280556379-2771667773128889-614578121096087461-n.jpg

Nowości targów Nowa Infrastruktura!

09 maja 2022
Zawody operatów pługów odśnieżnych, ogólnopolska premiera tureckiej marki pojazdów ciężarowych oraz prezentacja tzw. systemu wymiennego – czyli Nowa Infrastruktura pełna nowości. Targi potrwają od 10 do 11 maja.

Na powierzchni 5000mkw, na terenie zewnętrznym kieleckiego ośrodka wystawienniczego odbędą się widowiskowe zawody operatorów pługów odśnieżnych, w których oceniana będzie precyzyjna jazda, precyzyjne hamowanie czy slalom pługiem zakończony strzałem w bramkę. Zawodnicy będą operować ciągnikiem siodłowym MAN TGS 18.460.

Po raz pierwszy w Polsce, po raz pierwszy na targach Nowa Infrastruktura zaprezentowane zostaną pojazdy marki BMC - jednego z największych tureckich producentów pojazdów ciężarowych. Turecka marka jest wprowadzana na polski rynek po raz pierwszy przez Autobagi Polska - producenta i dealera pojazdów ciężarowych oraz dostawczych różnych marek. Podczas tegorocznych targów Nowa Infrastruktura zaprezentowane zostaną trzy pojazdy: wywrotka o pojemności 20 m3 8x4, betonomieszarka o pojemności 10 m3 8x4 z silnikami o mocy 400 KM oraz ciągnik siodłowy do transportu międzynarodowego 4x2 z silnikiem o mocy 460 KM.

- Pojazdy marki BMC posiadają homologację w kategorii N3 co oznacza, że muszą być dostosowane do najnowszych przepisów w pełnym zakresie. Dotyczy to ekologii oraz bezpieczeństwa kierowcy i pieszego. Pojazdy seryjnie wyposażone są we wszystkie wymagane przepisami nowinki techniczne włącznie z AEBS i LDWS. Niecodzienna stylizacja pojazdu z pewnością pozwoli na odróżnienie marki BMC od innych pojazdów. Z rozwiązań technologicznych na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie elementy stalowe przed malowaniem poddawane są w całości  (poprzez zanurzenie w specjalnej cieczy)  procesowi kataforezy, która jest najlepszym dostępnym zabezpieczeniem przed korozją - podkreślał Wojciech Traczuk, Dyrektor ds. Rozwoju w Kamaz Polska.

Premierowo podczas tegorocznych targów Nowa Infrastruktura firma KH-KIPPER zaprezentuje system wymienny - rozwiązanie, które stwarza możliwość dowolnej konfiguracji nadwozia samochodu ciężarowego (wywrotka, betoniarka, inne nadwozie) według aktualnych potrzeb, przez co czyni samochód jeszcze bardziej funkcjonalnym w ciągu całego roku. Zamiana jednej zabudowy na drugą jest stosunkowo prosta, wymaga zaledwie 2 osób i trwa kilkanaście minut. Na stoisku KH-KIPPER będzie można również zobaczyć również nowe IVECO T‑WAY zaprojektowane do przewożenia ciężkiego ładunku w każdym terenie.

Branżowe spotkania, seminaria i konferencje

Oprócz nowości produktowych, w programie Międzynarodowych Targów Budownictwa Infrastrukturalnego - Nowa Infrastruktura zaplanowano szereg wydarzeń towarzyszących  m.in. Forum Utrzymania Dróg i Mostów, debatę Salon Kruszyw, branżowe seminaria, a także konferencję naukowo – techniczną. W targach wezmą udział przedstawiciele najważniejszych polskich instytucji branżowych m.in.: Ministerstwa Infrastruktury, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, Polskiego Kongresu Drogowego oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP.

Zapraszamy serdecznie do Targów Kielce!

(MCh)

Polecane aktualności
11 maja 2022
Spotkanie zatytułowane „Komfortowe i trwałe drogi rowerowe w Polsce i na świecie - od koncepcji do realizacji” zorganizowało w Targach Kielce Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych.
11 maja 2022
Salon kruszyw : „Aktualne wyzwania branży kruszywowej/kruszyw- Czy jest się czego obawiać?” to temat spotkania ekspertów z branży kruszyw, które odbyło się podczas tegorocznych targów Nowa Infrastruktura. Spotkanie zorganizowała Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa
11 maja 2022
Drugiego dnia targów budownictwa infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za produkty oraz aranżację stoisk.
11 maja 2022
Spotkanie zgromadziło grupę samorządowców z całej Polski, którzy dyskutują o roli betonu, o możliwościach budowy nawierzchni betonowych, ale także o utrzymaniu całej infrastruktury drogowej.
11 maja 2022
Na gości targów Nowa Infrastruktura czeka wiele premier najnowszych rozwiązań i nowoczesnego sprzętu stosowanych w pracach budowlanych. Firma KH-KIPPER prezentuje m.in. system wymienny - rozwiązanie, które stwarza możliwość dowolnej konfiguracji nadwozia samochodu ciężarowego oraz nowe IVECO T-WAY.
11 maja 2022
Już po raz piętnasty w Targach Kielce odbywa się konferencja o drogownictwie organizowana przez Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Kielcach - Świętokrzyski Klub Drogowca, Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach oraz Politechnikę Świętokrzyską. Wydarzenie towarzyszy tegorocznym Targom Budownictwa Infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura.
10 maja 2022
W Targach Kielce, podczas Targów Nowa Infrastruktura odbyło się II Forum Utrzymania Dróg i Mostów. Organizatorem wydarzenia jest Polski Kongres Drogowy, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa oraz Instytut Badawczy Dróg i Mostów.
10 maja 2022
Firma Samasz posiada szeroką ofertę maszyn do utrzymania infrastruktury drogowej. Najnowszy sprzęt marki prezentowany jest w Targach Kielce podczas targów Nowa Infrastruktura.