ngo-2022-10.jpg
Podczas targów organizacji pozarządowych ofertę zaprezentuje około 170 wystawców z całej Polski.

O pomocy na targach NGO-EXPO w Kielcach. Zarejestruj się, przyjdź i dowiedz się o możliwościach uzyskania wsparcia

25 maja 2023
O wielu formach pomocy - dla niesamodzielnych osób, borykających się z niepełnosprawnościami, poszukujących wsparcia w społecznym funkcjonowaniu, będzie można zasięgnąć informacji w czasie targów organizacji pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce. Na wydarzenie, które odbędzie się 29 i 30 czerwca już można się rejestrować. Wstęp jest bezpłatny.  

Podczas II Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO – EXPO w Targach Kielce ofertę zaprezentuje 170 wystawców z całej Polski. Będą fundacje, stowarzyszenia, kluby seniora, uniwersytety trzeciego wieku, koła gospodyń wiejskich, zakłady aktywizacji zawodowej oraz firmy i instytucje służące pomocą. Udział już zapowiadają m.in. kielecka Fundacja Nadzieja Rodzinie, Polski Czerwony Krzyż, Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich. Będą Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Biuro Programu Niepodległa, Narodowy Instytut Wolności, Komitet ds. Pożytku Publicznego.

 

Dwa dni, 29 i 30 czerwca, będą więc okazją by w jednym miejscu otrzymać wiele informacji o możliwościach skorzystania z różnych form pomocy. Zajmujący się niepełnosprawnymi będą mogli dowiedzieć się, skąd można uzyskać pomoc do opieki, gdzie odbywają się zajęcia rozwijające. Szeroka będzie oferta przeznaczona dla młodzieży, także osób szukających sposobów na ciekawe spędzanie czasu. Będzie można uzyskać wskazówki dotyczące pomocy psychologicznej lub związanej z uzależnieniami. By wejść na wydarzenie, wystarczy się zarejestrować na stronie targingo.pl/, wstęp jest bezpłatny.  

NGO-EXPO w Kielcach spotkaniem działaczy

W czasie targów organizacji pozarządowych doświadczeniami i wiedzą podzielą się sami społecznicy. Dla działaczy zostaną przeprowadzone darmowe warsztaty, dyskusje i prelekcje.  Zaplanowane są szkolenia m.in. z pozyskiwania pieniędzy na statutową działalność. Celem tych spotkań ze specjalistami jest wsparcie trzeciego sektora w poszerzaniu wiedzy, umiejętności, usprawnianiu prac i sieciowaniu. W czasie wydarzenia będzie można zakupić tańsze oprogramowanie i sprzęt IT. 

Działalności organizacji  pozarządowych w strefach  

- Różnorodność wystawców spowodowała, że postanowiliśmy wprowadzić strefy. Każda obejmie inny rodzaj działalności - mówił Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności, który jest jednym z organizatorów wydarzenia.

Swoją przestrzeń będą miały ochotnicze straże pożarne, koła gospodyń wiejskich, podmioty zajmujące się sportem, kulturą, ochroną środowiska, zdrowym stylem życia, pracą z młodzieżą, niepełnosprawnymi. Można się spodziewać nie tylko oferty wsparcia, ale i oryginalnego rękodzieła oraz smacznych regionalnych produktów z różnych zakątków kraju.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, a współorganizatorami są Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Fundacja imienia Stefana Artwińskiego oraz Fundacja Muza Dei. Kielecki ośrodek wystawienniczy jest partnerem strategicznym.

II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych odbędą się w czwartek i piątek, 29 i 30 czerwca, w halach E i F Targów Kielce. Wstęp jest bezpłatny po rejestracji na stronie www.targingo.pl

Polecane aktualności
30 czerwca 2023
Drugiego dnia targów NGO-EXPO nie brakowało wartościowych szkoleń i warsztatów. Uwagę, szczególnie młodszej części zwiedzających i wystawców, przykuły te poświęcone tworzeniu tiktoków, reelsów i stories. – Tik Tok pozwala pokazywać wartościowe treści, chociażby takie, jak zasady pierwszej pomocy. To znakomite narzędzie komunikacji z młodym pokoleniem – przekonywał Maciej Tomkowiak z Fundacji Rysy.
30 czerwca 2023
"Mam nadzieję, że Targi NGO-EXPO na stałe wpiszą się w harmonogram ważnych wydarzeń społecznych w naszym państwie" - mówił otwierając drugi dzień targów Michał Rulski, Z-ca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności.
30 czerwca 2023
Temat pozyskiwania pieniędzy przez organizacje pozarządowe wielokrotnie był poruszany podczas NGO-EXPO w Targach Kielce. O źródłach wsparcia, a także o potrzebach i możliwościach budowania wspólnej przestrzeni do pracy dyskutowano podczas debaty "Pola współpracy administracji publicznej, biznesu oraz organizacji pozarządowych w kształtowaniu tendencji prorozwojowych państwa”.
30 czerwca 2023
Jak uzyskać sukces w mediach społecznościowych, jak przekuć go w realne wyniki oraz czego się wystrzegać? Podczas Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce członkowie organizacji mogli zapoznać się z przydatnymi informacjami na temat działania NGO w Internecie.
29 czerwca 2023
- Chcemy pokazać, że kluby Wolna Strefa są otwarte nie tylko dla młodzieży, ale całych rodzin i seniorów. Mamy szeroką ofertę aktywności, którą chcemy zaprezentować uczestnikom targów – mówi Beata Zawada, dyrektor klubów Wolna Strefa, prowadzonych przez Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie. Dzięki takim wydarzeniom, jak targi NGO, organizacje pozarządowe "wychodzą" do odbiorców, dla których zostały powołane. Targi trwają także w piątek, 30 czerwca.
29 czerwca 2023
Program drugich Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce obfituje w liczne szkolenia i warsztaty zorganizowane dla działaczy społecznych. To czas i miejsce rozmów, prelekcji, a także występów artystycznych. Wstęp na targi jest bezpłatny.
29 czerwca 2023
- Wydarzenie rozrosło się z 80 wystawców zapełniających jedną halę w 2022 roku do 170 w dwóch naszych pawilonach dziś – mówił prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń w czasie otwarcia NGO-EXPO. - A mając na uwadze, że w naszym kraju działa kilkadziesiąt tysięcy organizacji pozarządowych, mamy, Panie Dyrektorze, jeszcze wielu działaczy do zaproszenia – zwrócił się do Wojciecha Kaczmarczyka, szefa Narodowego Instytutu Wolności, który jest organizatorem targów.    
28 czerwca 2023
II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO rozpoczynają się już w czwartek, 29 czerwca o godzinie 10 w Targach Kielce. Przez dwa dni swoje działania będzie prezentować 170 fundacji, stowarzyszeń, zakładów aktywizacji, klubów seniora i kół gospodyń z całej Polski. Udział jest bezpłatny.