DSC00204.JPG
Wicepremier prof. Piotr Gliński zapowiedział udział w drugich targach NGO-EXPO w Kielcach.

Wicepremier prof. Piotr Gliński potwierdził udział w targach NGO-EXPO

30 maja 2023
Drugie Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO 29 i 30 czerwca zgromadzą około 170 wystawców z całej Polski – fundacje, stowarzyszenia, zakłady aktywności, koła gospodyń i wiele innych. Udział w wydarzeniu w Targach Kielce weźmie Wiceprezes Rady Ministrów prof. Piotr Gliński.

– Organizacje pozarządowe są solą funkcjonowania demokracji. Bez Was bylibyśmy ubożsi, nie potrafilibyśmy sprostać wyzwaniom społecznym. Wyzwalacie w ludziach aktywność, budujecie wspólnotę – mówił do przedstawicieli ngosów wicepremier prof. Gliński w czasie pierwszych targów NGO-EXPO w Kielcach. Przewodniczący Komitetu do spraw Pożytku Publicznego i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego doceniał wówczas znaczenie spotkań organizacji pozarządowych, debat i rozmów oraz prezentację różnorodności. Wicepremier prof. Piotr Gliński objął patronatem honorowym także drugą edycję targów NGO-EXPO oraz potwierdził  udział w wydarzeniu.

W czwartek i piątek, 29 i 30 czerwca, w Targach Kielce stoiska przygotuje około 170 wystawców - fundacje, stowarzyszenia, kluby seniora, uniwersytety trzeciego wieku, koła gospodyń wiejskich, zakłady aktywizacji zawodowej, instytucje oferujące pomoc dla osób niesamodzielnych, niepełnosprawnych. Zaprezentują ofertę działań w sferze społecznej, kulturalnej, zdrowotnej, edukacyjnej. Dla działaczy ngosów zaplanowane są szkolenia, prelekcje - m.in. o możliwościach pozyskiwania pieniędzy na działania, będą stoiska np. z tańszą ofertą sprzętu komputerowego i nie tylko. Wybrzmią problemy, z jakimi organizacje pozarządowe się zmagają, zostaną mocno zaakcentowane potrzeby. 

Każdy – i działacze organizacji pozarządowych, i osoby, które chciałyby skorzystać z ich wsparcia albo zaczerpnąć wiedzy o tych działaniach, mogą wziąć udział w targach NGO-EXPO bezpłatnie. Wystarczy się zarejestrować na stronie  targingo.pl/dla-zwiedzajacych/

Więcej informacji o NGO-EXPO na stronach targingo.pl/ oraz targikielce.pl/ngo-expo

Organizatorem wydarzenia jest Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, zaś współorganizatorami - Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Fundacja imienia Stefana Artwińskiego oraz Fundacja Muza Dei. Targi Kielce są partnerem strategicznym.

Partnerami targów NGO-EXPO są Spółdzielnia Socjalna Tropem Przygody, Ogólnopolski Związek Kół Gospodyń Wiejskich oraz Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego.

 

/MŚ/ 

Polecane aktualności
30 czerwca 2023
Drugiego dnia targów NGO-EXPO nie brakowało wartościowych szkoleń i warsztatów. Uwagę, szczególnie młodszej części zwiedzających i wystawców, przykuły te poświęcone tworzeniu tiktoków, reelsów i stories. – Tik Tok pozwala pokazywać wartościowe treści, chociażby takie, jak zasady pierwszej pomocy. To znakomite narzędzie komunikacji z młodym pokoleniem – przekonywał Maciej Tomkowiak z Fundacji Rysy.
30 czerwca 2023
"Mam nadzieję, że Targi NGO-EXPO na stałe wpiszą się w harmonogram ważnych wydarzeń społecznych w naszym państwie" - mówił otwierając drugi dzień targów Michał Rulski, Z-ca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności.
30 czerwca 2023
Temat pozyskiwania pieniędzy przez organizacje pozarządowe wielokrotnie był poruszany podczas NGO-EXPO w Targach Kielce. O źródłach wsparcia, a także o potrzebach i możliwościach budowania wspólnej przestrzeni do pracy dyskutowano podczas debaty "Pola współpracy administracji publicznej, biznesu oraz organizacji pozarządowych w kształtowaniu tendencji prorozwojowych państwa”.
30 czerwca 2023
Jak uzyskać sukces w mediach społecznościowych, jak przekuć go w realne wyniki oraz czego się wystrzegać? Podczas Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce członkowie organizacji mogli zapoznać się z przydatnymi informacjami na temat działania NGO w Internecie.
29 czerwca 2023
- Chcemy pokazać, że kluby Wolna Strefa są otwarte nie tylko dla młodzieży, ale całych rodzin i seniorów. Mamy szeroką ofertę aktywności, którą chcemy zaprezentować uczestnikom targów – mówi Beata Zawada, dyrektor klubów Wolna Strefa, prowadzonych przez Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie. Dzięki takim wydarzeniom, jak targi NGO, organizacje pozarządowe "wychodzą" do odbiorców, dla których zostały powołane. Targi trwają także w piątek, 30 czerwca.
29 czerwca 2023
Program drugich Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce obfituje w liczne szkolenia i warsztaty zorganizowane dla działaczy społecznych. To czas i miejsce rozmów, prelekcji, a także występów artystycznych. Wstęp na targi jest bezpłatny.
29 czerwca 2023
- Wydarzenie rozrosło się z 80 wystawców zapełniających jedną halę w 2022 roku do 170 w dwóch naszych pawilonach dziś – mówił prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń w czasie otwarcia NGO-EXPO. - A mając na uwadze, że w naszym kraju działa kilkadziesiąt tysięcy organizacji pozarządowych, mamy, Panie Dyrektorze, jeszcze wielu działaczy do zaproszenia – zwrócił się do Wojciecha Kaczmarczyka, szefa Narodowego Instytutu Wolności, który jest organizatorem targów.    
28 czerwca 2023
II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO rozpoczynają się już w czwartek, 29 czerwca o godzinie 10 w Targach Kielce. Przez dwa dni swoje działania będzie prezentować 170 fundacji, stowarzyszeń, zakładów aktywizacji, klubów seniora i kół gospodyń z całej Polski. Udział jest bezpłatny.