ARTUREK-DO-AKTUALNOSCI.png
Prelekcja poświęcona cukrzycy, konsultacje diabetologiczne i badanie poziomu glikemii.

Diagnozowanie, monitorowanie i zapobieganie cukrzycy jednym z tematów prelekcji konwentu Hair&Skin. Będzie można także zbadać poziom glikemii i skorzystać z konsultacji diabetologicznej

25 września 2023
O tym, dlaczego cukrzyca nazywana jest pierwszą niezakaźną epidemią XXI wieku uświadamiać będą specjaliści z organizacji pozarządowej, której celem jest pomoc osobom chorującym na wszystkie typy cukrzycy. Już 1 października będzie można także skorzystać z darmowych badań i konsultacji.

Jednym z Prelegentów październikowego konwentu Hair & Skin będzie Artur Rydosz - Prezes i Fundator Fundacji Uciekamy Cukrzycy oraz Z cukrzycą na TY. Artur Rydosz od ponad 10 lat prowadzi badania nad zastosowaniem nieinwazyjnych metod diagnozowania i monitorowania przebiegu różnych chorób z wykorzystaniem czujników do detekcji biomarkerów, w tym ze szczególnym naciskiem na detekcję cukrzycy. Jest współautorem ponad 125 artykułów naukowych, patentów oraz wystąpień konferencyjnych. Był dwukrotnym stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej: START 2015, START 2016, otrzymał stypendium dla wybitnych młodych naukowców przyznawane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz odbył staż z zakresu komercjalizacji badań naukowych w Stanford University w USA. Kierował projektami badawczymi finansowanymi przez Narodowe Centrum Nauki oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Obecnie prowadzi badania nad poszukiwaniem „oddechowego odcisku” (exhaled breath pattern) tzn. sposobu detekcji unikatowego zestawu związków zawartych w wydychanym powietrzu, który mógłby w przyszłości posłużyć za element biometryczny.

Fundacja Uciekamy Cukrzycy to młoda organizacja pozarządowa, której misją jest prowadzenie działalności upowszechniającej wiedzę na temat cukrzycy oraz pomoc osobom chorującym na wszystkie typy cukrzycy (T1DM, T2DM, MODY, LADA). Głównym celem Fundacji jest prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w obszarze nowych rozwiązań technologicznych do samokontroli cukrzycy, w tym wykorzystywanie rozwiązań nieinwazyjnych tj. detekcja biomarkerów zawartych w wydychanym powietrzu.

Już 1 października podczas konwentu Hair&Skin Artur Rydosz poprowadzi wykład pt. „Cukrzyca - pierwsza niezakaźna epidemia XXI w.” Będzie można skorzystać również z darmowego badania poziomu glikemii oraz konsultacji z edukatorem diabetologicznym.

 Zapraszamy na Konwent Hair & Skin już 1 października 2023 roku do Centrum Kongresowego Targów Kielce.

Bilety są do kupienia na stronie www.targikielce.pl/hair-skin

Istnieje możliwość zakupu biletu jednoosobowego i dwuosobowego.

Zachęcamy także do dołączenia do wydarzenia na Facebooku

/MSi/

Polecane aktualności
01 października 2023
Solidne porcje wiedzy spadały na uczestniczki wydarzenia branży beauty goszczące w sali Omega Centrum Kongresowego przez całą niedzielę. Ekspertki szczegółowo omawiały tematy związane z dbaniem o swoje zdrowie i wygląd, radzeniem sobie ze stresem, panowaniem nad emocjami. Modowe show przygotowane w ramach forum Cztery pory kobiecości zostało nagrodzone sowitymi oklaskami.
01 października 2023
Pokazy fryzjerskie, tatuażu i codziennego makijażu, darmowe porady żywieniowe, badania dermatologiczne i badanie poziomu cukru we krwi, a także pokaz mody, ciekawe stylizacje i metamorfozy – to wszystko podczas premierowego święta branży beauty – konwentu Hair & Skin! W niedzielę 1 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce spotkało się kilkuset miłośników zdrowia i urody.
29 września 2023
Kosmetyki do makijażu i pielęgnacji, systemy pielęgnacyjne dopasowane do potrzeb skóry, wykonanie delikatnego makijażu codziennego oraz zabiegu "satynowe dłonie" - to wszystko przygotowano dla odwiedzających stoisko Mary Kay podczas konwentu Hair & Skin, już 1 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
26 września 2023
Jednym z Wystawców w trakcie święta branży beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie gabinet kosmetyczny Glinkova. Już 1 października na stoisku firmy odbędą się pokazy tatuażu, stylizacje brwi farbką i regulowanie nitką oraz masaż dłoni. Do wygrania będą atrakcyjne vouchery na usługi.
25 września 2023
W trakcie konwentu beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się kolejna odsłona konferencji dla kobiet pt. ”Cztery pory kobiecości”. Będzie można wysłuchać prelekcji m.in. o prawidłowym odżywianiu, profilaktyce zdrowotnej, świadomym tworzeniu swojego pozytywnego wizerunku i aktywności zawodowej kobiet. Spotkanie zakończy pokaz mody „Szafa u Sary”.
25 września 2023
Jak za pomocą makijażu wyprofilować twarz i jak podkreślić rysy dowiemy się już w niedzielę, 1 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce na konwencie Hair&Skin. W trakcie widowiskowych pokazów stylisty Michała Porąbańca nie zabraknie autorskich trików, które sprawią, że codzienny makijaż zacznie przykuwać uwagę.
24 września 2023
Jednym z tematów rozmów podczas święta branży beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie fotodepilacja ciała. Uczestnicy konwentu Hair & Skin w trakcie prelekcji kosmetolog Ilony Klimczak, menadżerki w DepilConcept Polska zgłębią tajniki depilacji metodą laserową. Na stoisku firmy DepilConcept będzie można uzyskać dodatkowe informacje o dostępnych zabiegach, o depilacji metodą SHR in Motion, a także otrzymać zaproszenie na konsultacje z kosmetologiem w atrakcyjnej cenie.
19 września 2023
Oprócz konsultacji diabetologicznych, dermatologicznych, porad żywieniowych i licznych pokazów, odwiedzający październikowy konwent Hair & Skin będą mogli spotkać się również z Katarzyną Karcz – trenerką, masażystką i fizjoterapeutką. Gościnnie wystąpi z nią dr Klaudia Tokarska-Jakubczyk, specjalistka medycyny rodzinnej i rehabilitacji.