Premierowa edycja konwentu Hair & Skin z licznymi pokazami, prelekcjami i konsultacjami! W wydarzeniu wzięło udział kilkuset miłośników zdrowia i urody.

Odwiedzający Centrum Kongresowym Targów Kielce w niedzielę, 1 października mogli skorzystać z profesjonalnych pokazów, wystąpień, prelekcji i dyskusji temat szeroko pojętej branży beauty i zdrowia. Gośćmi wydarzenia byli dietetycy, trycholodzy, dermatolodzy, podolodzy, wizażyści, styliści, kosmetolodzy, fryzjerzy, psycholodzy, terapeuci, trenerzy biznesu oraz wielu innych.

Prelekcje i pokazy o codziennej pielęgnacji oraz motywacji

pokazy-mistrzow-fryzjerstwa.jpg [178.85 KB] Dużą dawkę wiedzy otrzymali uczestnicy wykładów poświęconych m.in. codziennej pielęgnacji skóry i włosów, a także motywacji i zdrowiu psychicznemu. W programie można było znaleźć m.in. wykład poświęcony kondycji włosów i paznokci z dermatolog Sylwią Wójcicką, prelekcję z pokazem o właściwej pielęgnacji stóp w wykonaniu podolog Kamili Bogdziewicz, spotkanie dot. codziennej higieny skóry włosów z trycholog i kosmetolog Iwoną Rak oraz informacje o odbudowie brwi za pomocą naturalnych kosmetyków podczas wystąpienia stylistki brwi Iwony Karyś, Prezes Mira kosmetyki Edyty Raczyńskiej oraz influencerki Barbary Janas. Zaproszeni goście omawiali także tematy związane z cukrzycą w trakcie spotkania z Arturem Rydoszem z Fundacji „Uciekamy Cukrzycy” oraz tematy dotyczące bólu kręgosłupa podczas konsultacji fizjoterapeutycznych z Katarzyną Karcz i specjalistą rehabilitacji medycznej dr Klaudią Tokarską Jakubczyk. Prawne aspekty działalności w branży beauty przedstawiła radca prawny Karolina Kaniowska, a o trwałej fotodepilacji opowiedziała Ilona Klimczak kosmetolog i manager salonu DepilConcept z Kielc. Uczestnicy konwentu Hair & Skin dowiedzili się również jak ważny jest wewnętrzny spokój i zdrowie psychiczne w trakcie wykładów Agnieszki Czubak i Sebastiana Zboińskiego - specjalistów z Instytutu Psychologii Stresu „Redukujemy Stres”, a także na spotkaniu z trenerką mentalną - Agnieszką Janicką Maj. Kompleksową wiedzę nt. makijażu permanentnego uzyskali od kosmetolog i linergisty - Małgorzaty Faucz-Gaweł, a profesjonalna trenerka biznesowa Marcelina Rawka wyjaśniła znaczenie mediów społecznościowych w branży beauty. Doktor nauk o zdrowiu, dietetyk kliniczna Hanna Stolińska rozłożyła na czynniki pierwsze dietę i wskazała, które produkty są bogate w potrzebne na co dzień składniki. Widowiskowe pokazy zaprezentowali: szkoleniowiec fryzjerstwa damskiego Magdalena Boksińskia oraz mistrz fryzjerstwa męskiego Michał Prędota, właściciel salonu ,,Fryzjer Męski Michał Prędota”. Mistrzowie fryzjerstwa zaprezentowali nowoczesne i klasyczne techniki strzyżenia oraz ciekawe stylizacje i sposoby modelowania włosów.

Konferencja „Cztery Pory Kobiecości” z wykładami dla zdrowia

Zdrowie i stres, ale i moda oraz uroda wiodły prym w czasie prelekcji przygotowanych w ramach forum Cztery Pory Kobiecości. Prelekcje rozpoczęła dr inż. Anna Tokarska, kierownik Działu Żywienia w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, która omówiła szczegółowo prawidłowy sposób żywienia będący podstawą dobrego zdrowia. Wskazówek o tym, jak zdrowo żyć i jeść udzielały także dr Agnieszka Lemańczyk, lekarz chorób wewnętrznych i medycyny pracy oraz Barbara Skuza, dyrektor finansowa Centrum Medycznego Zdrowie Plus w Kielcach. Dr Sylwia Wójcicka, specjalista dermatologii i wenerologii wyjaśniła, jak radzić sobie z łuszczycą, zaś Izabela Mieloszyńska zaprezentowała moc olejków eterycznych dla zdrowia i urody. Magdalena Florek, psycholożka i psychotraumatolożka skupiła się na stresie. Słuchacze dowiedzieli się, jaki wpływ wywiera zarówno na ciało, jak i na umysł. O tym, że ruch i sport są świetnymi narzędziami nie tylko do relaksu, ale i kształtowania charakteru mówiła Justyna Kubicka, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Kielcach, instruktorka fitness, piłki siatkowej, snowboardu, a także miłośniczka gry w badmintona, jazdy na rowerze, wycieczek górskich.

