photo-1510022151265-1bb84d406531.jpg

Rusza nowy sezon na budowach dróg

16 marca 2021
W 2021 roku blisko 20 mld zł zaplanowano na budowę szybkich dróg, a prawie 390 km dróg ekspresowych i autostrad ma zostać włączonych do ruchu.

Jak podaje dziennik „Rzeczpospolita” nowy sezon na budowach dróg oznacza kontynuowanie robót drogowych na 76 odcinkach o łącznej długości ponad 970 km. W realizacji znajdują się teraz 103 inwestycje z Programu Budowy Dróg Krajowych (PBDK) obejmujące w sumie 1329 km. W ubiegłym roku ukończono budowę niespełna 138 km. Przedstawiane dane są zatem trzykrotnie większe w porównaniu z rokiem ubiegłym, podobnie jak nakłady na realizację kontraktów - blisko miliard złotych wyższe niż rok wcześniej.

Oprócz dotychczas realizowanych inwestycji i tras szybkiego ruchu, planowane są również nowe przetargi. O tym jednak, jak będą wyglądać realizowane prace inwestycyjne może zadecydować rozwój pandemii, która wraz ze wzrostem fali zachorowań, może spowodować wyhamowanie wszelkich inwestycji i robót budowlanych.

Więcej w artykule Rzeczpospolita: https://www.rp.pl/Budownictwo/303149932-W-tym-roku-blisko-20-mld-zl-na-budowe-szybkich-drog.html

Okazją do spotkania przedstawicieli m.in. budownictwa infrastrukturalnego, transportu, infrastruktury drogowej i kolejowej są Międzynarodowe Targi Budownictwa Infrastrukturalnego - Nowa Infrastruktura organizowane w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Podczas wydarzenia nie zabraknie prezentacji innowacyjnych produktów, nowoczesnych maszyn i rozwiązań technologicznych oraz wymiany międzynarodowych doświadczeń podczas merytorycznych, branżowych konferencji.

(MCh)

Polecane aktualności
27 stycznia 2022
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wspiera Międzynarodowe Targi Budownictwa Infrastrukturalnego, które zaplanowano od 10 do 12 maja 2022 roku.
24 stycznia 2022
Unowocześnienie floty, wprowadzenie nowoczesnego systemu sprzedaży biletów oraz aplikacji mobilnej, zapewnienie przejrzystego rozkładu jazdy i wysokiego standardu podróży – to część planowanych działań PKP Intercity z perspektywą do 2030 roku.
06 grudnia 2021
Wystawcy targów Nowa Infrastruktura mogą skorzystać z nowego narzędzia Targów Kielce – Portalu Wystawcy, dzięki któremu rejestracja na targi jest jeszcze prostsza! Zbudowanie firmowego portfolio oraz kontakt z organizatorami targów czy innymi firmami, to tylko część z funkcjonalności nowego rozwiązania.
18 października 2021
W tym roku wyjątkowy jubileusz świętuje Polska Izba Konstrukcji Stalowych – wieloletni partner Targów Kielce przy organizacji dotychczasowych targów budownictwa drogowego i infrastruktury - Autostrada Polska.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
24 marca 2021
Ministerstwo Infrastruktury oraz Krajowa Izba Gospodarcza wspierają Targi Budownictwa Infrastrukturalnego, które zaplanowano od 12 do 14 maja 2021 roku.
15 stycznia 2021
Szwecja poszukuje polskich partnerów do realizacji projektów infrastrukturalnych. O planach infrastrukturalnych i możliwościach polskich firm budowlanych na rynku szwedzkim podczas spotkania informacyjnego, organizowane przez Ambasadę Szwecji w Warszawie oraz Szwedzką Administrację Transportu.