1920x810.jpg
Prof. Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego /fot. gov.pl/

Wicepremier Prof. Piotr Gliński gościem specjalnym Targów NGO-EXPO

26 października 2022
Wicepremier Profesor Piotr Gliński, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego, w piątek, 28 października będzie gościem targów NGO-EXPO. Wygłosi wykład na temat organizacji obywatelskich w czasie kryzysu.

W czwartek i piątek w Targach Kielce odbywać się będą Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO. Swoją działalność zaprezentuje 75 wystawców z całego kraju. 

Drugiego dnia gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego. Wicepremier wygłosi wykład „Organizacje obywatelskie w czasie kryzysu – wyzwania dla polityk publicznych”. Początek o godzinie 10.30 w hali E, na scenie głównej.

Przypomnijmy.  Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO, które organizują Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Fundacja im. Stefana Artwińskiego potrwają w czwartek i piątek, 27 i 28 października, i zgromadzą 75 wystawców. Przedsięwzięcie ma służyć poszerzeniu wiedzy na temat organizacji pozarządowych i ich działalności, będzie polem wymiany doświadczeń oraz prezentacji działalności. 

Wystawienniczą przestrzeń wypełnią stoiska promocyjne, na których kilkadziesiąt organizacji pozarządowych przedstawi swoją ofertę i pochwali się osiągnięciami. Wśród wystawców będą koła gospodyń wiejskich, zakłady aktywności zawodowej, fundacje, uniwersytety trzeciego wieku, kluby seniora, towarzystwa wpierania rozwoju.

Podczas wydarzenia zostaną przeprowadzone liczne konferencje, warsztaty oraz panele dyskusyjne prowadzone przez ekspertów zajmujących się tematyką NGO.

 

Oto wszystkie prelekcje i panele dyskusyjne w czasie wydarzenia.
Czwartek:
10:15-11:15  - Wykład ekspercki: „Podejście strategiczne w rozwoju organizacji pozarządowych” /scena główna w hali E/

11:30-12:30 Jak rozwinąć skrzydła? Dobre praktyki rozwoju organizacji /scena główna w hali E/

12:45-13:45 Panel dyskusyjny: „Jak zapewnić trwały rozwój organizacji” /scena główna w hali E/

13:45-14:00 Podsumowanie i zakończenie pierwszego dnia targów /scena główna w hali E/

15:00-16:30 Warsztaty (3 równoległe)

  • Zapewnienie dostępności działalności NGO dla osób ze szczególnymi potrzebami - E1
  • Rządowe programy wsparcia rozwoju społeczeństwa obywatelskiego - E3
  • Międzynarodowa współpraca szansą na rozwój NGO - Erasmus+, EKS, Eurodesk i wiele innych - E4

16:30-17:00 Sieciowanie w międzynarodowym gronie - nieformalne rozmowy z organizacjami pozarządowymi z 15-u krajów - strefa kawowa pod kapsułami

Piątek:

10:30-10:45 Organizacje obywatelskie w czasie kryzysu – wyzwania dla polityk publicznych. prof. Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego


11:45-12:45 Panel dyskusyjny: Organizacje obywatelskie w czasie kryzysu – współpraca zamiast konkurencji. Rola NGO w procesie wdrażania czy programowania funduszy unijnych.

14:30-15:15 Panele tematyczne (4 jednocześnie):

  • Rządowe programy rozwoju społeczeństwa obywatelskiego (NOWEFIO) szansą na realizację innowacyjnych projektów społecznych - Scena Główna
  • Wsparcie lokalne w ramach Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego NOWEFIO - E4
  • EFS i EFS+ dla świętokrzyskich organizacji pozarządowych. 2014 – 2020: wykorzystane możliwości. 2021 – 2027: nowe szanse.
  • Środki Samorządu Województwa Świętokrzyskiego dla NGO - E3
  • Miejsce Rady Działalności Pożytku Publicznego w dialogu obywatelskim w Polsce - E1

 

Polecane aktualności
30 czerwca 2023
Drugiego dnia targów NGO-EXPO nie brakowało wartościowych szkoleń i warsztatów. Uwagę, szczególnie młodszej części zwiedzających i wystawców, przykuły te poświęcone tworzeniu tiktoków, reelsów i stories. – Tik Tok pozwala pokazywać wartościowe treści, chociażby takie, jak zasady pierwszej pomocy. To znakomite narzędzie komunikacji z młodym pokoleniem – przekonywał Maciej Tomkowiak z Fundacji Rysy.
30 czerwca 2023
"Mam nadzieję, że Targi NGO-EXPO na stałe wpiszą się w harmonogram ważnych wydarzeń społecznych w naszym państwie" - mówił otwierając drugi dzień targów Michał Rulski, Z-ca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności.
30 czerwca 2023
Temat pozyskiwania pieniędzy przez organizacje pozarządowe wielokrotnie był poruszany podczas NGO-EXPO w Targach Kielce. O źródłach wsparcia, a także o potrzebach i możliwościach budowania wspólnej przestrzeni do pracy dyskutowano podczas debaty "Pola współpracy administracji publicznej, biznesu oraz organizacji pozarządowych w kształtowaniu tendencji prorozwojowych państwa”.
30 czerwca 2023
Jak uzyskać sukces w mediach społecznościowych, jak przekuć go w realne wyniki oraz czego się wystrzegać? Podczas Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce członkowie organizacji mogli zapoznać się z przydatnymi informacjami na temat działania NGO w Internecie.
29 czerwca 2023
- Chcemy pokazać, że kluby Wolna Strefa są otwarte nie tylko dla młodzieży, ale całych rodzin i seniorów. Mamy szeroką ofertę aktywności, którą chcemy zaprezentować uczestnikom targów – mówi Beata Zawada, dyrektor klubów Wolna Strefa, prowadzonych przez Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie. Dzięki takim wydarzeniom, jak targi NGO, organizacje pozarządowe "wychodzą" do odbiorców, dla których zostały powołane. Targi trwają także w piątek, 30 czerwca.
29 czerwca 2023
Program drugich Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce obfituje w liczne szkolenia i warsztaty zorganizowane dla działaczy społecznych. To czas i miejsce rozmów, prelekcji, a także występów artystycznych. Wstęp na targi jest bezpłatny.
29 czerwca 2023
- Wydarzenie rozrosło się z 80 wystawców zapełniających jedną halę w 2022 roku do 170 w dwóch naszych pawilonach dziś – mówił prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń w czasie otwarcia NGO-EXPO. - A mając na uwadze, że w naszym kraju działa kilkadziesiąt tysięcy organizacji pozarządowych, mamy, Panie Dyrektorze, jeszcze wielu działaczy do zaproszenia – zwrócił się do Wojciecha Kaczmarczyka, szefa Narodowego Instytutu Wolności, który jest organizatorem targów.    
28 czerwca 2023
II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO rozpoczynają się już w czwartek, 29 czerwca o godzinie 10 w Targach Kielce. Przez dwa dni swoje działania będzie prezentować 170 fundacji, stowarzyszeń, zakładów aktywizacji, klubów seniora i kół gospodyń z całej Polski. Udział jest bezpłatny.