pokaz-mody-szafa-u-sary.jpg [425.13 KB] Pokaz mody i niezwykłe metamorfozy kobiece

Forum Cztery Pory Kobiecości wzbogacił pokaz mody przygotowany przez właścicielki komisu Szafa u Sary – panie Sarę i Mariolę, a także Teresą Mochocką prowadzącą salon Makeup TMochocka oraz specjalistkę od fryzur Angelikę Głuch. Modelki podkreślały, że w stylizacjach czują się świetnie, a outfity, energię i radość publiczność nagradzała brawami. Prelekcje o zdrowiu i wyglądzie dopełniła Magdalena Bernat, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach wykładem o przedsiębiorczości kobiet. Szczegółowo omówiła, z jakiej pomocy mogą skorzystać, by wystartować z własnym biznesem i odnaleźć dla siebie przestrzeń na rynku pracy.

Szeroka oferta wystawców i liczne pokazy

Oprócz udziału w merytorycznych spotkaniach, odwiedzający konwent Hair & Skin mogli zapoznać się z szeroką ofertą firm i instytucji z całego regionu. Na stoisku jednego z partnerów wydarzenia, Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach nie zabrakło ciekawych ofert pracy i staży oraz cennych wskazówek odnośnie przygotowania się do rozmowy rekrutacyjnej czy założenia działalności gospodarczej. W ofercie Wystawców obecnych na wydarzeniu znalazły się m.in. produkty do pielęgnacji oraz do makijażu w atrakcyjnych cenach od marki Mary Kay w Kielcach, vouchery na zabiegi w lokalnych gabinetach i salonach kosmetycznych, ciekawe oferty kształcenia w branży beauty od szkoły Awans, atrakcyjne zniżki na nowoczesne zabiegi fotodepilacji od studio DepilConcept z Kielc, badania i konsultacje diabetologiczne na stoisku „Fundacji Uciekamy Cukrzycy” oraz masaże relaksacyjne na specjalnych krzesełkach wykonywane przez specjalistów z Instytutu Psychologii Str michal-porabaniec-pokazy-makijazu.jpg [162.55 KB] esu „Redukujemy Stres”.

W Centrum Kongresowym Targów Kielce nie zabrakło widowiskowych pokazów fryzjerskich, a swoje umiejętności zaprezentowali m.in. Dominik Piecaba, czyli Barber Ślichowice oraz Maciej Szostak występujący w branży jako Znany Maciek. Wizażysta Michał Porąbaniec z salonu MakeUp & Brow prezentował jak wykonywać makijaż codzienny, Katarzyna Glinka-Piecaba z gabinetu kosmetycznego Glinkova prowadziła pokazy tatuażu minimalistycznego i masaż relaksacyjno-regeneracyjny dłoni, a Kamila Bogdziewicz doradzała jak samodzielnie wykonywać zabiegi pielęgnacyjne stóp w domu.

Organizowany po raz pierwszy w Centrum Kongresowym Targów Kielce konwent Hair & Skin spotkał się z pozytywnym odbiorem całej branży beauty.

