642a3240-20221027-TargiKielce-NGO-Expo.jpg
Targi NGO - EXPO odbędą się w czwartek i piątek, 29 i 30 czerwca w Targach Kielce.

Największe wydarzenie dla społeczników NGO-EXPO startuje już w czwartek o 10. Sprawdź, jak wejść i gdzie zaparkować [MAPA]

28 czerwca 2023
II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO rozpoczynają się już w czwartek, 29 czerwca o godzinie 10 w Targach Kielce. Przez dwa dni swoje działania będzie prezentować 170 fundacji, stowarzyszeń, zakładów aktywizacji, klubów seniora i kół gospodyń z całej Polski. Udział jest bezpłatny.
Wystawa potrwa w czwartek od 10 do 17 oraz w piątek od 10 do 16 w halach E i F. Rejestracja gości będzie prowadzona na stoisku organizatorów przy wejściu do hali E. Tu także rejestrowani będą dziennikarze.  
Każdy, kto przyjedzie samochodem może liczyć na bezpłatny parking. Wjechać można bramą numer 3 od strony ulicy Zakładowej. Do Targów Kielce kursują też autobusy miejskie - linie 21, 54, 112, 25 (rozkłady jazdy na ztm.kielce.pl)
Mapa stoisk oraz plan hal widnieje na stronie https://targingo.pl/plan-wystawcow/.
Program można sprawdzić na targingo.pl/program/
Dla kogo targi NGO-EXPO?

Na wydarzenie może przyjść każdy borykający się z problemami społecznymi, z opieką nad niepełnosprawnymi, niesamodzielnymi, osoby potrzebujące wsparcia psychologa a także wszyscy związani i działający w branży ngo.  Ofertę zaprezentują m.in. kielecka Fundacja Nadzieja Rodzinie, Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Będą też Fundacja Rysy z projektami dla młodzieży, promujące polską historię Stowarzyszenie Odra – Niemen, Fundacja z Cukrzycą na Ty, Stowarzyszenia Aktywnych Animatorów Kultury. Wśród 170 wystawców są też Centrum Wolontariatu, Stowarzyszenie Miłośników Sztuki, Ogólnopolska Sieć Uniwersytetów Ludowych, Fundacja Ucz się Zdrowia, Kluby Sportowy Seniora Royal.

Informację o działaniach w organizacjach pozarządowych uzyskają też osoby, które chcą się zaangażować. Dla ngosów będą darmowe warsztaty, m.in. z pozyskiwania pieniędzy. Będzie można zakupić tańsze oprogramowanie i sprzęt IT. 

W czwartek o godzinie 17 rozpocznie się koncert “Ku pokrzepieniu serc” o niepodległości Ziemi Świętokrzyskiej z udziałem cenionego wokalisty Wiktora Kowalskiego. 

Więcej na targikielce.pl/ngo-expo

 

 

Polecane aktualności
30 czerwca 2023
Drugiego dnia targów NGO-EXPO nie brakowało wartościowych szkoleń i warsztatów. Uwagę, szczególnie młodszej części zwiedzających i wystawców, przykuły te poświęcone tworzeniu tiktoków, reelsów i stories. – Tik Tok pozwala pokazywać wartościowe treści, chociażby takie, jak zasady pierwszej pomocy. To znakomite narzędzie komunikacji z młodym pokoleniem – przekonywał Maciej Tomkowiak z Fundacji Rysy.
30 czerwca 2023
"Mam nadzieję, że Targi NGO-EXPO na stałe wpiszą się w harmonogram ważnych wydarzeń społecznych w naszym państwie" - mówił otwierając drugi dzień targów Michał Rulski, Z-ca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności.
30 czerwca 2023
Temat pozyskiwania pieniędzy przez organizacje pozarządowe wielokrotnie był poruszany podczas NGO-EXPO w Targach Kielce. O źródłach wsparcia, a także o potrzebach i możliwościach budowania wspólnej przestrzeni do pracy dyskutowano podczas debaty "Pola współpracy administracji publicznej, biznesu oraz organizacji pozarządowych w kształtowaniu tendencji prorozwojowych państwa”.
30 czerwca 2023
Jak uzyskać sukces w mediach społecznościowych, jak przekuć go w realne wyniki oraz czego się wystrzegać? Podczas Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce członkowie organizacji mogli zapoznać się z przydatnymi informacjami na temat działania NGO w Internecie.
29 czerwca 2023
- Chcemy pokazać, że kluby Wolna Strefa są otwarte nie tylko dla młodzieży, ale całych rodzin i seniorów. Mamy szeroką ofertę aktywności, którą chcemy zaprezentować uczestnikom targów – mówi Beata Zawada, dyrektor klubów Wolna Strefa, prowadzonych przez Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie. Dzięki takim wydarzeniom, jak targi NGO, organizacje pozarządowe "wychodzą" do odbiorców, dla których zostały powołane. Targi trwają także w piątek, 30 czerwca.
29 czerwca 2023
Program drugich Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce obfituje w liczne szkolenia i warsztaty zorganizowane dla działaczy społecznych. To czas i miejsce rozmów, prelekcji, a także występów artystycznych. Wstęp na targi jest bezpłatny.
29 czerwca 2023
- Wydarzenie rozrosło się z 80 wystawców zapełniających jedną halę w 2022 roku do 170 w dwóch naszych pawilonach dziś – mówił prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń w czasie otwarcia NGO-EXPO. - A mając na uwadze, że w naszym kraju działa kilkadziesiąt tysięcy organizacji pozarządowych, mamy, Panie Dyrektorze, jeszcze wielu działaczy do zaproszenia – zwrócił się do Wojciecha Kaczmarczyka, szefa Narodowego Instytutu Wolności, który jest organizatorem targów.    
28 czerwca 2023
170 wystawców z całego kraju zagwarantuje, że drugie NGO-EXPO będą największym wydarzeniem dla organizacji pozarządowych w Polsce. Na działaczy czekają warsztaty, szkolenia i dwudniowa integracja. Wielkie święto społeczników odbędzie się w Targach Kielce już 29 i 30 czerwca. Wstęp jest bezpłatny.