642a4075-20221027-TargiKielce-NGO-Expo.jpg

Targi NGO-EXPO pełne warsztatów i szkoleń dla społeczników i mieszkańców. Zobacz program

27 czerwca 2023
Największe spotkanie organizacji pozarządowych w kraju rozpoczyna się już w czwartek, 29 czerwca w Targach Kielce. Swoje działania zaprezentuje 170 fundacji, stowarzyszeń, zakładów aktywizacji, klubów seniora i kół gospodyń z całej Polski. Działacze będą się także szkolić i sieciować. Wiele ciekawych warsztatów czeka także na mieszkańców. Udział jest bezpłatny.

Drugie Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO spełnią dwojaką rolę. Każdy szukający ciekawych rozwijających zajęć dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, a także osoby borykające się z niepełnosprawnymi i niesamodzielnymi w jednym miejscu będą miały zgromadzone niemal wszystkie rodzaje instytucji oferujących wsparcie. Z drugiej strony wydarzenie będzie miejscem rozmów, prelekcji, warsztatów dla działaczy społecznych i tych, którzy chcą się zaangażować. Szczegóły w programie.  

 

DZIEŃ 1 - czwartek, 29 czerwca 

10:00 - 12:00 - Oficjalne otwarcie II Ogólnopolskich Targów NGO-EXPO

12:30 - 13:30 - Blok szkoleniowo-warsztatowy

 • Strefa artystyczna (Hala F): Lokalnie i globalnie - działania w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności i Erasmus+ Młodzież. (Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji)
 • Strefa aktywnie lokalna (Hala E): Warsztaty z pierwszej pomocy (Stowarzyszenie Morena)
 • Strefa KGW i organizacji pomocowych (Hala F): Występy artystyczne

13:30 - 14:30 - Blok szkoleniowo-warsztatowy

 • Strefa artystyczna (Hala F): Jak patrzeć Oczami Brata? Warsztat z doświadczania niepełnosprawności i błędów w komunikacji na przykładzie doświadczeń Fundacji Oczami Brata (Fundacja Oczami Brata)
 • Strefa aktywnie lokalna (Hala E): Dobry Zakątek - stoisko kultury i tradycji Ziemi Dobrzyńskiej (Dobrzyński Uniwersytet Ludowy)
 • Strefa KGW i organizacji pomocowych (Hala F): Spotkanie sieciujące Koła Gospodyń Wiejskich

14:30 - 15:30 - Blok szkoleniowo-warsztatowy

 • Strefa artystyczna (Hala F): Warsztaty muzyczne dla osób z niepełnosprawnościami (Fundacja Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA)
 • Strefa aktywnie lokalna (Hala E): Warsztaty z robienia mydeł glicerynowych (LGD “Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”)
 • Strefa KGW i organizacji pomocowych (Hala F): Występy artystyczne

15:30 - 16:30 - Blok szkoleniowo-warsztatowy

 • Strefa artystyczna (Hala F): Cyfryzacja NGOsów - tworzenie skutecznych stron dla organizacji, planowanie działań w sieci, skuteczne pozyskiwanie darowizn online, budowanie wiarygodności w sieci, tworzenie spójnego wizerunku oraz automatyzacja działań (NaLepszy www.nalepszy.pl)
 • Strefa aktywnie lokalna (Hala E): Warsztaty Zero Waste (Fundacja Wolne Miejsca)
 • Strefa KGW i organizacji pomocowych (Hala F): Zabawa z wodzirejem

17:00 - Koncert “Ku pokrzepieniu serc” o niepodległości Ziemi Świętokrzyskiej

 

DZIEŃ 2 - piątek, 30 czerwca 

10:00 - 10:15 - Oficjalne otwarcie drugiego dnia Targów NGO-EXPO

10:15 - 11:15 - Debata pt. “Pola współpracy administracji publicznej, biznesu oraz organizacji pozarządowych w kształtowaniu tendencji prorozwojowych państwa”

11:30 - 12:30 - Blok szkoleniowo-warsztatowy

 • Strefa artystyczna (Hala F): Warsztaty z medytacji chrześcijańskiej (Fundacja Pogłębiarka)
 • Strefa aktywnie lokalna (Hala E): Warsztaty z cyjanotypii (Stowarzyszenie Aktywne Beskidy)
 • Strefa KGW i organizacji pomocowych (Hala F): Występy artystyczne

12:30 - 13:30 - Blok szkoleniowo-warsztatowy

 • Strefa artystyczna (Hala F): Warsztaty teatralne (Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku)
 • Strefa aktynie lokalna (Hala E): Warsztat “Robotyczny konstruktor” (Fundacja PFR i Centralny Dom Technologii)
 • Strefa KGW i organizacje pomocowych (Hala F): Spotkanie integracyjne KGW 