Aktualności
01 października 2023
Solidne porcje wiedzy spadały na uczestniczki wydarzenia branży beauty goszczące w sali Omega Centrum Kongresowego przez całą niedzielę. Ekspertki szczegółowo omawiały tematy związane z dbaniem o swoje zdrowie i wygląd, radzeniem sobie ze stresem, panowaniem nad emocjami. Modowe show przygotowane w ramach forum Cztery pory kobiecości zostało nagrodzone sowitymi oklaskami.
01 października 2023
Pokazy fryzjerskie, tatuażu i codziennego makijażu, darmowe porady żywieniowe, badania dermatologiczne i badanie poziomu cukru we krwi, a także pokaz mody, ciekawe stylizacje i metamorfozy – to wszystko podczas premierowego święta branży beauty – konwentu Hair & Skin! W niedzielę 1 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce spotkało się kilkuset miłośników zdrowia i urody.
29 września 2023
Kosmetyki do makijażu i pielęgnacji, systemy pielęgnacyjne dopasowane do potrzeb skóry, wykonanie delikatnego makijażu codziennego oraz zabiegu "satynowe dłonie" - to wszystko przygotowano dla odwiedzających stoisko Mary Kay podczas konwentu Hair & Skin, już 1 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
26 września 2023
Jednym z Wystawców w trakcie święta branży beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie gabinet kosmetyczny Glinkova. Już 1 października na stoisku firmy odbędą się pokazy tatuażu, stylizacje brwi farbką i regulowanie nitką oraz masaż dłoni. Do wygrania będą atrakcyjne vouchery na usługi.
25 września 2023
W trakcie konwentu beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się kolejna odsłona konferencji dla kobiet pt. ”Cztery pory kobiecości”. Będzie można wysłuchać prelekcji m.in. o prawidłowym odżywianiu, profilaktyce zdrowotnej, świadomym tworzeniu swojego pozytywnego wizerunku i aktywności zawodowej kobiet. Spotkanie zakończy pokaz mody „Szafa u Sary”.
25 września 2023
Jak za pomocą makijażu wyprofilować twarz i jak podkreślić rysy dowiemy się już w niedzielę, 1 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce na konwencie Hair&Skin. W trakcie widowiskowych pokazów stylisty Michała Porąbańca nie zabraknie autorskich trików, które sprawią, że codzienny makijaż zacznie przykuwać uwagę.
25 września 2023
O tym, dlaczego cukrzyca nazywana jest pierwszą niezakaźną epidemią XXI wieku uświadamiać będą specjaliści z organizacji pozarządowej, której celem jest pomoc osobom chorującym na wszystkie typy cukrzycy. Już 1 października będzie można także skorzystać z darmowych badań i konsultacji.
24 września 2023
Jednym z tematów rozmów podczas święta branży beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie fotodepilacja ciała. Uczestnicy konwentu Hair & Skin w trakcie prelekcji kosmetolog Ilony Klimczak, menadżerki w DepilConcept Polska zgłębią tajniki depilacji metodą laserową. Na stoisku firmy DepilConcept będzie można uzyskać dodatkowe informacje o dostępnych zabiegach, o depilacji metodą SHR in Motion, a także otrzymać zaproszenie na konsultacje z kosmetologiem w atrakcyjnej cenie.
19 września 2023
Oprócz konsultacji diabetologicznych, dermatologicznych, porad żywieniowych i licznych pokazów, odwiedzający październikowy konwent Hair & Skin będą mogli spotkać się również z Katarzyną Karcz – trenerką, masażystką i fizjoterapeutką. Gościnnie wystąpi z nią dr Klaudia Tokarska-Jakubczyk, specjalistka medycyny rodzinnej i rehabilitacji.
14 września 2023
Współpraca kobiecych biznesów nie tylko jest możliwa, ale również może przyczynić się do powstania ciekawych projektów oraz metod stylizacji. Przekonywać o tym będą w swoim wystąpieniu podczas konwentu Hair & Skin Iwona Karyś - stylistka naturalnych brwi i Edyta Raczyńska, która zajmuje się produkcją naturalnych kosmetyków. Już 1 października będą mówić o odbudowie brwi wraz z pielęgnacją naturalnymi kosmetykami.
13 września 2023
W trakcie październikowego święta branży beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce nie zabraknie spotkań ze specjalistami, którzy wskażą jak dbać o codzienną pielęgnację skóry. Wśród wykładowców będzie także Iwona Rak, trycholog i kosmetolog.
12 września 2023
W konwencie Hair&Skin wezmą udział doświadczeni fryzjerzy, którzy specjalizują się zarówno w strzyżeniu damskim, jak i męskim. W trakcie specjalistycznych pokazów oraz wykładów zademonstrują klasyczne i nowoczesne fryzury. Wśród gości będzie również Magdalena Boksińska.
11 września 2023
