1.jpg
- My kochamy organizować targi. NGO-EXPO także przygotujemy z sercem – podkreślił dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Drugie targi organizacji pozarządowych NGO – EXPO zgromadzą działaczy społecznych z całego kraju

24 kwietnia 2023
- Druga edycja Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO będzie dwukrotnie większa niż premierowa. Około 150 wystawców w Targach Kielce zaprezentuje swoją działalność oraz jej wytwory 29 i 30 czerwca – mówił Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności, który jest jednym z organizatorów wydarzenia. – Kochamy organizować targi, z sercem przygotujemy także tę wystawę – zaznaczył prezes kieleckiego ośrodka dr Andrzej Mochoń podczas konferencji prasowej.

29 i 30 czerwca  w Targach Kielce odbędą się II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO. Wolontariusze, działacze społeczni, członkowie stowarzyszeń, fundacji, koła gospodyń wiejskich, eksperci związani z III sektorem będą prezentować swoją działalność i dzielić się doświadczeniami. Nie zabraknie ciekawych warsztatów, prelekcji, pokazów i występów artystycznych.

 

- Po dużym sukcesie pierwszych targów organizacji pozarządowych NGO - EXPO, zorganizowanych w Targach Kielce pod patronatem profesora Piotra Glińskiego, przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego, czas na drugą edycję wydarzenia. W ubiegłym roku przestrzeń zajęło 70 stoisk, wydarzenie odwiedziło 1800 osób, teraz mamy około 150 wystawców i spodziewamy się jeszcze więcej osób zwiedzających - mówił Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności, który jest jednym z organizatorów wydarzenia.

Konferencja prasowa zapowiadająca wystawę miała miejsce w poniedziałek w Sali Sigma, czyli w wieży widokowej Centrum Kongresowego Targów Kielce.

Jak zapowiedział Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności targi zostaną podzielone na strefy. Poszczególne grupy organizacji zajmą dedykowane tematyką miejsca, jak na przykład ochotnicze straże pożarne, podmioty zajmujące się sportem, kulturą, działalnością społeczną, pracą z niepełnosprawnymi, czy z młodzieżą.

 

- Targi Kielce to jedna z największych polskich instytucji wystawienniczych, co ma znaczenie dla organizacji pozarządowych. Tutaj, gdzie spotykają się wielkie firmy i wielki biznes, będą prezentować swoją działalność oraz jej wytwory – podkreślił Dyrektor Wojciech Kaczmarczyk.

Prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń zapewnił, że kielecki ośrodek wystawienniczy jest idealnym miejscem do organizacji targów NGO-EXPO. - Jestem przekonany, że jesteśmy najlepsi, ponieważ dla nas targi to nie tylko biznes. My lubimy je organizować i tę wystawę także przygotujemy z sercem – podkreślił dr Andrzej Mochoń.

W konferencji prasowej udział wzięli także Senator Krzysztof Słoń, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz Wicemarszałek Renata Janik, którzy podkreślali, że targi NGO-EXPO są prezentacją bogactwa i różnorodności działań organizacji. 
Jak zaznaczali, wystawa służy wymianie doświadczeń, nawiązywaniu współpracy i rozwojowi działań.

 

- Dla nas, organizacji pozarządowych, te targi są bardzo ważne. Potrzebujemy miejsca, w którym grupy z całej Polski mogą budować wzajemne relacje i prezentować swoją działalność. My będziemy również szkolić z pozyskiwania środków na statutową działalność – mówił Andrzej Dubiel, prezes Stowarzyszenia Muza Dei. 

Organizatorzy przygotowują ciekawe warsztaty, debaty, konkursy i występy artystyczne. Coś dla siebie znajdą też najmłodsi. Z myślą o nich stworzona zostanie specjalna strefa zabaw.

 

Udział w Targach dla organizacji, które chcą się wystawić i zwiedzających jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: www.targingo.pl

Organizatorami II Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych są: Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Fundacja imienia Stefana Artwińskiego oraz Fundacja Muza Dei.
Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prof. Piotra Glińskiego - Wicepremiera Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego.

 

/MŚ/

Polecane aktualności
30 czerwca 2023
Drugiego dnia targów NGO-EXPO nie brakowało wartościowych szkoleń i warsztatów. Uwagę, szczególnie młodszej części zwiedzających i wystawców, przykuły te poświęcone tworzeniu tiktoków, reelsów i stories. – Tik Tok pozwala pokazywać wartościowe treści, chociażby takie, jak zasady pierwszej pomocy. To znakomite narzędzie komunikacji z młodym pokoleniem – przekonywał Maciej Tomkowiak z Fundacji Rysy.
30 czerwca 2023
"Mam nadzieję, że Targi NGO-EXPO na stałe wpiszą się w harmonogram ważnych wydarzeń społecznych w naszym państwie" - mówił otwierając drugi dzień targów Michał Rulski, Z-ca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności.
30 czerwca 2023
Temat pozyskiwania pieniędzy przez organizacje pozarządowe wielokrotnie był poruszany podczas NGO-EXPO w Targach Kielce. O źródłach wsparcia, a także o potrzebach i możliwościach budowania wspólnej przestrzeni do pracy dyskutowano podczas debaty "Pola współpracy administracji publicznej, biznesu oraz organizacji pozarządowych w kształtowaniu tendencji prorozwojowych państwa”.
30 czerwca 2023
Jak uzyskać sukces w mediach społecznościowych, jak przekuć go w realne wyniki oraz czego się wystrzegać? Podczas Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce członkowie organizacji mogli zapoznać się z przydatnymi informacjami na temat działania NGO w Internecie.
29 czerwca 2023
- Chcemy pokazać, że kluby Wolna Strefa są otwarte nie tylko dla młodzieży, ale całych rodzin i seniorów. Mamy szeroką ofertę aktywności, którą chcemy zaprezentować uczestnikom targów – mówi Beata Zawada, dyrektor klubów Wolna Strefa, prowadzonych przez Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie. Dzięki takim wydarzeniom, jak targi NGO, organizacje pozarządowe "wychodzą" do odbiorców, dla których zostały powołane. Targi trwają także w piątek, 30 czerwca.
29 czerwca 2023
Program drugich Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce obfituje w liczne szkolenia i warsztaty zorganizowane dla działaczy społecznych. To czas i miejsce rozmów, prelekcji, a także występów artystycznych. Wstęp na targi jest bezpłatny.
29 czerwca 2023
- Wydarzenie rozrosło się z 80 wystawców zapełniających jedną halę w 2022 roku do 170 w dwóch naszych pawilonach dziś – mówił prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń w czasie otwarcia NGO-EXPO. - A mając na uwadze, że w naszym kraju działa kilkadziesiąt tysięcy organizacji pozarządowych, mamy, Panie Dyrektorze, jeszcze wielu działaczy do zaproszenia – zwrócił się do Wojciecha Kaczmarczyka, szefa Narodowego Instytutu Wolności, który jest organizatorem targów.    
28 czerwca 2023
II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO rozpoczynają się już w czwartek, 29 czerwca o godzinie 10 w Targach Kielce. Przez dwa dni swoje działania będzie prezentować 170 fundacji, stowarzyszeń, zakładów aktywizacji, klubów seniora i kół gospodyń z całej Polski. Udział jest bezpłatny.