PKD.png
Zawody operatorów pługów odśnieżnych na targach Nowa Infrastruktura.

Rodeo drogowe na targach Nowa Infrastruktura

06 maja 2022
Precyzyjna jazda, precyzyjne hamowanie czy slalom pługiem – takie konkurencje czekają na uczestników zawodów operatorów pługów odśnieżnych w Targach Kielce. Widowiskowe zmagania odbędą się drugiego dnia targów Nowa Infrastruktura.

Na terenie zewnętrznych kieleckiego ośrodka wystawienniczego odbędą się widowiskowe zawody operatorów pługów odśnieżnych, na tzw. rodeo drogowym. W zawodach weźmie udział 15 uczestników z całej Polski, którzy będą rywalizować w następujących kategoriach:

  • konkurencja 1: Jazda precyzyjna na czas na sztucznie wytyczonym torze między separatorami i pachołkami. Kierowca startuje na hasło sędziego oraz ma do pokonania określony odcinek, a wyznaczone pachołkami oraz separatorami przeszkody wskazują tor jazdy. Oceniana jest precyzja jazdy, dokładność oraz czas przejazdu.
  • konkurencja 2: Slalom pługiem zakończony strzałem na bramkę. Na wyznaczonym odcinku należy popychać piłkę, a na końcu umieścić ją w wyznaczonej bramce
  • konkurencja 3: Precyzyjne hamowanie Kierowca rozpędza się do prędkości 30km/h a następnie hamuje tak, aby zatrzymać się z możliwie największą dokładnością

Zawodnicy będą operować ciągnikiem siodłowym MAN TGS 18.460. Zawody dla Polskiego Kongresu Drogowego organizuje firma MotoPark Kraków.

To wydarzenie towarzyszące Forum Utrzymania Dróg i Mostów organizowanego przez Polski Kongres Drogowy, Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Drogownictwa oraz Instytut Badawczy Dróg i Mostów. Spotkanie jest skierowane do podmiotów zainteresowanych całorocznym utrzymaniem dróg gminnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych, przedsiębiorców oraz zarządców dróg, pozwoli przeanalizować najistotniejsze problemy branży oraz wskazać nowatorskie rozwiązania.

Do udziału w Forum Utrzymania Dróg i Mostów obowiązuje rejestracja dostępna na stronie: https://kongresdrogowy.pl/ii-forum-utrzymania-drog-i-mostow-wraz-z-rodeo/

Wstęp na targi bezpłatny po wcześniejszej rejestracji. Rejestracja dostępna do 9 maja 2022 roku, do godziny 14:00 poprzez stronę:  https://www.targikielce.pl/uzytkownik?ref=/nowa-infrastruktura/rejestracja-zwiedzajacych

Po zakończeniu rejestracji bilet można kupić w kasach biletowych w Targach Kielce.

Zapraszamy od 10 do 11 maja 2022 roku do Targów Kielce na targi Nowa Infrastruktura.

(MCh)

 

Polecane aktualności
11 maja 2022
Spotkanie zatytułowane „Komfortowe i trwałe drogi rowerowe w Polsce i na świecie - od koncepcji do realizacji” zorganizowało w Targach Kielce Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych.
11 maja 2022
Salon kruszyw : „Aktualne wyzwania branży kruszywowej/kruszyw- Czy jest się czego obawiać?” to temat spotkania ekspertów z branży kruszyw, które odbyło się podczas tegorocznych targów Nowa Infrastruktura. Spotkanie zorganizowała Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa
11 maja 2022
Drugiego dnia targów budownictwa infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za produkty oraz aranżację stoisk.
11 maja 2022
Spotkanie zgromadziło grupę samorządowców z całej Polski, którzy dyskutują o roli betonu, o możliwościach budowy nawierzchni betonowych, ale także o utrzymaniu całej infrastruktury drogowej.
11 maja 2022
Na gości targów Nowa Infrastruktura czeka wiele premier najnowszych rozwiązań i nowoczesnego sprzętu stosowanych w pracach budowlanych. Firma KH-KIPPER prezentuje m.in. system wymienny - rozwiązanie, które stwarza możliwość dowolnej konfiguracji nadwozia samochodu ciężarowego oraz nowe IVECO T-WAY.
11 maja 2022
Już po raz piętnasty w Targach Kielce odbywa się konferencja o drogownictwie organizowana przez Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Kielcach - Świętokrzyski Klub Drogowca, Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach oraz Politechnikę Świętokrzyską. Wydarzenie towarzyszy tegorocznym Targom Budownictwa Infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura.
10 maja 2022
W Targach Kielce, podczas Targów Nowa Infrastruktura odbyło się II Forum Utrzymania Dróg i Mostów. Organizatorem wydarzenia jest Polski Kongres Drogowy, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa oraz Instytut Badawczy Dróg i Mostów.
10 maja 2022
Firma Samasz posiada szeroką ofertę maszyn do utrzymania infrastruktury drogowej. Najnowszy sprzęt marki prezentowany jest w Targach Kielce podczas targów Nowa Infrastruktura.