NGO-czerwiec.jpg

Od surwiwalu po pomoc dla niepełnosprawnych na targach NGO-EXPO w Kielcach. Zarejestruj się

16 czerwca 2023
O szkoleniach z surwiwalu, sportach i zajęciach dla młodzieży, rehabilitacji i leczeniu, pomocy psychologów i psychiatrów każdy będzie mógł zasięgnąć wiedzy w czasie targów organizacji pozarządowych w Targach Kielce 29 i 30 czerwca. Fundacje, stowarzyszenia, kluby, zakłady aktywizacji będą do dyspozycji w czwartek i piątek, 29 i 30 czerwca. Wstęp bezpłatny, rejestracja trwa.

Drugie Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych  spełnią dwojaką rolę. Każdy szukający ciekawych rozwijających zajęć dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, a także osoby borykające się z niepełnosprawnymi i niesamodzielnymi w jednym miejscu będą miały zgromadzone niemal wszystkie rodzaje instytucji oferujących wsparcie.  W czasie NGO-EXPO, organizowanych przez Narodowy Instytut Wolności, ofertę przedstawi około 170 wystawców z całej Polski.

 

 

Propozycje skierowane dla mieszkańców są bardzo różnorodne – będzie szereg instytucji, które oferują wsparcie społeczne, zdrowotne, edukacyjne, kulturowe. Kieleckie Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie od lat przeciwdziała patologiom społecznym. Edukuje, likwiduje bariery, prowadzi szkolenia. Podczas targów przedstawi m.in. możliwości aktywizacji osób niepełnosprawnych i pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Specjaliści opowiedzą o ofercie klubów Wolna Strefa dla dzieci, młodzieży i seniorów, zakładu aktywności zawodowej, w którym rehabilitują niepełnosprawnych zawodowo, społecznie i ruchowo, a także o pomocy w obszarze opieki psychiatrycznej.

 

Z ofertą dla osób z niepełnosprawnościami będzie Fundacja DOGadanka z podkieleckiej Woli Kopcowej. Mazowiecka fundacja Chcę żyć przedstawi możliwości pomocy dla ciężko chorych dzieci z ubogich rodzin, jak finansowanie leków i rehabilitacji. Z propozycją dla diabetyków wystawi się Fundacja z Cukrzycą na Ty. Swoje działania pokaże także mieszczący się w Kielcach Świętokrzyski Klub Abstynentów Raj

 

Podczas targów NGO-EXPO różnorodna będzie oferta przeznaczona dla budowania właściwych postaw. O znaczeniu harcerstwa w wychowaniu dzieci będzie można się dowiedzieć na stoiskach fundacji „Całym życiem” lub Związku Harcerstwa Polskiego. Specjaliści z Jurajskiej Szkoły Surwiwalu z Częstochowy opowiedzą o tym, jak praktyczne wykorzystanie surwiwalowego sposobu myślenia prowadzi do zaradności w wielu dziecinach życia i zaproponuje treningi. Eksperci z Instytutu Psychologii Stresu z województwa łódzkiego omówią Program Redukcji Stresu i podzielą się wiedzą o narzędziach obniżających go.

 

Z propozycjami zajęć dla mieszkańców będą także Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Fundacja Rysy z projektami dla młodzieży, promujące polską historię Stowarzyszenie Odra – Niemen, Stowarzyszenia Aktywnych Animatorów Kultury. Wśród 170 wystawców są też Stowarzyszenie Miłośników Sztuki, Ogólnopolska Sieć Uniwersytetów Ludowych, Fundacja Ucz się Zdrowia, Klub Sportowy Seniora Royal.

 

Wstęp na NGO-EXPO w Targach Kielce w czwartek i piątek,  29 i 30 czerwca jest bezpłatny, wcześniej warto się zarejestrować przez portal targingo.pl

 

Polecane aktualności
30 czerwca 2023
Drugiego dnia targów NGO-EXPO nie brakowało wartościowych szkoleń i warsztatów. Uwagę, szczególnie młodszej części zwiedzających i wystawców, przykuły te poświęcone tworzeniu tiktoków, reelsów i stories. – Tik Tok pozwala pokazywać wartościowe treści, chociażby takie, jak zasady pierwszej pomocy. To znakomite narzędzie komunikacji z młodym pokoleniem – przekonywał Maciej Tomkowiak z Fundacji Rysy.
30 czerwca 2023
"Mam nadzieję, że Targi NGO-EXPO na stałe wpiszą się w harmonogram ważnych wydarzeń społecznych w naszym państwie" - mówił otwierając drugi dzień targów Michał Rulski, Z-ca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności.
30 czerwca 2023
Temat pozyskiwania pieniędzy przez organizacje pozarządowe wielokrotnie był poruszany podczas NGO-EXPO w Targach Kielce. O źródłach wsparcia, a także o potrzebach i możliwościach budowania wspólnej przestrzeni do pracy dyskutowano podczas debaty "Pola współpracy administracji publicznej, biznesu oraz organizacji pozarządowych w kształtowaniu tendencji prorozwojowych państwa”.
30 czerwca 2023
Jak uzyskać sukces w mediach społecznościowych, jak przekuć go w realne wyniki oraz czego się wystrzegać? Podczas Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce członkowie organizacji mogli zapoznać się z przydatnymi informacjami na temat działania NGO w Internecie.
29 czerwca 2023
- Chcemy pokazać, że kluby Wolna Strefa są otwarte nie tylko dla młodzieży, ale całych rodzin i seniorów. Mamy szeroką ofertę aktywności, którą chcemy zaprezentować uczestnikom targów – mówi Beata Zawada, dyrektor klubów Wolna Strefa, prowadzonych przez Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie. Dzięki takim wydarzeniom, jak targi NGO, organizacje pozarządowe "wychodzą" do odbiorców, dla których zostały powołane. Targi trwają także w piątek, 30 czerwca.
29 czerwca 2023
Program drugich Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce obfituje w liczne szkolenia i warsztaty zorganizowane dla działaczy społecznych. To czas i miejsce rozmów, prelekcji, a także występów artystycznych. Wstęp na targi jest bezpłatny.
29 czerwca 2023
- Wydarzenie rozrosło się z 80 wystawców zapełniających jedną halę w 2022 roku do 170 w dwóch naszych pawilonach dziś – mówił prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń w czasie otwarcia NGO-EXPO. - A mając na uwadze, że w naszym kraju działa kilkadziesiąt tysięcy organizacji pozarządowych, mamy, Panie Dyrektorze, jeszcze wielu działaczy do zaproszenia – zwrócił się do Wojciecha Kaczmarczyka, szefa Narodowego Instytutu Wolności, który jest organizatorem targów.    
28 czerwca 2023
II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO rozpoczynają się już w czwartek, 29 czerwca o godzinie 10 w Targach Kielce. Przez dwa dni swoje działania będzie prezentować 170 fundacji, stowarzyszeń, zakładów aktywizacji, klubów seniora i kół gospodyń z całej Polski. Udział jest bezpłatny.