NGO-DLA-NGO-2.jpg
Targi NGO-EXPO to czas i miejsce rozmów, prelekcji, warsztatów dla działaczy społecznych i tych, którzy chcą się zaangażować.

Targi NGO-EXPO od czwartku z ofertą dla fundacji i stowarzyszeń. Będzie o finansowaniu działań i „tiktokach”

28 czerwca 2023
170 wystawców z całego kraju zagwarantuje, że drugie NGO-EXPO będą największym wydarzeniem dla organizacji pozarządowych w Polsce. Na działaczy czekają warsztaty, szkolenia i dwudniowa integracja. Wielkie święto społeczników odbędzie się w Targach Kielce już 29 i 30 czerwca. Wstęp jest bezpłatny.

Drugie Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO, organizowane przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, będzie wielkim spotkaniem działaczy trzeciego sektora. W Targach Kielce w czwartek i piątek, 29 i 30 czerwca, zaprezentuje się około 170 wystawców - fundacji, stowarzyszeń, klubów seniora, zakładów aktywizacji zawodowej, kół gospodyń wiejskich i wielu innych. Przedstawiciele organizacji pozarządowych przyjadą z każdego województwa.

 

– Wydarzenie to czas i miejsce rozmów, prelekcji, warsztatów dla działaczy społecznych i tych, którzy chcą się zaangażować. Będziemy się poznawać, dzielić doświadczeniami, sieciować, co służy rozwojowi organizacji pozarządowych. Zapraszamy każdego na targi NGO-EXPO do Kielc – mówi Kamil Kołbuc, prezes Fundacji imienia Stefana Artwińskiego, która jest jednym ze współorganizatorów wydarzenia.

 

Nie braknie wystawców z ofertą dla działaczy. Będą instytucje, które podpowiedzą skąd pozyskiwać finansowanie dla projektów. Pojawią się propozycje dla administracji i biur, jak urządzenia IT w targowych cenach.

 

 Cyfryzacja i  filmy na stories podczas targów NGO-EXPO

 

Ponadto dla działaczy ngosów organizatorzy  przygotowują wiele warsztatów i szkoleń. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji poprowadzi prelekcję „Lokalnie i globalnie - działania w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności i Erasmus+ Młodzież”. Fundacja Oczami Brata przygotowuje warsztaty z doświadczania niepełnosprawności i błędów w komunikacji.

 

Społecznicy będą szkolili się też z cyfryzacji – z tworzenia skutecznych stron dla organizacji, planowania działań w sieci, pozyskiwania darowizn online, budowania wiarygodności w sieci, a także tworzenia spójnego wizerunku. Kolejne warsztaty będą dotyczyć tworzenia tiktoków, rolek i stories, a poprowadzą je specjaliści z Fundacji Rysy.

 

Ciekawe tezy i wnioski mogą paść podczas debaty "Pola współpracy administracji publicznej, biznesu oraz organizacji pozarządowych w kształtowaniu tendencji prorozwojowych państwa". Dyskusja zostanie przeprowadzona drugiego dnia targów.

Zobacz cały program  

 

Sieciowanie i integracja działaczy ngosów w Kielcach

Na wiedzy i integracji nie koniec ciekawych propozycji dla działaczy organizacji pozarządowych. Każdy dzień targów zakończy zabawa z wodzirejem, pierwszego dnia ponadto wybrzmi koncert ,,Ku pokrzepieniu serc” o niepodległości Ziemi Świętokrzyskiej, zaś na drugi zaplanowane zostały występy artystyczne kół gospodyń wiejskich. Gospodynie z wielu regionów nie tylko będą się prezentować na scenie, ale i na stoiskach z regionalnymi smakami i rękodziełem.

 

Wstęp na NGO-EXPO w Targach Kielce w czwartek i piątek, 29 i 30 czerwca jest bezpłatny, wcześniej warto się zarejestrować przez portal targingo.pl

 

Polecane aktualności
30 czerwca 2023
Drugiego dnia targów NGO-EXPO nie brakowało wartościowych szkoleń i warsztatów. Uwagę, szczególnie młodszej części zwiedzających i wystawców, przykuły te poświęcone tworzeniu tiktoków, reelsów i stories. – Tik Tok pozwala pokazywać wartościowe treści, chociażby takie, jak zasady pierwszej pomocy. To znakomite narzędzie komunikacji z młodym pokoleniem – przekonywał Maciej Tomkowiak z Fundacji Rysy.
30 czerwca 2023
"Mam nadzieję, że Targi NGO-EXPO na stałe wpiszą się w harmonogram ważnych wydarzeń społecznych w naszym państwie" - mówił otwierając drugi dzień targów Michał Rulski, Z-ca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności.
30 czerwca 2023
Temat pozyskiwania pieniędzy przez organizacje pozarządowe wielokrotnie był poruszany podczas NGO-EXPO w Targach Kielce. O źródłach wsparcia, a także o potrzebach i możliwościach budowania wspólnej przestrzeni do pracy dyskutowano podczas debaty "Pola współpracy administracji publicznej, biznesu oraz organizacji pozarządowych w kształtowaniu tendencji prorozwojowych państwa”.
30 czerwca 2023
Jak uzyskać sukces w mediach społecznościowych, jak przekuć go w realne wyniki oraz czego się wystrzegać? Podczas Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce członkowie organizacji mogli zapoznać się z przydatnymi informacjami na temat działania NGO w Internecie.
29 czerwca 2023
- Chcemy pokazać, że kluby Wolna Strefa są otwarte nie tylko dla młodzieży, ale całych rodzin i seniorów. Mamy szeroką ofertę aktywności, którą chcemy zaprezentować uczestnikom targów – mówi Beata Zawada, dyrektor klubów Wolna Strefa, prowadzonych przez Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie. Dzięki takim wydarzeniom, jak targi NGO, organizacje pozarządowe "wychodzą" do odbiorców, dla których zostały powołane. Targi trwają także w piątek, 30 czerwca.
29 czerwca 2023
Program drugich Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce obfituje w liczne szkolenia i warsztaty zorganizowane dla działaczy społecznych. To czas i miejsce rozmów, prelekcji, a także występów artystycznych. Wstęp na targi jest bezpłatny.
29 czerwca 2023
- Wydarzenie rozrosło się z 80 wystawców zapełniających jedną halę w 2022 roku do 170 w dwóch naszych pawilonach dziś – mówił prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń w czasie otwarcia NGO-EXPO. - A mając na uwadze, że w naszym kraju działa kilkadziesiąt tysięcy organizacji pozarządowych, mamy, Panie Dyrektorze, jeszcze wielu działaczy do zaproszenia – zwrócił się do Wojciecha Kaczmarczyka, szefa Narodowego Instytutu Wolności, który jest organizatorem targów.    
28 czerwca 2023
II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO rozpoczynają się już w czwartek, 29 czerwca o godzinie 10 w Targach Kielce. Przez dwa dni swoje działania będzie prezentować 170 fundacji, stowarzyszeń, zakładów aktywizacji, klubów seniora i kół gospodyń z całej Polski. Udział jest bezpłatny.