CZTERY-PORY-DO-AKTUALNOSCI.png
Konferencja zakończona pokazem mody w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

„Cztery pory kobiecości” – konferencja dla kobiet częścią konwentu Hair & Skin! Będą ciekawe dyskusje zakończone pokazem mody

25 września 2023
W trakcie konwentu beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się kolejna odsłona konferencji dla kobiet pt. ”Cztery pory kobiecości”. Będzie można wysłuchać prelekcji m.in. o prawidłowym odżywianiu, profilaktyce zdrowotnej, świadomym tworzeniu swojego pozytywnego wizerunku i aktywności zawodowej kobiet. Spotkanie zakończy pokaz mody „Szafa u Sary”.

Program konferencji „Cztery pory kobiecości”:

13.10 - 13.45

„Prawidłowy sposób żywienia podstawą dobrego zdrowia” - Dr. inż. Anna Tokarska – dietetyk kliniczny, kierownik Działu Żywienia w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Wykładowca Wyższych Uczelni. Prelegentka wielu konferencji, kursów i szkoleń. Pasjonatka żywienia i wpływu diety na zdrowie człowieka.

13.45 - 14.10

 „Wpływ stylu życia na choroby skóry” - Lek. Sylwia Wójcicka - specjalista dermatologii i wenerologii. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Tytuł specjalisty z zakresu dermatologii i wenerologii uzyskała w 2022 roku. Zajmuje się chorobami włosów, skóry i paznokci u pacjentów dorosłych jak również u dzieci. W kręgu Jej zainteresowań znajdują się w szczególności dermatoskopia, trichoskopia, dermatochirurgia, terapia fotodynamiczna. Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Uczestniczka licznych konferencji i szkoleń z zakresu dermatologii oraz medycyny estetycznej, która stale poszerza swoją wiedzę medyczną.

14.10 - 14.25

„Olejki eteryczne dla zdrowia i urody. Nowe rozwiązanie czy mądrość przodków - Izabela Mieloszyńska - Kobieta pełna pasji i pomysłów. Jest doulą – wspiera i edukuje kobiety w okresie okołoporodowym. Szerzy wiedzę na temat olejów eterycznych.

14.25 - 15.45

Debata pn. Żyj zdrowo i aktywnie w XXI wieku. Prowadząca Marzena Ślusarz

15.45 - 16.00

"Ze sportem przez życie"- Justyna Kubicka - Nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Kielcach. Instruktorka fitness w Studio Ruchu Mięta, piłki siatkowej, snowboardu. Miłośniczka gry w badmintona, jazdy na rowerze, wycieczek górskich. Kocha tańczyć, gotować oraz czytać kryminały. Mama dwóch wspaniałych chłopców . Posiadaczka kota - Mundka .

16.00 - 16.15

"Ciało, umysł i emocje w stresie - czy mogę pomóc sobie samodzielnie?" -Magdalena Florek - Psycholożka, psychotraumatolożka, terapeutka EMDR, wykładowczyni akademicka. W praktyce klinicznej spotyka się z poważnymi konsekwencjami, jakie stres wywiera zarówno na ciało, jak i psychikę dużych i małych pacjentów. Prowadzi konsultacje, poradnictwo psychologiczne oraz terapię, szczególnie po stresie traumatycznym. Edukuje między innymi na temat relacji ciała i umysłu ze stresem przewlekłym i ostrym.

16:15 – 16:35 Nowy styl życia – Dr Agnieszka Lemańczyk i Barbara Skuza - Wspólne doświadczenie zawodowe połączyło obie prelegentki na Kaszubach w ośrodku wczasów zdrowotnych Waldtour Gołubie.

dr Agnieszka Lemańczyk - Lekarz chorób wewnętrznych i medycyny pracy. Uprawnienia do wykonywaniu zawodu uzyskała w 2001r, po ukończeniu Akademii Medycznej w Gdańsku. Od początku swojej praktyki lekarskiej współpracuje z dr Ewą Dąbrowską – autorką i prekursorką diety warzywno-owocowej. Od 20 lat prowadzi konsultacje stanu zdrowia kuracjuszy wczasów zdrowotnych. Planuje formy diety, czas ich stosowania, analizuje nietolerancje pokarmowe oraz wskazuje optymalne formy aktywności fizycznej uwzględniając wiek, stan psychofizyczny i ograniczenia chorobowe osoby. Wspiera kuracjuszy w rozwiązywaniu trudności zdrowotnych pojawiających się w trakcie pobytu w ośrodku, zwłaszcza tych związanych bezpośrednio z efektami działania diety warzywno-owocowej. Sama regularnie praktykuje posty warzywno – owocowe, za każdym razem odkrywając kolejny fenomen samoleczenia organizmu. Doświadczenie to przełożyła w autorki program pod nazwą „zdrowy styl życia”

Barbara Skuza - Absolwentka i długoletnia pracownica Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, obecnie dyrektor finansowa Centrum Medycznego Zdrowie Plus w Kielcach. Całe życie zawodowe związana z edukacją i ochroną zdrowia, a ściślej zabezpieczeniem finansowym projektów, innowacji i wdrożeń w tych obszarach. Aktywnie udziela się dla studentów, młodzieży, a ostatnio seniorów i osób niesamodzielnych. Na działania dla tych grup pozyskała wraz ze swoim zespołem ponad 560 mln.zł dofinansowania ze środków UE. Prywatnie terapeuta, coach i doradca pozytywnej zmiany trzech nastoletnich córek. Pasjonatka zdrowego stylu życia we wszystkich jego odsłonach.

