IMG-4347.jpg
Warsztaty i szkolenia podczas targów NGO-EXPO cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Mnóstwo warsztatów dla społeczników! Było o programach unijnych, a nawet robieniu mydeł glicerynowych

29 czerwca 2023
Program drugich Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce obfituje w liczne szkolenia i warsztaty zorganizowane dla działaczy społecznych. To czas i miejsce rozmów, prelekcji, a także występów artystycznych. Wstęp na targi jest bezpłatny.

Odwiedzający kielecki ośrodek wystawienniczy podczas pierwszego dnia II Targów NGO-EXPO mogli wziąć udział w spotkaniach organizowanych w różnych strefach: artystycznej, aktywnej lokalnie oraz Kół Gospodyń Wiejskich i organizacji pomocowych.   W trakcie dwóch pierwszych bloków szkoleniowo-warsztatowych podczas targów Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji poprowadziła prelekcję „Lokalnie i globalnie - działania w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności i Erasmus+ Młodzież”, Fundacja Oczami Brata przygotowała warsztaty z doświadczania niepełnosprawności i błędów w komunikacji, a Dobrzyński Uniwersytet Ludowy spotkanie poświęcone tradycji Ziemi Dobrzyńskiej. Nie zabrakło również występów artystycznych i spotkań sieciujących Koła Gospodyń Wiejskich.

W kolejnej części dnia odbyły się również warsztaty muzyczne dla osób z niepełnosprawnościami organizowane przez Fundację Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA oraz warsztaty z robienia mydeł glicerynowych od Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”.

We wszystkich wydarzeniach towarzyszącym NGO-EXPO w Targach Kielce można wziąć udział bezpłatnie. Targi potrwają do piątku 30 czerwca.

Program wydarzenia dostępny tutaj: https://www.targikielce.pl/ngo-expo

/MSi/

Polecane aktualności
30 czerwca 2023
Drugiego dnia targów NGO-EXPO nie brakowało wartościowych szkoleń i warsztatów. Uwagę, szczególnie młodszej części zwiedzających i wystawców, przykuły te poświęcone tworzeniu tiktoków, reelsów i stories. – Tik Tok pozwala pokazywać wartościowe treści, chociażby takie, jak zasady pierwszej pomocy. To znakomite narzędzie komunikacji z młodym pokoleniem – przekonywał Maciej Tomkowiak z Fundacji Rysy.
30 czerwca 2023
"Mam nadzieję, że Targi NGO-EXPO na stałe wpiszą się w harmonogram ważnych wydarzeń społecznych w naszym państwie" - mówił otwierając drugi dzień targów Michał Rulski, Z-ca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności.
30 czerwca 2023
Temat pozyskiwania pieniędzy przez organizacje pozarządowe wielokrotnie był poruszany podczas NGO-EXPO w Targach Kielce. O źródłach wsparcia, a także o potrzebach i możliwościach budowania wspólnej przestrzeni do pracy dyskutowano podczas debaty "Pola współpracy administracji publicznej, biznesu oraz organizacji pozarządowych w kształtowaniu tendencji prorozwojowych państwa”.
30 czerwca 2023
Jak uzyskać sukces w mediach społecznościowych, jak przekuć go w realne wyniki oraz czego się wystrzegać? Podczas Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce członkowie organizacji mogli zapoznać się z przydatnymi informacjami na temat działania NGO w Internecie.
29 czerwca 2023
- Chcemy pokazać, że kluby Wolna Strefa są otwarte nie tylko dla młodzieży, ale całych rodzin i seniorów. Mamy szeroką ofertę aktywności, którą chcemy zaprezentować uczestnikom targów – mówi Beata Zawada, dyrektor klubów Wolna Strefa, prowadzonych przez Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie. Dzięki takim wydarzeniom, jak targi NGO, organizacje pozarządowe "wychodzą" do odbiorców, dla których zostały powołane. Targi trwają także w piątek, 30 czerwca.
29 czerwca 2023
- Wydarzenie rozrosło się z 80 wystawców zapełniających jedną halę w 2022 roku do 170 w dwóch naszych pawilonach dziś – mówił prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń w czasie otwarcia NGO-EXPO. - A mając na uwadze, że w naszym kraju działa kilkadziesiąt tysięcy organizacji pozarządowych, mamy, Panie Dyrektorze, jeszcze wielu działaczy do zaproszenia – zwrócił się do Wojciecha Kaczmarczyka, szefa Narodowego Instytutu Wolności, który jest organizatorem targów.    
28 czerwca 2023
II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO rozpoczynają się już w czwartek, 29 czerwca o godzinie 10 w Targach Kielce. Przez dwa dni swoje działania będzie prezentować 170 fundacji, stowarzyszeń, zakładów aktywizacji, klubów seniora i kół gospodyń z całej Polski. Udział jest bezpłatny.
28 czerwca 2023
170 wystawców z całego kraju zagwarantuje, że drugie NGO-EXPO będą największym wydarzeniem dla organizacji pozarządowych w Polsce. Na działaczy czekają warsztaty, szkolenia i dwudniowa integracja. Wielkie święto społeczników odbędzie się w Targach Kielce już 29 i 30 czerwca. Wstęp jest bezpłatny.