Projekt-bez-nazwy-1.png
Powiatowy Urząd Pracy partnerem konwentu Hair&Skin.

Partnerem konwentu Hair & Skin jest Powiatowy Urząd Pracy. Specjaliści z PUP będą mówić także o przedsiębiorczości kobiet

17 sierpnia 2023
W trakcie dwudniowego konwentu Hair & Skin na stoisku Powiatowego Urzędu Pracy nie zabraknie różnorodnych ofert pracy dla kobiet z powiatu kieleckiego. Drugiego dnia wydarzenia zaplanowano również wykład poświęcony przedsiębiorczości kobiet.

Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach jako jednostka organizacyjna samorządu powiatu, realizuje zadania mające głównie na celu przeciwdziałanie i łagodzenie skutków bezrobocia. Misją urzędu jest aktywizacja osób bezrobotnych będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy, ze specjalnym uwzględnieniem osób młodych. W tym celu posługuje się zestawem form wsparcia m.in. z zakresu pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego, informacji zawodowej, pomocy w aktywnym poszukiwaniu pracy czy organizacji szkoleń. Instytucja inicjuje, wdraża oraz finansuje instrumenty rynku pracy, pomagając osobom bezrobotnym w podjęciu zatrudnienia. Urząd wspierając klientów instytucjonalnych, dofinansowuje nowo utworzone stanowiska pracy, refunduje koszty poniesione z tytułu opłaconych składek na ubezpieczenie społeczne w związku z zatrudnieniem osoby bezrobotnej. Do głównych zadań PUP należy również prowadzenie badań i analiz rynku pracy, monitoringu zawodów deficytowych i nadwyżkowych, na podstawie których opracowywane oraz realizowane są programy aktywizacji zawodowej, przy udziale środków pozyskanych ze źródeł zewnętrznych. Ponadto, obok zadań wynikających z ustawy, realizuje działania mające na celu promowanie przedsiębiorczości w powiecie kieleckim.

Uczestnicy konwentu Hair & Skin w Targach Kielce będą mieli możliwość zapoznania się z bazą ofert pracy oraz staży,  a także z informacjami o możliwościach skorzystania z usług  i instrumentów rynku pracy oferowanych przez PUP Kielce. Możliwość  skorzystania  z konsultacji z doradcami zawodowymi Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach z zakresu:

  • wyboru lub zmiany zawodu – uzupełnienie kwalifikacji zawodowych ( szkolenia, kursy, szkoły),
  • w wyborze miejsca pracy – zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami,
  • w powrocie na rynek pracy,
  • analizy rynku pracy,
  • samopoznania – w czym jestem dobry, co potrafię robić, czym się interesuję ( auto-testy, kwestionariusze umiejętności itp.),
  • opracowania profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych ( CV , list motywacyjny),
  • przygotowania do rozmowy z pracodawcą,
  • przygotowania do założenia działalności gospodarczej.

Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach został Partnerem konwentu Hair&Skin. Oprócz prezentacji różnorodnych ofert pracy z całego regionu, w trakcie wydarzenia nie zabraknie również ciekawych prelekcji poświęconych przedsiębiorczości. Jednym z nich będzie wykład prowadzony przez Magdalenę Bernat – zastępcę dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach. 

Bilety na konwent Hair & Skin są do kupienia w promocyjnej cenie na stronie www.targikielce.pl/hair-skin

Osoby, które zechcą dołączyć do grona prelegentów podczas Konwentu Hair & Skin moga się kontaktować z menedżerami wydarzenia:  

  • Wioletta Król, menadżer projektu tel.  518 322 165, email: krol.wioletta@targikielce.pl
  • Urszula Wasińska, zastępca menadżera projektu, tel. 600 265 587, email: wasinska.urszula@targikielce.pl

Śledź wydarzenie na Facebooku

/MSi/

Polecane aktualności
01 października 2023
Solidne porcje wiedzy spadały na uczestniczki wydarzenia branży beauty goszczące w sali Omega Centrum Kongresowego przez całą niedzielę. Ekspertki szczegółowo omawiały tematy związane z dbaniem o swoje zdrowie i wygląd, radzeniem sobie ze stresem, panowaniem nad emocjami. Modowe show przygotowane w ramach forum Cztery pory kobiecości zostało nagrodzone sowitymi oklaskami.
01 października 2023
Pokazy fryzjerskie, tatuażu i codziennego makijażu, darmowe porady żywieniowe, badania dermatologiczne i badanie poziomu cukru we krwi, a także pokaz mody, ciekawe stylizacje i metamorfozy – to wszystko podczas premierowego święta branży beauty – konwentu Hair & Skin! W niedzielę 1 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce spotkało się kilkuset miłośników zdrowia i urody.
29 września 2023
Kosmetyki do makijażu i pielęgnacji, systemy pielęgnacyjne dopasowane do potrzeb skóry, wykonanie delikatnego makijażu codziennego oraz zabiegu "satynowe dłonie" - to wszystko przygotowano dla odwiedzających stoisko Mary Kay podczas konwentu Hair & Skin, już 1 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
26 września 2023
Jednym z Wystawców w trakcie święta branży beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie gabinet kosmetyczny Glinkova. Już 1 października na stoisku firmy odbędą się pokazy tatuażu, stylizacje brwi farbką i regulowanie nitką oraz masaż dłoni. Do wygrania będą atrakcyjne vouchery na usługi.
25 września 2023
W trakcie konwentu beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się kolejna odsłona konferencji dla kobiet pt. ”Cztery pory kobiecości”. Będzie można wysłuchać prelekcji m.in. o prawidłowym odżywianiu, profilaktyce zdrowotnej, świadomym tworzeniu swojego pozytywnego wizerunku i aktywności zawodowej kobiet. Spotkanie zakończy pokaz mody „Szafa u Sary”.
25 września 2023
Jak za pomocą makijażu wyprofilować twarz i jak podkreślić rysy dowiemy się już w niedzielę, 1 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce na konwencie Hair&Skin. W trakcie widowiskowych pokazów stylisty Michała Porąbańca nie zabraknie autorskich trików, które sprawią, że codzienny makijaż zacznie przykuwać uwagę.
25 września 2023
O tym, dlaczego cukrzyca nazywana jest pierwszą niezakaźną epidemią XXI wieku uświadamiać będą specjaliści z organizacji pozarządowej, której celem jest pomoc osobom chorującym na wszystkie typy cukrzycy. Już 1 października będzie można także skorzystać z darmowych badań i konsultacji.
24 września 2023
Jednym z tematów rozmów podczas święta branży beauty w Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie fotodepilacja ciała. Uczestnicy konwentu Hair & Skin w trakcie prelekcji kosmetolog Ilony Klimczak, menadżerki w DepilConcept Polska zgłębią tajniki depilacji metodą laserową. Na stoisku firmy DepilConcept będzie można uzyskać dodatkowe informacje o dostępnych zabiegach, o depilacji metodą SHR in Motion, a także otrzymać zaproszenie na konsultacje z kosmetologiem w atrakcyjnej cenie.