16:35 – 16:55 – Pokaz mody „Szafa u Sary” - Makijaż - TMochocka Make up oraz Anastazja. Fryzury - Angelika Głuch

Komis Odzieżowy „Szafa u Sary” to wyjątkowe miejsce na mapie Kielc. Można w nim nie tylko kupić ubrania i dodatki, ale również… przynieść swoje rzeczy. Rozwiązuje to trochę kwestię nieudanych prezentów, czy zalegających w szafie rzeczy.

16:55 – 17:00 – Pożegnanie gości i uczestników

Konwent Hair & Skin odbędzie już w niedzielę, 1 października 2023 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Bilety jednoosobowe lub dwuosobowe na konwent są do kupienia na stronie www.targikielce.pl/hair-skin oraz na miejscu w dniu wydarzenia

Zachęcamy także do dołączenia do wydarzenia na Facebooku

/MSi/

 

Polecane aktualności
01 października 2023
Solidne porcje wiedzy spadały na uczestniczki wydarzenia branży beauty goszczące w sali Omega Centrum Kongresowego przez całą niedzielę. Ekspertki szczegółowo omawiały tematy związane z dbaniem o swoje zdrowie i wygląd, radzeniem sobie ze stresem, panowaniem nad emocjami. Modowe show przygotowane w ramach forum Cztery pory kobiecości zostało nagrodzone sowitymi oklaskami.
01 października 2023
Pokazy fryzjerskie, tatuażu i codziennego makijażu, darmowe porady żywieniowe, badania dermatologiczne i badanie poziomu cukru we krwi, a także pokaz mody, ciekawe stylizacje i metamorfozy – to wszystko podczas premierowego święta branży beauty – konwentu Hair & Skin! W niedzielę 1 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce spotkało się kilkuset miłośników zdrowia i urody.
29 września 2023
Kosmetyki do makijażu i pielęgnacji, systemy pielęgnacyjne dopasowane do potrzeb skóry, wykonanie delikatnego makijażu codziennego oraz zabiegu "satynowe dłonie" - to wszystko przygotowano dla odwiedzających stoisko Mary Kay podczas konwentu Hair & Skin, już 1 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
26 września 2023
Jednym z Wystawców w trakcie święta branży beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie gabinet kosmetyczny Glinkova. Już 1 października na stoisku firmy odbędą się pokazy tatuażu, stylizacje brwi farbką i regulowanie nitką oraz masaż dłoni. Do wygrania będą atrakcyjne vouchery na usługi.
25 września 2023
Jak za pomocą makijażu wyprofilować twarz i jak podkreślić rysy dowiemy się już w niedzielę, 1 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce na konwencie Hair&Skin. W trakcie widowiskowych pokazów stylisty Michała Porąbańca nie zabraknie autorskich trików, które sprawią, że codzienny makijaż zacznie przykuwać uwagę.
25 września 2023
O tym, dlaczego cukrzyca nazywana jest pierwszą niezakaźną epidemią XXI wieku uświadamiać będą specjaliści z organizacji pozarządowej, której celem jest pomoc osobom chorującym na wszystkie typy cukrzycy. Już 1 października będzie można także skorzystać z darmowych badań i konsultacji.
24 września 2023
Jednym z tematów rozmów podczas święta branży beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie fotodepilacja ciała. Uczestnicy konwentu Hair & Skin w trakcie prelekcji kosmetolog Ilony Klimczak, menadżerki w DepilConcept Polska zgłębią tajniki depilacji metodą laserową. Na stoisku firmy DepilConcept będzie można uzyskać dodatkowe informacje o dostępnych zabiegach, o depilacji metodą SHR in Motion, a także otrzymać zaproszenie na konsultacje z kosmetologiem w atrakcyjnej cenie.
19 września 2023
Oprócz konsultacji diabetologicznych, dermatologicznych, porad żywieniowych i licznych pokazów, odwiedzający październikowy konwent Hair & Skin będą mogli spotkać się również z Katarzyną Karcz – trenerką, masażystką i fizjoterapeutką. Gościnnie wystąpi z nią dr Klaudia Tokarska-Jakubczyk, specjalistka medycyny rodzinnej i rehabilitacji.