Kino Kobiet to spotkania filmowe organizowane przez sieć kin Helios dedykowane kobietom. Oprócz seansu nie brakuje konkursów, atrakcji i licznych nagród. Podczas najbliższego spotkania, we wtorek 13 września będzie mowa również o konwencie Hair&Skin. Do rozdania będą wejściówki na wydarzenie.
08 września 2023
Jedną z prelegentek podczas konwentu Hair&Skin będzie trenerka mentalna Agnieszka Janicka-Maj, która zaczynała od roli trenerki i instruktorki, a później już jako mentorka pracowała z setkami klientów rocznie. Już 1 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce poprowadzi wykład poświęcony przedsiębiorczości bez granic.
04 września 2023
Podczas święta branży beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce, w niedzielę 1 października odbędzie się spotkanie z doświadczoną kosmetolog – Małgorzatą Gaweł, która specjalizuje się w makijażu permanentnym. Goście wysłuchają wykładu od profesjonalistki poświęconego tej technice makijażu.
29 sierpnia 2023
Konwent Hair & Skin będzie okazją do porozmawiania o problemach, z jakimi borykają się osoby z sektora beauty. Podczas spotkania z radcą prawnym poznają m.in. zasady odpowiedzialności odszkodowawczej za nieprawidłowo przeprowadzone zabiegi kosmetyczne oraz wsparcie prawne jakie mogą uzyskać.
23 sierpnia 2023
Polska Izba Handlu to branżowa izba gospodarcza handlu detalicznego działająca na rynku od 1997 roku. Obecnie zrzesza około 30 000 sklepów, hurtowni spożywczych i drogeryjnych oraz firmy z otoczenia FMCG. Izba została partnerem merytorycznym konwentu Hair & Skin.
23 sierpnia 2023
Michał Prędota, który został Partnerem jesiennego wydarzenia skierowanego do branży beauty, nie traktuje fryzjerstwa jako zawód, lecz jako pasję. Na konwencie Hair & Skin zaprezentuje swoje umiejętności podczas szkoleń i widowiskowych pokazów.
17 sierpnia 2023
W trakcie dwudniowego konwentu Hair & Skin na stoisku Powiatowego Urzędu Pracy nie zabraknie różnorodnych ofert pracy dla kobiet z powiatu kieleckiego. Drugiego dnia wydarzenia zaplanowano również wykład poświęcony przedsiębiorczości kobiet.
11 sierpnia 2023
Umiejętne radzenie sobie ze stresem, kluczem do sukcesu! - pod takim hasłem doświadczeni specjaliści tworzący Instytut Psychologii Stresu Agnieszka Czubak i Sebastian Zboiński poprowadzą prelekcję drugiego dnia Konwentu Hair&Skin w niedzielę, 1 października, w Centrum Kongresowym. Na stoisku Instytutu Psychologii Stresu będzie można skorzystać m.in. z bezpłatnych masaży relaksacyjnych.
02 sierpnia 2023
Temat rozwoju zawodowego jest dla kobiet istotny równie, jak piękny wygląd. O tym dlaczego przedsiębiorczość kobiet jest ważna dla Powiatowego Urzędu Pracy opowie podczas jesiennego spotkania Magdalena Bernat.
21 lipca 2023
Podczas jesiennego spotkania branży beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie można dowiedzieć się jak we właściwy sposób dbać o włosy i paznokcie. Na niedzielę, 1 października zaplanowano prelekcję dermatolog Sylwii Wójcickiej oraz darmowe konsultacje ze specjalistką.
19 lipca 2023
Sposoby na piękno w zdrowym stylu poznają odwiedzający Centrum Kongresowe Targów Kielce już 1 października podczas konwentu Hair & Skin. W trakcie wydarzenia będzie można między innymi otrzymać darmowe porady żywieniowe od znanej dietetyk Hanny Stolińskiej oraz wskazówki biznesowe od profesjonalnej trenerki branży beauty Marceliny Rawki. Nie zabraknie także kreatywnych pokazów, wyjątkowych metamorfoz i ciekawych stylizacji.
17 lipca 2023
Uczestnicy jesiennego konwentu dla branży beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce, będą mogli wziąć udział w prelekcji prowadzonej przez Kamilę Bogdziewicz pod tytułem "Jak pielęgnować stopy w prosty i skuteczny sposób, aby uzyskać piękną skórę i zdrowe paznokcie?" . Wszystkich zainteresowanych udziałem w wydarzeniu zapraszamy do kieleckiego ośrodka już 1 października.
10 lipca 2023
Odwiedzający jesienne wydarzenie Hair & Skin, już 1 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce będą mogli porozmawiać i spotkać się z Hanną Stolińską – ekspertką w zakresie ustalania odpowiednich diet oraz programów żywieniowych. Chętni będą mogli również nabyć jej najnowsze książki o odżywaniu.
04 lipca 2023
Marcelina Rawka będąca inspiracją dla wielu stylistek paznokci w Polsce, weźmie udział w Konwencie Hair & Skin organizowanym 1 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Spotkanie ze znaną trenerką będzie okazją do rozmów, wymiany doświadczeń i poznania nowych trendów w branży.
PATRONAT HONOROWY
PARTNER MERYTORYCZNY
PATRONAT MEDIALNY