2023-06-29-ii-targi-ngo-expo-17-53010377665-o.jpg
Targi NGO-EXPO oficjalnie rozpoczęły się od występu Zespołu Ludowego Ziemi Piotrkowskiej Piotrkowianie. /fot. DK-ART/

„Tam, gdzie są organizacje pozarządowe, tam jest dialog, współpraca i porozumienie”. Ruszyły jedyne targi NGO-EXPO w kraju  

29 czerwca 2023
- Wydarzenie rozrosło się z 80 wystawców zapełniających jedną halę w 2022 roku do 170 w dwóch naszych pawilonach dziś – mówił prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń w czasie otwarcia NGO-EXPO. - A mając na uwadze, że w naszym kraju działa kilkadziesiąt tysięcy organizacji pozarządowych, mamy, Panie Dyrektorze, jeszcze wielu działaczy do zaproszenia – zwrócił się do Wojciecha Kaczmarczyka, szefa Narodowego Instytutu Wolności, który jest organizatorem targów.    

Prezes Targów Kielce podkreślił, jak ważne są spotkania bezpośrednie dla rozwoju każdej dziedziny społeczno – gospodarczego życia. – W czasie pandemii mówiło się o tym, że zostaną przeniesione do sieci, nic bardziej mylnego. Nic nie zastąpi spotkań między ludźmi. Targi, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie  przeżywają boom – podkreślał dr Andrzej Mochoń. – Mamy więc, drodzy Państwo, dobrą przyszłość w rozwijaniu tej imprezy.

 

W halach E i F Targów Kielce goszczą fundacje, stowarzyszenia, kluby seniora, zakłady aktywizacji zawodowej, koła gospodyń wiejskich i wiele innych organizacji pozarządowych z całej Polski. Celem tego spotkania, jak wyjaśniał Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego, jest zaprezentowanie dorobku działań oraz wytworów tej pracy.  – Organizacje nawiązują kontakt i porozumienie, uczą się od siebie, tu mają przestrzeń do tworzenia współpracy na szeroką skalę – tłumaczył.  – Nasze marzenie się rozwija.

 

Dużą rolę w tworzeniu pomysłu i realizacji targów dla organizacji pozarządowych odegrał wicepremier profesor Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W liście do zebranych w czasie oficjalnego otwarcia przekazał: – Tam, gdzie są organizacje pozarządowe, tam jest dialog, współpraca i porozumienie. To, że potrafimy organizować się w sposób skuteczny, profesjonalny, efektywny dla dobra publicznego, jest sensem i zasadą działań organizacji pozarządowych – cytował Jarosław Czuba, dyrektor generalny w ministerstwie.

 

Drugie Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych trwają w czwartek i piątek, 29 i 30 czerwca. Wystawie towarzyszą liczne szkolenia i warsztaty dla społeczników i wszystkich uczestników wydarzenia. Wstęp jest bezpłatny.

Więcej na targikielce.pl/ngo-expo

FOT: dkartcinema

 

Polecane aktualności
30 czerwca 2023
Drugiego dnia targów NGO-EXPO nie brakowało wartościowych szkoleń i warsztatów. Uwagę, szczególnie młodszej części zwiedzających i wystawców, przykuły te poświęcone tworzeniu tiktoków, reelsów i stories. – Tik Tok pozwala pokazywać wartościowe treści, chociażby takie, jak zasady pierwszej pomocy. To znakomite narzędzie komunikacji z młodym pokoleniem – przekonywał Maciej Tomkowiak z Fundacji Rysy.
30 czerwca 2023
"Mam nadzieję, że Targi NGO-EXPO na stałe wpiszą się w harmonogram ważnych wydarzeń społecznych w naszym państwie" - mówił otwierając drugi dzień targów Michał Rulski, Z-ca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności.
30 czerwca 2023
Temat pozyskiwania pieniędzy przez organizacje pozarządowe wielokrotnie był poruszany podczas NGO-EXPO w Targach Kielce. O źródłach wsparcia, a także o potrzebach i możliwościach budowania wspólnej przestrzeni do pracy dyskutowano podczas debaty "Pola współpracy administracji publicznej, biznesu oraz organizacji pozarządowych w kształtowaniu tendencji prorozwojowych państwa”.
30 czerwca 2023
Jak uzyskać sukces w mediach społecznościowych, jak przekuć go w realne wyniki oraz czego się wystrzegać? Podczas Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce członkowie organizacji mogli zapoznać się z przydatnymi informacjami na temat działania NGO w Internecie.
29 czerwca 2023
- Chcemy pokazać, że kluby Wolna Strefa są otwarte nie tylko dla młodzieży, ale całych rodzin i seniorów. Mamy szeroką ofertę aktywności, którą chcemy zaprezentować uczestnikom targów – mówi Beata Zawada, dyrektor klubów Wolna Strefa, prowadzonych przez Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie. Dzięki takim wydarzeniom, jak targi NGO, organizacje pozarządowe "wychodzą" do odbiorców, dla których zostały powołane. Targi trwają także w piątek, 30 czerwca.
29 czerwca 2023
Program drugich Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce obfituje w liczne szkolenia i warsztaty zorganizowane dla działaczy społecznych. To czas i miejsce rozmów, prelekcji, a także występów artystycznych. Wstęp na targi jest bezpłatny.
28 czerwca 2023
II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO rozpoczynają się już w czwartek, 29 czerwca o godzinie 10 w Targach Kielce. Przez dwa dni swoje działania będzie prezentować 170 fundacji, stowarzyszeń, zakładów aktywizacji, klubów seniora i kół gospodyń z całej Polski. Udział jest bezpłatny.
28 czerwca 2023
170 wystawców z całego kraju zagwarantuje, że drugie NGO-EXPO będą największym wydarzeniem dla organizacji pozarządowych w Polsce. Na działaczy czekają warsztaty, szkolenia i dwudniowa integracja. Wielkie święto społeczników odbędzie się w Targach Kielce już 29 i 30 czerwca. Wstęp jest bezpłatny.