382447820-670113348409767-7942741350101538583-n.jpg
Dietetyk Hanna Stolińska wyjaśniła co jeść, by mieć zdrowe włosy, skórę i paznokcie.

Strefa „Możesz więcej” podczas konwentu Hair&Skin z cennymi inspiracjami i... pokazem mody (ZDJĘCIA)

01 października 2023
Solidne porcje wiedzy spadały na uczestniczki wydarzenia branży beauty goszczące w sali Omega Centrum Kongresowego przez całą niedzielę. Ekspertki szczegółowo omawiały tematy związane z dbaniem o swoje zdrowie i wygląd, radzeniem sobie ze stresem, panowaniem nad emocjami. Modowe show przygotowane w ramach forum Cztery pory kobiecości zostało nagrodzone sowitymi oklaskami.

Głównym tematem prelekcji podczas konwentu Hair&Skin była szeroko pojęta branża beauty oraz zdrowie. Wśród prelegentów wydarzenia znaleźli się dietetycy, trycholodzy, dermatolodzy, podolodzy, wizażyści, styliści, kosmetolodzy, fryzjerzy, psycholodzy, terapeuci, trenerzy biznesu oraz wielu innych. W jednym miejscu można wysłuchać wykładów o codziennej pielęgnacji włosów, skóry, paznokci oraz stóp, o zdrowym odżywianiu, redukowaniu stresu, a nawet o prowadzeniu biznesu z pomocą social mediów.


-Zależy mi na tym, by obserwowali mój profil ludzie z branży beauty. Nie potrzebuję mieć dużej liczby obserwujących, w tym mojej rodziny, która się tym nie interesuje. Ważne, by docierać do konkretnych odbiorców. A my powinniśmy prezentować najwyższą jakość usługi – radziła trenerka biznesu beauty Marcelina Rawka.


Temat bardzo ważny dla każdej kobiety podjęła doktor nauk o zdrowiu, dietetyk kliniczna Hanna Stolińska. Rozłożyła na czynniki pierwsze dietę i wskazała, które produkty są bogate w potrzebne nam składniki. – Mak jest najlepszym źródłem wapnia, pietruszka to bomba zdrowotna, bogate w żelazo są szpinak i jarmuż… Jedzmy zdrowo, stan jelit odzwierciedla się w naszym stanie włosów, skóry i paznokci – podkreślała doktor Stolińska.

 

Bardzo mocno zaakcentowany został problem stresu. Agnieszka Janicka - Maj, trener mentalny, wyjaśniała jak sobie radzić w trudnych sytuacjach. Agnieszka Czubak i Sebastian Zboiński, którzy prowadzą razem Instytut Psychologii Stresu, zaprezentowali ćwiczenia, które pomagają się zrelaksować. – Oklepywanie siebie po całym ciele, podnoszenie do góry pięt o zaledwie centymetr w pozycji stojącej, masowanie żuchwy, a nawet zrobienie „buldoga”, czyli rozluźnienie mięśni twarzy jest pomocne – radzili.


Cztery Pory Kobiecości z wykładami dla zdrowia i pokazem mody


Zdrowie i stres, ale i moda oraz uroda wiodły prym w czasie prelekcji przygotowanych w ramach forum Cztery Pory Kobiecości, którego organizatorem jest Magdalena Bernat.  Prelekcje rozpoczęła dr inż. Anna Tokarska, kierownik Działu Żywienia w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Omówiła szczegółowo prawidłowy sposób żywienia, który jest podstawą dobrego zdrowia. Podkreślała, jak ważny jest balans pomiędzy spożywaniem mięsa, a owoców i warzyw. Wskazówek o tym, jak zdrowo żyć i jeść udzielały także dr Agnieszka Lemańczyk, lekarz chorób wewnętrznych i medycyny pracy oraz Barbara Skuza, dyrektor finansowa Centrum Medycznego Zdrowie Plus w Kielcach.

Dr Sylwia Wójcicka, specjalista dermatologii i wenerologii wyjaśniła, jak radzić sobie z łuszczycą, zaś Izabela Mieloszyńska zaprezentowała moc olejków eterycznych dla zdrowia i urody.

Magdalena Florek, psycholożka i psychotraumatolożka skupiła się na stresie. Słuchacze dowiedzieli się, jaki wpływ wywiera zarówno na ciało, jak i na umysł. Specjalistka przedstawiła sposoby radzenia sobie ze stresem po przez myśli i ciało. – Warto nabierać dystansu do swoich myśli – podkreślała.

O tym, że ruch i sport są świetnymi narzędziami nie tylko do relaksu, ale i kształtowania charakteru mówiła Justyna Kubicka, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Kielcach, instruktorka fitness, piłki siatkowej, snowboardu, a także miłośniczka gry w badmintona, jazdy na rowerze, wycieczek górskich.

