1Z6P4769.jpg

O drogownictwie na targach Nowa Infrastruktura

11 maja 2022
Już po raz piętnasty w Targach Kielce odbywa się konferencja o drogownictwie organizowana przez Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Kielcach - Świętokrzyski Klub Drogowca, Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach oraz Politechnikę Świętokrzyską. Wydarzenie towarzyszy tegorocznym Targom Budownictwa Infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura.

Konferencję naukowo-techniczną pn. „Świętokrzyskie szlaki – doświadczenia, innowacje, bezpieczeństwo”  otworzył Dyrektor kieleckiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach, Krzysztof Strzelczyk, który przywitał zgromadzonych gości i przedstawił bieżące realizacje zadań i inwestycji podejmowanych na świętokrzyskich drogach:

- Oprócz zadań związanych z przebudową dróg,  realizujemy także zadania związane z poprawą bezpieczeństwa drogowego m.in. doświetleniem przejść dla pieszych. Analiza bezpieczeństwa w skali całego kraju wykazała, ze na przejściach jest wiele wypadków, więc przygotowaliśmy w sumie na poszczególnych ciągach w ramach rejonów odpowiednie programy inwestycyjne. Aktualnie są one uzgadniane, jesteśmy na etapie wszczynania postępowań przetargowych. Tych lokalizacji jest ok 680. W sumie Oddział GDDKiA realizuje w tej chwili na terenie województwa 21 zadań, 287 km i ponad 100 km na terenie sąsiedniego województwa – wyjaśnił Krzysztof Strzelczyk, Dyrektor GDDKiA Oddział w Kielcach.

Jako pierwszy, swój referat przedstawił Bolesław Balcerek ze Świętokrzyskiego Klub Drogowców, który mówił o 200-letniej historii szlaku drogowego Warszawa – Kraków. Wśród Prelegentów są również: Jacek Bojarowicz z GDDKiA Oddział w Kielcach, który opowie o „trudnych” inwestycjach na świętokrzyskich drogach ekspresowych, Monika Bielawska, prezes Stowarzyszenia Audytorów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego poruszy kwestie związane z audytem bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przedstawiciele Politechniki Świętokrzyskiej z wystąpieniem m.in. o innowacjach w drogownictwie oraz proekologicznych technologiach remontów i przebudów dróg.

 

Polecane aktualności
11 maja 2022
Spotkanie zatytułowane „Komfortowe i trwałe drogi rowerowe w Polsce i na świecie - od koncepcji do realizacji” zorganizowało w Targach Kielce Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych.
11 maja 2022
Salon kruszyw : „Aktualne wyzwania branży kruszywowej/kruszyw- Czy jest się czego obawiać?” to temat spotkania ekspertów z branży kruszyw, które odbyło się podczas tegorocznych targów Nowa Infrastruktura. Spotkanie zorganizowała Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa
11 maja 2022
Drugiego dnia targów budownictwa infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za produkty oraz aranżację stoisk.
11 maja 2022
Spotkanie zgromadziło grupę samorządowców z całej Polski, którzy dyskutują o roli betonu, o możliwościach budowy nawierzchni betonowych, ale także o utrzymaniu całej infrastruktury drogowej.
11 maja 2022
Na gości targów Nowa Infrastruktura czeka wiele premier najnowszych rozwiązań i nowoczesnego sprzętu stosowanych w pracach budowlanych. Firma KH-KIPPER prezentuje m.in. system wymienny - rozwiązanie, które stwarza możliwość dowolnej konfiguracji nadwozia samochodu ciężarowego oraz nowe IVECO T-WAY.
10 maja 2022
W Targach Kielce, podczas Targów Nowa Infrastruktura odbyło się II Forum Utrzymania Dróg i Mostów. Organizatorem wydarzenia jest Polski Kongres Drogowy, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa oraz Instytut Badawczy Dróg i Mostów.
10 maja 2022
Firma Samasz posiada szeroką ofertę maszyn do utrzymania infrastruktury drogowej. Najnowszy sprzęt marki prezentowany jest w Targach Kielce podczas targów Nowa Infrastruktura.
10 maja 2022
Firma Advanced Robotic Engineering tworzy innowacyjne roboty, wykorzystując najnowsze technologie w dziedzinie automatyki, hydrauliki i mechaniki. ARE 1.0 to pierwszy zdalnie sterowany robot wyburzeniowy, który porusza się bez zewnętrznego zasilania.