ngo-2022-10.jpg
Podczas targów organizacji pozarządowych ofertę zaprezentuje około 170 wystawców z całej Polski.

O pomocy na targach NGO-EXPO w Kielcach. Zarejestruj się, przyjdź i dowiedz się o możliwościach uzyskania wsparcia

25 maja 2023
O wielu formach pomocy - dla niesamodzielnych osób, borykających się z niepełnosprawnościami, poszukujących wsparcia w społecznym funkcjonowaniu, będzie można zasięgnąć informacji w czasie targów organizacji pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce. Na wydarzenie, które odbędzie się 29 i 30 czerwca już można się rejestrować. Wstęp jest bezpłatny.  

Podczas II Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO – EXPO w Targach Kielce ofertę zaprezentuje 170 wystawców z całej Polski. Będą fundacje, stowarzyszenia, kluby seniora, uniwersytety trzeciego wieku, koła gospodyń wiejskich, zakłady aktywizacji zawodowej oraz firmy i instytucje służące pomocą. Udział już zapowiadają m.in. kielecka Fundacja Nadzieja Rodzinie, Polski Czerwony Krzyż, Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich. Będą Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Biuro Programu Niepodległa, Narodowy Instytut Wolności, Komitet ds. Pożytku Publicznego.

 

Dwa dni, 29 i 30 czerwca, będą więc okazją by w jednym miejscu otrzymać wiele informacji o możliwościach skorzystania z różnych form pomocy. Zajmujący się niepełnosprawnymi będą mogli dowiedzieć się, skąd można uzyskać pomoc do opieki, gdzie odbywają się zajęcia rozwijające. Szeroka będzie oferta przeznaczona dla młodzieży, także osób szukających sposobów na ciekawe spędzanie czasu. Będzie można uzyskać wskazówki dotyczące pomocy psychologicznej lub związanej z uzależnieniami. By wejść na wydarzenie, wystarczy się zarejestrować na stronie targingo.pl/, wstęp jest bezpłatny.  

NGO-EXPO w Kielcach spotkaniem działaczy

W czasie targów organizacji pozarządowych doświadczeniami i wiedzą podzielą się sami społecznicy. Dla działaczy zostaną przeprowadzone darmowe warsztaty, dyskusje i prelekcje.  Zaplanowane są szkolenia m.in. z pozyskiwania pieniędzy na statutową działalność. Celem tych spotkań ze specjalistami jest wsparcie trzeciego sektora w poszerzaniu wiedzy, umiejętności, usprawnianiu prac i sieciowaniu. W czasie wydarzenia będzie można zakupić tańsze oprogramowanie i sprzęt IT. 

Działalności organizacji  pozarządowych w strefach  

- Różnorodność wystawców spowodowała, że postanowiliśmy wprowadzić strefy. Każda obejmie inny rodzaj działalności - mówił Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności, który jest jednym z organizatorów wydarzenia.

Swoją przestrzeń będą miały ochotnicze straże pożarne, koła gospodyń wiejskich, podmioty zajmujące się sportem, kulturą, ochroną środowiska, zdrowym stylem życia, pracą z młodzieżą, niepełnosprawnymi. Można się spodziewać nie tylko oferty wsparcia, ale i oryginalnego rękodzieła oraz smacznych regionalnych produktów z różnych zakątków kraju.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, a współorganizatorami są Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Fundacja imienia Stefana Artwińskiego oraz Fundacja Muza Dei. Kielecki ośrodek wystawienniczy jest partnerem strategicznym.

II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych odbędą się w czwartek i piątek, 29 i 30 czerwca, w halach E i F Targów Kielce. Wstęp jest bezpłatny po rejestracji na stronie www.targingo.pl

Polecane aktualności
24 kwietnia 2023
- Druga edycja Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO będzie dwukrotnie większa niż premierowa. Około 150 wystawców w Targach Kielce zaprezentuje swoją działalność oraz jej wytwory 29 i 30 czerwca – mówił Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności, który jest jednym z organizatorów wydarzenia. – Kochamy organizować targi, z sercem przygotujemy także tę wystawę – zaznaczył prezes kieleckiego ośrodka dr Andrzej Mochoń podczas konferencji prasowej.
28 października 2022
W trakcie drugiego dnia Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO zorganizowano panel dyskusyjny dot. funkcjonowania organizacji obywatelskich w czasie kryzysu. W panelu wziął udział prof. Piotr Gliński – Wiceprezes Rady Ministrów, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego.
28 października 2022
Wykład „Organizacje obywatelskie w czasie kryzysu – wyzwania dla polityk publicznych” wygłosił Wicepremier Prof. Piotr Gliński, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego drugiego dnia Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO.
28 października 2022
Dotacje dla organizacji obywatelskich, przystosowywanie budynków dla osób niepełnosprawnych, czy projekty typu Erasmus. Podczas targów NGO-EXPO w Targach Kielce zainteresowani mogli poznać praktyczne szczegóły dotyczące różnych aspektów działania organizacji pozarządowych.
28 października 2022
- Trzy lata temu podczas Świętokrzyskiego Kongresu Organizacji Pozarządowych wymyśliliśmy to wydarzenie i jego organizację w Kielcach, gdyż to miasto kojarzy się z targami – rozpoczął przemówienie profesor Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów. – Dziękujemy za zaufanie, chcemy być z Wami w kolejnych latach – zadeklarował dr Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targów Kielce.  
27 października 2022
Na jakie wsparcie mogą liczyć organizacje pozarządowe? Jak sobie radzą i jaką mają receptę na rozwój organizacji? O tym rozmawiano w trakcie organizowanych po raz pierwszy w Polsce, Targów Organizacji Pozarządowych NGO-Expo w Targach Kielce. W trakcie spotkania przedstawiono praktyki i doświadczenia z całego kraju.
27 października 2022
– Uczmy się biznesowego podejścia do planowania i zarządzania – mówił Jacek Gralczyk rozpoczynając prelekcję pod nazwą „Podejście strategiczne w rozwoju organizacji pozarządowych” w czasie Targów NGO-EXPO.
27 października 2022
Koła gospodyń wiejskich, zakłady aktywności zawodowej, fundacje, uniwersytety trzeciego wieku, kluby seniora, towarzystwa wpierania rozwoju i wiele innych prezentuje swoją pracę podczas Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce. Wydarzenie trwa w czwartek i piątek, wstęp bezpłatny.