photo-1510022151265-1bb84d406531.jpg

Rusza nowy sezon na budowach dróg

16 marca 2021
W 2021 roku blisko 20 mld zł zaplanowano na budowę szybkich dróg, a prawie 390 km dróg ekspresowych i autostrad ma zostać włączonych do ruchu.

Jak podaje dziennik „Rzeczpospolita” nowy sezon na budowach dróg oznacza kontynuowanie robót drogowych na 76 odcinkach o łącznej długości ponad 970 km. W realizacji znajdują się teraz 103 inwestycje z Programu Budowy Dróg Krajowych (PBDK) obejmujące w sumie 1329 km. W ubiegłym roku ukończono budowę niespełna 138 km. Przedstawiane dane są zatem trzykrotnie większe w porównaniu z rokiem ubiegłym, podobnie jak nakłady na realizację kontraktów - blisko miliard złotych wyższe niż rok wcześniej.

Oprócz dotychczas realizowanych inwestycji i tras szybkiego ruchu, planowane są również nowe przetargi. O tym jednak, jak będą wyglądać realizowane prace inwestycyjne może zadecydować rozwój pandemii, która wraz ze wzrostem fali zachorowań, może spowodować wyhamowanie wszelkich inwestycji i robót budowlanych.

Więcej w artykule Rzeczpospolita: https://www.rp.pl/Budownictwo/303149932-W-tym-roku-blisko-20-mld-zl-na-budowe-szybkich-drog.html

Okazją do spotkania przedstawicieli m.in. budownictwa infrastrukturalnego, transportu, infrastruktury drogowej i kolejowej są Międzynarodowe Targi Budownictwa Infrastrukturalnego - Nowa Infrastruktura organizowane w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Podczas wydarzenia nie zabraknie prezentacji innowacyjnych produktów, nowoczesnych maszyn i rozwiązań technologicznych oraz wymiany międzynarodowych doświadczeń podczas merytorycznych, branżowych konferencji.

(MCh)

Polecane aktualności
11 maja 2022
Spotkanie zatytułowane „Komfortowe i trwałe drogi rowerowe w Polsce i na świecie - od koncepcji do realizacji” zorganizowało w Targach Kielce Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych.
11 maja 2022
Salon kruszyw : „Aktualne wyzwania branży kruszywowej/kruszyw- Czy jest się czego obawiać?” to temat spotkania ekspertów z branży kruszyw, które odbyło się podczas tegorocznych targów Nowa Infrastruktura. Spotkanie zorganizowała Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa
11 maja 2022
Drugiego dnia targów budownictwa infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za produkty oraz aranżację stoisk.
11 maja 2022
Spotkanie zgromadziło grupę samorządowców z całej Polski, którzy dyskutują o roli betonu, o możliwościach budowy nawierzchni betonowych, ale także o utrzymaniu całej infrastruktury drogowej.
11 maja 2022
Na gości targów Nowa Infrastruktura czeka wiele premier najnowszych rozwiązań i nowoczesnego sprzętu stosowanych w pracach budowlanych. Firma KH-KIPPER prezentuje m.in. system wymienny - rozwiązanie, które stwarza możliwość dowolnej konfiguracji nadwozia samochodu ciężarowego oraz nowe IVECO T-WAY.
11 maja 2022
Już po raz piętnasty w Targach Kielce odbywa się konferencja o drogownictwie organizowana przez Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Kielcach - Świętokrzyski Klub Drogowca, Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach oraz Politechnikę Świętokrzyską. Wydarzenie towarzyszy tegorocznym Targom Budownictwa Infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura.
10 maja 2022
W Targach Kielce, podczas Targów Nowa Infrastruktura odbyło się II Forum Utrzymania Dróg i Mostów. Organizatorem wydarzenia jest Polski Kongres Drogowy, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa oraz Instytut Badawczy Dróg i Mostów.
10 maja 2022
Firma Samasz posiada szeroką ofertę maszyn do utrzymania infrastruktury drogowej. Najnowszy sprzęt marki prezentowany jest w Targach Kielce podczas targów Nowa Infrastruktura.