NGO-EXPO (29-30.06.2023)

II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO

Do wydarzenia pozostało...

ngo-expo-2022 Przedstawiciele organizacji pozarządowych, wolontariusze, przedsiębiorcy oraz zainteresowani działalnością fundacji i stowarzyszeń spotkają się po raz drugi w Targach Kielce. W dniach 29-30 czerwca odbędą się II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO. Po sukcesie pierwszej edycji, rośnie zainteresowanie udziałem w wydarzeniu. Zapowiada się większa i jeszcze bardziej zróżnicowana prezentacja wystawców z całej Polski. 

W pierwszych targach organizacji pozarządowych NGO-EXPO udział wzięło 1500 osób z kraju i zza granicy. Ofertę  przedstawiło 80 wystawców, których reprezentowało 300 działaczy. Byli to przedstawiciele fundacji, stowarzyszeń, klubów seniora, uniwersytetów trzeciego wieku, kół gospodyń wiejskich, zakładów aktywizacji zawodowej.

Sukces pierwszej edycji wydarzenia organizowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego przynosi efekty. Zainteresowanie udziałem w II Ogólnopolskich Targach Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO rośnie. Zaprezentowaniem oferty zainteresowani są przedstawiciele instytucji  nie tylko z południowo – wschodniej Polski, ale i całego kraju. Organizatorzy przewidują większą liczbę wystawców z mocno zróżnicowaną propozycją  dla zwiedzających.

ngo-expo-2022 Wartość społeczną wydarzenia ponownie docenił Wiceprezes Rady Ministrów prof. Piotr Gliński obejmując je Patronatem Honorowym. – Organizacje pozarządowe są solą funkcjonowania demokracji – mówił wicepremier prof. Piotr Gliński w Targach Kielce.

Targi NGO-EXPO staną się więc ponownie platformą do wymiany doświadczeń dla przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przyczynią się do poszerzenia wiedzy na temat działalności organizacji pozarządowych i poznania wszelkich przejawów aktywności społecznej.

Współorganizatorami targów NGO-EXPO są Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Fundacja imienia Stefana Artwińskiego oraz Fundacja Muza Dei. Targi Kielce są partnerem strategicznym.

Partnerami Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO są Spółdzielnia Socjalna Tropem Przygody, Ogólnopolski Związek Kół Gospodyń Wiejskich oraz Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego.

Udział w targach NGO-EXPO w dniach 29-30 czerwca jest bezpłatny. Rejestracja trwa na stronie https://targingo.pl.

Aktualności
25 maja 2023
O wielu formach pomocy - dla niesamodzielnych osób, borykających się z niepełnosprawnościami, poszukujących wsparcia w społecznym funkcjonowaniu, będzie można zasięgnąć informacji w czasie targów organizacji pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce. Na wydarzenie, które odbędzie się 29 i 30 czerwca już można się rejestrować. Wstęp jest bezpłatny.  
24 kwietnia 2023
- Druga edycja Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO będzie dwukrotnie większa niż premierowa. Około 150 wystawców w Targach Kielce zaprezentuje swoją działalność oraz jej wytwory 29 i 30 czerwca – mówił Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności, który jest jednym z organizatorów wydarzenia. – Kochamy organizować targi, z sercem przygotujemy także tę wystawę – zaznaczył prezes kieleckiego ośrodka dr Andrzej Mochoń podczas konferencji prasowej.
28 października 2022
W trakcie drugiego dnia Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO zorganizowano panel dyskusyjny dot. funkcjonowania organizacji obywatelskich w czasie kryzysu. W panelu wziął udział prof. Piotr Gliński – Wiceprezes Rady Ministrów, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego.
28 października 2022
Wykład „Organizacje obywatelskie w czasie kryzysu – wyzwania dla polityk publicznych” wygłosił Wicepremier Prof. Piotr Gliński, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego drugiego dnia Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO.
28 października 2022
Dotacje dla organizacji obywatelskich, przystosowywanie budynków dla osób niepełnosprawnych, czy projekty typu Erasmus. Podczas targów NGO-EXPO w Targach Kielce zainteresowani mogli poznać praktyczne szczegóły dotyczące różnych aspektów działania organizacji pozarządowych.
28 października 2022
- Trzy lata temu podczas Świętokrzyskiego Kongresu Organizacji Pozarządowych wymyśliliśmy to wydarzenie i jego organizację w Kielcach, gdyż to miasto kojarzy się z targami – rozpoczął przemówienie profesor Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów. – Dziękujemy za zaufanie, chcemy być z Wami w kolejnych latach – zadeklarował dr Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targów Kielce.  
27 października 2022
Na jakie wsparcie mogą liczyć organizacje pozarządowe? Jak sobie radzą i jaką mają receptę na rozwój organizacji? O tym rozmawiano w trakcie organizowanych po raz pierwszy w Polsce, Targów Organizacji Pozarządowych NGO-Expo w Targach Kielce. W trakcie spotkania przedstawiono praktyki i doświadczenia z całego kraju.
27 października 2022
– Uczmy się biznesowego podejścia do planowania i zarządzania – mówił Jacek Gralczyk rozpoczynając prelekcję pod nazwą „Podejście strategiczne w rozwoju organizacji pozarządowych” w czasie Targów NGO-EXPO.
27 października 2022
Koła gospodyń wiejskich, zakłady aktywności zawodowej, fundacje, uniwersytety trzeciego wieku, kluby seniora, towarzystwa wpierania rozwoju i wiele innych prezentuje swoją pracę podczas Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce. Wydarzenie trwa w czwartek i piątek, wstęp bezpłatny.
27 października 2022
Bogactwo form działań organizacji pozarządowych uwidaczniają rozpoczęte w czwartek, 27 października, Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO. Organizatorem wydarzenia w Targach Kielce są Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Fundacja im. Stefana Artwińskiego.
26 października 2022
Wicepremier Profesor Piotr Gliński, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego, w piątek, 28 października będzie gościem targów NGO-EXPO. Wygłosi wykład na temat organizacji obywatelskich w czasie kryzysu.
26 października 2022
Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce, które potrwają w czwartek i piątek, to nie tylko stoiska wystawców i prelekcje, ale i atrakcje artystyczne! Zaśpiewa między innymi Wiktor Kowalski, zdobywca Nagrody Publiczności podczas koncertu Debiuty 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
24 października 2022
W czwartek i piątek, 27 i 28 października, w Targach Kielce odbędą się pierwsze w kraju Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO. Wstęp jest bezpłatny, a przyjść może każdy zainteresowany działalnością społeczną. Rejestracja dla dziennikarzy będzie trwała na miejscu w obydwa dni.
21 października 2022
Przedstawiciele organizacji pozarządowych, wolontariusze oraz przedsiębiorcy z całej Polski, spotkają się w dniach 27-28 października na Ogólnopolskich Targach Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce. Wszyscy mogą się już rejestrować, wstęp jest bezpłatny.
21 października 2022
Społecznicy z całego kraju już 27 i 28 października spotkają się na Ogólnopolskich Targach Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce. Swoją ofertę zaprezentują wystawcy działający na tym gruncie oraz firmy i instytucje z ofertą dla organizacji. Wstęp jest bezpłatny, a przyjść może każdy zainteresowany działalnością społeczną.
19 października 2022
Jednym z wystawców Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO jest Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego. Na jej stoisku stanie magiczna kapsuła 5D, czyli mobilne kino, w którym wyświetlane będą filmy w technologii 5D.
29-30.06.2023
    29-30.06.2023