20230629-155021.jpg

Najlepsze porady na działanie w Internecie dla NGO

30 czerwca 2023
Jak uzyskać sukces w mediach społecznościowych, jak przekuć go w realne wyniki oraz czego się wystrzegać? Podczas Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce członkowie organizacji mogli zapoznać się z przydatnymi informacjami na temat działania NGO w Internecie.

Spotkanie poprowadziła Agnieszka Szwed – Założycielka marki NaLepszy, pomagającej rozwijać się organizacjom pozarządowym.

Każdy użytkownik smartfona wie doskonale czym są media społecznościowe i jak się w nich poruszać. Promocja w ten sposób organizacji pozarządowej wiąże się jednak z kilkom zagrożeniami, ale też oczekiwaniami.

Jedną z najważniejszych zasad jest dywersyfikacja treści, czyli posiadanie kanału przekazu na każdej z dostępnych platform społecznościowych. Jak mówi Agnieszka Szwed, organizacje pozarządowe, ze względu na charakter swoich działań, czasem omyłkowo uważane są przez algorytmy za kontrowersyjne, co nierzadko kończy się zablokowaniem konta. Zdarza się to nawet kontom mającym dziesiątki tysięcy obserwujących i dobrze znanym organizacjom. Publikując więc nawet identyczne treści na różnych platformach zabezpieczamy się przez utratą ciężko wypracowanej bazy odbiorców.

Media społecznościowe, jak wszystko, przychodzą i odchodzą. A gdy się to stanie, wraz z platformą odchodzą także nasze treści i informacje o nas. Dlatego warto posiadać stronę internetową, będącą prawdziwym źródłem wszystkich informacji, a konta w mediach społecznościowych wykorzystywać jako odnośnik do tej strony. W ten sposób przekaz jest przez nas kontrolowany, a nasze wartościowe treści nie znikną. Dodatkowo w ten sposób zwiększamy zainteresowanie stroną.

Media społecznościowe i Internet w ogóle różnią się od mediów tradycyjnych tym, że pozwalają na dialog. Nasza obecność w sieci powinna więc nie ograniczać się do opowiadania o nas światu, ale także na aktywnym utrzymywaniu kontaktu z odbiorcami. Tyczy się to zarówno darczyńców i sponsorów, jak i codziennych obserwujących. Budujemy w ten sposób wrażenie społeczności i realnego poświęcenia się tematowi.

Szkolenie „Cyfryzacja NGOsów - tworzenie skutecznych stron dla organizacji, planowanie działań w sieci, skuteczne pozyskiwanie darowizn online, budowanie wiarygodności w sieci, tworzenie spójnego wizerunku oraz automatyzacja działań” odbyło się pierwszego dnia Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce.

Polecane aktualności
30 czerwca 2023
Drugiego dnia targów NGO-EXPO nie brakowało wartościowych szkoleń i warsztatów. Uwagę, szczególnie młodszej części zwiedzających i wystawców, przykuły te poświęcone tworzeniu tiktoków, reelsów i stories. – Tik Tok pozwala pokazywać wartościowe treści, chociażby takie, jak zasady pierwszej pomocy. To znakomite narzędzie komunikacji z młodym pokoleniem – przekonywał Maciej Tomkowiak z Fundacji Rysy.
30 czerwca 2023
"Mam nadzieję, że Targi NGO-EXPO na stałe wpiszą się w harmonogram ważnych wydarzeń społecznych w naszym państwie" - mówił otwierając drugi dzień targów Michał Rulski, Z-ca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności.
30 czerwca 2023
Temat pozyskiwania pieniędzy przez organizacje pozarządowe wielokrotnie był poruszany podczas NGO-EXPO w Targach Kielce. O źródłach wsparcia, a także o potrzebach i możliwościach budowania wspólnej przestrzeni do pracy dyskutowano podczas debaty "Pola współpracy administracji publicznej, biznesu oraz organizacji pozarządowych w kształtowaniu tendencji prorozwojowych państwa”.
29 czerwca 2023
- Chcemy pokazać, że kluby Wolna Strefa są otwarte nie tylko dla młodzieży, ale całych rodzin i seniorów. Mamy szeroką ofertę aktywności, którą chcemy zaprezentować uczestnikom targów – mówi Beata Zawada, dyrektor klubów Wolna Strefa, prowadzonych przez Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie. Dzięki takim wydarzeniom, jak targi NGO, organizacje pozarządowe "wychodzą" do odbiorców, dla których zostały powołane. Targi trwają także w piątek, 30 czerwca.
29 czerwca 2023
Program drugich Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce obfituje w liczne szkolenia i warsztaty zorganizowane dla działaczy społecznych. To czas i miejsce rozmów, prelekcji, a także występów artystycznych. Wstęp na targi jest bezpłatny.
29 czerwca 2023
- Wydarzenie rozrosło się z 80 wystawców zapełniających jedną halę w 2022 roku do 170 w dwóch naszych pawilonach dziś – mówił prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń w czasie otwarcia NGO-EXPO. - A mając na uwadze, że w naszym kraju działa kilkadziesiąt tysięcy organizacji pozarządowych, mamy, Panie Dyrektorze, jeszcze wielu działaczy do zaproszenia – zwrócił się do Wojciecha Kaczmarczyka, szefa Narodowego Instytutu Wolności, który jest organizatorem targów.    
28 czerwca 2023
II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO rozpoczynają się już w czwartek, 29 czerwca o godzinie 10 w Targach Kielce. Przez dwa dni swoje działania będzie prezentować 170 fundacji, stowarzyszeń, zakładów aktywizacji, klubów seniora i kół gospodyń z całej Polski. Udział jest bezpłatny.
28 czerwca 2023
170 wystawców z całego kraju zagwarantuje, że drugie NGO-EXPO będą największym wydarzeniem dla organizacji pozarządowych w Polsce. Na działaczy czekają warsztaty, szkolenia i dwudniowa integracja. Wielkie święto społeczników odbędzie się w Targach Kielce już 29 i 30 czerwca. Wstęp jest bezpłatny.