1z6p4714-20220511-TargiKielce-Infrastruktura.jpg

Seminarium o drogach betonowych w drugim dniu Targów Nowa Infrastruktura

11 maja 2022
Spotkanie zgromadziło grupę samorządowców z całej Polski, którzy dyskutują o roli betonu, o możliwościach budowy nawierzchni betonowych, ale także o utrzymaniu całej infrastruktury drogowej.

W otwarciu seminarium wzięli udział: Dariusz Gawlak Przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu i Krzysztof Kieres wiceprzewodniczący SPC, Milena Nowek p.o. Zastępcy Dyrektora Oddziału Warszawa ds. Technologii oraz prezes zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń.

Głównym atutem spotkania było dyskusja oparta na działających już rozwiązaniach. O betonowych ścieżkach rowerowych w Skawinie opowiadał Tomasz Ożóg, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, a o drogach z betonu w Gminie Prusiece mówił Robert Adach, pełnomocnik Burmistrza Miasta i Gminy Prusice.

Drugi panel opanowali naukowcy – między innymi prof. dr hab. inż. Antoni Szydło z Politechniki Wrocławskiej, który zajmował się tematem wzmacniania istniejących nawierzchni drogowych. Z kolei o nawierzchniach betonowych w tunelach na przykładzie drogi S19 opowiada rof. dr hab. inż. Tomasz Siwońki z Rzeszowskiej.

Seminarium potrwa do 16.00

(UK)

Polecane aktualności
11 maja 2022
Spotkanie zatytułowane „Komfortowe i trwałe drogi rowerowe w Polsce i na świecie - od koncepcji do realizacji” zorganizowało w Targach Kielce Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych.
11 maja 2022
Salon kruszyw : „Aktualne wyzwania branży kruszywowej/kruszyw- Czy jest się czego obawiać?” to temat spotkania ekspertów z branży kruszyw, które odbyło się podczas tegorocznych targów Nowa Infrastruktura. Spotkanie zorganizowała Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa
11 maja 2022
Drugiego dnia targów budownictwa infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za produkty oraz aranżację stoisk.
11 maja 2022
Na gości targów Nowa Infrastruktura czeka wiele premier najnowszych rozwiązań i nowoczesnego sprzętu stosowanych w pracach budowlanych. Firma KH-KIPPER prezentuje m.in. system wymienny - rozwiązanie, które stwarza możliwość dowolnej konfiguracji nadwozia samochodu ciężarowego oraz nowe IVECO T-WAY.
11 maja 2022
Już po raz piętnasty w Targach Kielce odbywa się konferencja o drogownictwie organizowana przez Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Kielcach - Świętokrzyski Klub Drogowca, Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach oraz Politechnikę Świętokrzyską. Wydarzenie towarzyszy tegorocznym Targom Budownictwa Infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura.
10 maja 2022
W Targach Kielce, podczas Targów Nowa Infrastruktura odbyło się II Forum Utrzymania Dróg i Mostów. Organizatorem wydarzenia jest Polski Kongres Drogowy, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa oraz Instytut Badawczy Dróg i Mostów.
10 maja 2022
Firma Samasz posiada szeroką ofertę maszyn do utrzymania infrastruktury drogowej. Najnowszy sprzęt marki prezentowany jest w Targach Kielce podczas targów Nowa Infrastruktura.
10 maja 2022
Firma Advanced Robotic Engineering tworzy innowacyjne roboty, wykorzystując najnowsze technologie w dziedzinie automatyki, hydrauliki i mechaniki. ARE 1.0 to pierwszy zdalnie sterowany robot wyburzeniowy, który porusza się bez zewnętrznego zasilania.