnej konfiguracji nadwozia samochodu ciężarowego oraz nowe IVECO T-WAY.
11 maja 2022
Już po raz piętnasty w Targach Kielce odbywa się konferencja o drogownictwie organizowana przez Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Kielcach - Świętokrzyski Klub Drogowca, Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach oraz Politechnikę Świętokrzyską. Wydarzenie towarzyszy tegorocznym Targom Budownictwa Infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura.
10 maja 2022
W Targach Kielce, podczas Targów Nowa Infrastruktura odbyło się II Forum Utrzymania Dróg i Mostów. Organizatorem wydarzenia jest Polski Kongres Drogowy, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa oraz Instytut Badawczy Dróg i Mostów.
10 maja 2022
Firma Samasz posiada szeroką ofertę maszyn do utrzymania infrastruktury drogowej. Najnowszy sprzęt marki prezentowany jest w Targach Kielce podczas targów Nowa Infrastruktura.