IMG-4163.jpg
Warsztaty i szkolenia ważną częścią NGO-EXPO

Tik Tok platformą niosącą wartościowe treści i idealnym narzędziem do komunikacji z młodymi!

30 czerwca 2023
Drugiego dnia targów NGO-EXPO nie brakowało wartościowych szkoleń i warsztatów. Uwagę, szczególnie młodszej części zwiedzających i wystawców, przykuły te poświęcone tworzeniu tiktoków, reelsów i stories. – Tik Tok pozwala pokazywać wartościowe treści, chociażby takie, jak zasady pierwszej pomocy. To znakomite narzędzie komunikacji z młodym pokoleniem – przekonywał Maciej Tomkowiak z Fundacji Rysy.

Nie tylko występy artystyczne Kół Gospodyń Wiejskich w rytm ludowych szlagierów, czy potańcówka z wodzirejem przyciągały uwagę zwiedzających ostatniego dnia targów organizacji pozarządowych NGO-EXPO. Sporo uczestników i wystawców postanowiło aktywnie włączyć się do licznych warsztatów i szkoleń, których nie brakowało przez dwa dni w Targach Kielce. Bardzo ciekawe okazały się te z medytacji chrześcijańskiej, których autorem była Fundacja Pogłębiarka. Nie mniej ciekawie było na warsztatach z cyjanotypii, organizowanych przez Stowarzyszenie Aktywne Beskidy. W strefie artystycznej, Katolickie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku przeprowadziło warsztaty teatralne, pokazujące codzienne wyzwania, z jakimi mierzą się młodzi aktorzy i zachęcające do wstąpienia w szeregi stowarzyszenia.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się popołudniowe warsztaty, dotyczące Tik Toka, podczas których organizatorzy z Fundacji Rysy uczyli, jak wykorzystywać nowoczesne technologie i komunikatory typu Tik Tok do dotarcia do młodych odbiorców. – Korzystanie z takich apliakcji jak Tik Tok wcale nie musi być marnotrawstwem czasu. My staramy się pokazać jak skutecznie wykorzystać to narzędzie do komunikacji z naszymi odbiorcami i  przekazywać im ważne treści. Dziś od strony praktycznej pokazujemy, jak tworzyć tiktoki, reelsy i storiesy, na co zwrócić uwagę, aby za ich pośrednictwem dotrzeć do odpowiedniej grupy celowej – przekonywał Maciej Tomkowiak z Fundacji Rysy. Uczestnicy warsztatu, pod okiem instruktora, tworzyli pierwsze rolki i tiktoki z trwających targów NGO-EXPO.

Swoich odbiorców przyciągnęły również wykład połączony z warsztatami na temat konieczności nauki retoryki w nowoczesnym świecie, który przygotowała Akademia Retoryki oraz warsztat świadomościowy pn. Dostępność Fundacji Centrum Europy Lokalnej. Uniwersytet Ludowy w Radawnicy przygotował zajęcia z tworzenia makramy i decoupage, pokazując jak w domowym zaciszu, bez specjalistycznych narzędzi, można stworzyć prawdziwe dzieła sztuki, czy domową biżuterię. Bardziej technologiczne rozwiązania prezentowano natomiast podczas warsztatów Robotyczny konstruktor Fundacji PFR i Centralnego Domu Technologii.

(ŁK)

Polecane aktualności
30 czerwca 2023
"Mam nadzieję, że Targi NGO-EXPO na stałe wpiszą się w harmonogram ważnych wydarzeń społecznych w naszym państwie" - mówił otwierając drugi dzień targów Michał Rulski, Z-ca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności.
30 czerwca 2023
Temat pozyskiwania pieniędzy przez organizacje pozarządowe wielokrotnie był poruszany podczas NGO-EXPO w Targach Kielce. O źródłach wsparcia, a także o potrzebach i możliwościach budowania wspólnej przestrzeni do pracy dyskutowano podczas debaty "Pola współpracy administracji publicznej, biznesu oraz organizacji pozarządowych w kształtowaniu tendencji prorozwojowych państwa”.
30 czerwca 2023
Jak uzyskać sukces w mediach społecznościowych, jak przekuć go w realne wyniki oraz czego się wystrzegać? Podczas Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce członkowie organizacji mogli zapoznać się z przydatnymi informacjami na temat działania NGO w Internecie.
29 czerwca 2023
- Chcemy pokazać, że kluby Wolna Strefa są otwarte nie tylko dla młodzieży, ale całych rodzin i seniorów. Mamy szeroką ofertę aktywności, którą chcemy zaprezentować uczestnikom targów – mówi Beata Zawada, dyrektor klubów Wolna Strefa, prowadzonych przez Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie. Dzięki takim wydarzeniom, jak targi NGO, organizacje pozarządowe "wychodzą" do odbiorców, dla których zostały powołane. Targi trwają także w piątek, 30 czerwca.
29 czerwca 2023
Program drugich Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce obfituje w liczne szkolenia i warsztaty zorganizowane dla działaczy społecznych. To czas i miejsce rozmów, prelekcji, a także występów artystycznych. Wstęp na targi jest bezpłatny.
29 czerwca 2023
- Wydarzenie rozrosło się z 80 wystawców zapełniających jedną halę w 2022 roku do 170 w dwóch naszych pawilonach dziś – mówił prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń w czasie otwarcia NGO-EXPO. - A mając na uwadze, że w naszym kraju działa kilkadziesiąt tysięcy organizacji pozarządowych, mamy, Panie Dyrektorze, jeszcze wielu działaczy do zaproszenia – zwrócił się do Wojciecha Kaczmarczyka, szefa Narodowego Instytutu Wolności, który jest organizatorem targów.    
28 czerwca 2023
II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO rozpoczynają się już w czwartek, 29 czerwca o godzinie 10 w Targach Kielce. Przez dwa dni swoje działania będzie prezentować 170 fundacji, stowarzyszeń, zakładów aktywizacji, klubów seniora i kół gospodyń z całej Polski. Udział jest bezpłatny.
28 czerwca 2023
170 wystawców z całego kraju zagwarantuje, że drugie NGO-EXPO będą największym wydarzeniem dla organizacji pozarządowych w Polsce. Na działaczy czekają warsztaty, szkolenia i dwudniowa integracja. Wielkie święto społeczników odbędzie się w Targach Kielce już 29 i 30 czerwca. Wstęp jest bezpłatny.