Forum Cztery Pory Kobiecości wzbogacił pokaz mody przygotowany przez właścicielki komisu Szafa u Sary – panie Sarę i Mariolę, a także Teresą Mochocką prowadzącą salon Makeup TMochocka oraz specjalistkę od fryzur Angelikę Głuch. Modelki podkreślały, że w stylizacjach czują się świetnie, a outfity, energię i radość publiczność nagradzała brawami.


Prelekcje o zdrowiu i wyglądzie dopełniła Magdalena Bernat, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach wykładem o przedsiębiorczości kobiet. Szczegółowo omówiła, z jakiej pomocy mogą skorzystać, by wystartować z własnym biznesem i odnaleźć dla siebie przestrzeń na rynku pracy.

Na finał publiczność dowiedziała się wszystkiego o makijażu permanentnym. Małgorzata Gaweł, kosmetolog, linergista, właścicielka MEGI Centrum Kosmetologii Estetycznej w Kielcach wytłumaczyła, jak zabieg przebiega krok po kroku odkrywając wszystkie tajemnice. – Najważniejsze jest zaufanie do osoby wykonującej zabieg i porozumienie pomiędzy klientką a linergistką, a efekt będzie satysfakcjonujący – podkreślała.

 

/MŚ/

Polecane aktualności
01 października 2023
Pokazy fryzjerskie, tatuażu i codziennego makijażu, darmowe porady żywieniowe, badania dermatologiczne i badanie poziomu cukru we krwi, a także pokaz mody, ciekawe stylizacje i metamorfozy – to wszystko podczas premierowego święta branży beauty – konwentu Hair & Skin! W niedzielę 1 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce spotkało się kilkuset miłośników zdrowia i urody.
29 września 2023
Kosmetyki do makijażu i pielęgnacji, systemy pielęgnacyjne dopasowane do potrzeb skóry, wykonanie delikatnego makijażu codziennego oraz zabiegu "satynowe dłonie" - to wszystko przygotowano dla odwiedzających stoisko Mary Kay podczas konwentu Hair & Skin, już 1 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
26 września 2023
Jednym z Wystawców w trakcie święta branży beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie gabinet kosmetyczny Glinkova. Już 1 października na stoisku firmy odbędą się pokazy tatuażu, stylizacje brwi farbką i regulowanie nitką oraz masaż dłoni. Do wygrania będą atrakcyjne vouchery na usługi.
25 września 2023
W trakcie konwentu beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się kolejna odsłona konferencji dla kobiet pt. ”Cztery pory kobiecości”. Będzie można wysłuchać prelekcji m.in. o prawidłowym odżywianiu, profilaktyce zdrowotnej, świadomym tworzeniu swojego pozytywnego wizerunku i aktywności zawodowej kobiet. Spotkanie zakończy pokaz mody „Szafa u Sary”.
25 września 2023
Jak za pomocą makijażu wyprofilować twarz i jak podkreślić rysy dowiemy się już w niedzielę, 1 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce na konwencie Hair&Skin. W trakcie widowiskowych pokazów stylisty Michała Porąbańca nie zabraknie autorskich trików, które sprawią, że codzienny makijaż zacznie przykuwać uwagę.
25 września 2023
O tym, dlaczego cukrzyca nazywana jest pierwszą niezakaźną epidemią XXI wieku uświadamiać będą specjaliści z organizacji pozarządowej, której celem jest pomoc osobom chorującym na wszystkie typy cukrzycy. Już 1 października będzie można także skorzystać z darmowych badań i konsultacji.
24 września 2023
Jednym z tematów rozmów podczas święta branży beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie fotodepilacja ciała. Uczestnicy konwentu Hair & Skin w trakcie prelekcji kosmetolog Ilony Klimczak, menadżerki w DepilConcept Polska zgłębią tajniki depilacji metodą laserową. Na stoisku firmy DepilConcept będzie można uzyskać dodatkowe informacje o dostępnych zabiegach, o depilacji metodą SHR in Motion, a także otrzymać zaproszenie na konsultacje z kosmetologiem w atrakcyjnej cenie.
19 września 2023
Oprócz konsultacji diabetologicznych, dermatologicznych, porad żywieniowych i licznych pokazów, odwiedzający październikowy konwent Hair & Skin będą mogli spotkać się również z Katarzyną Karcz – trenerką, masażystką i fizjoterapeutką. Gościnnie wystąpi z nią dr Klaudia Tokarska-Jakubczyk, specjalistka medycyny rodzinnej i rehabilitacji.