13:30 - 14:30 - Blok szkoleniowo-warsztatowy

 • Strefa artystyczna (Hala F): TikTok jako innowacyjne narzędzie docierania do młodych ludzi z wartościową treścią. Warsztaty tworzenia tiktoków, reels i stories (Fundacja Rysy)
 • Strefa aktywnie lokalna (Hala E): Warsztaty makramy i decoupage (Uniwersytet Ludowy w Radawnicy)
 • Strefa KGW i organizacje pomocowych (Hala F): Występy artystyczne

14:30 - 15:30 - Blok szkoleniowo-warsztatowy

 • Strefa artystyczna (Hala F): Wykład połączony z warsztatami o konieczności nauki retoryki w nowoczesnym świecie (Akademia Retoryki)
 • Strefa aktywnie lokalna (Hala E): Dostępność - warsztat świadomościowy (Fundacja Centrum Europy Lokalnej)
 • Strefa KGW i organizacje pomocowych (Hala F): Zabawa z wodzirejem

 

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

DZIEŃ 1, czwartek 

 • 15:30 - 17:00, KAPSUŁA E1 - Walne zebranie Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej Polskiej
 • 12:30 - 14:30, KAPSUŁA E3 - Spotkanie sieciujące Ochotnicze Straże Pożarne z terenu województwa świętokrzyskiego

Organizatorzy: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Fundacja Centrum Europy Lokalnej oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej

DZIEŃ 2, piątek 

 • 12:30 - 13:30, KAPSUŁA E1 - Warsztaty fotograficzne dla aktywistów NGO

Organizator: Konfederacja Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej

 • 11:30 - 13:00, KAPSUŁA E3 - Konferencja inaugurująca Ośrodek współpracy międzysektorowej w województwie świętokrzyskim 

Organizator: Fundacja Centrum Europy Lokalnej w Kielcach

Więcej na targikielce.pl/ngo-expo

Rejestracja na targingo.pl/dla-zwiedzajacych/

 

/MŚ/

Polecane aktualności
30 czerwca 2023
Drugiego dnia targów NGO-EXPO nie brakowało wartościowych szkoleń i warsztatów. Uwagę, szczególnie młodszej części zwiedzających i wystawców, przykuły te poświęcone tworzeniu tiktoków, reelsów i stories. – Tik Tok pozwala pokazywać wartościowe treści, chociażby takie, jak zasady pierwszej pomocy. To znakomite narzędzie komunikacji z młodym pokoleniem – przekonywał Maciej Tomkowiak z Fundacji Rysy.
30 czerwca 2023
"Mam nadzieję, że Targi NGO-EXPO na stałe wpiszą się w harmonogram ważnych wydarzeń społecznych w naszym państwie" - mówił otwierając drugi dzień targów Michał Rulski, Z-ca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności.
30 czerwca 2023
Temat pozyskiwania pieniędzy przez organizacje pozarządowe wielokrotnie był poruszany podczas NGO-EXPO w Targach Kielce. O źródłach wsparcia, a także o potrzebach i możliwościach budowania wspólnej przestrzeni do pracy dyskutowano podczas debaty "Pola współpracy administracji publicznej, biznesu oraz organizacji pozarządowych w kształtowaniu tendencji prorozwojowych państwa”.
30 czerwca 2023
Jak uzyskać sukces w mediach społecznościowych, jak przekuć go w realne wyniki oraz czego się wystrzegać? Podczas Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce członkowie organizacji mogli zapoznać się z przydatnymi informacjami na temat działania NGO w Internecie.
29 czerwca 2023
- Chcemy pokazać, że kluby Wolna Strefa są otwarte nie tylko dla młodzieży, ale całych rodzin i seniorów. Mamy szeroką ofertę aktywności, którą chcemy zaprezentować uczestnikom targów – mówi Beata Zawada, dyrektor klubów Wolna Strefa, prowadzonych przez Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie. Dzięki takim wydarzeniom, jak targi NGO, organizacje pozarządowe "wychodzą" do odbiorców, dla których zostały powołane. Targi trwają także w piątek, 30 czerwca.
29 czerwca 2023
Program drugich Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce obfituje w liczne szkolenia i warsztaty zorganizowane dla działaczy społecznych. To czas i miejsce rozmów, prelekcji, a także występów artystycznych. Wstęp na targi jest bezpłatny.
29 czerwca 2023
- Wydarzenie rozrosło się z 80 wystawców zapełniających jedną halę w 2022 roku do 170 w dwóch naszych pawilonach dziś – mówił prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń w czasie otwarcia NGO-EXPO. - A mając na uwadze, że w naszym kraju działa kilkadziesiąt tysięcy organizacji pozarządowych, mamy, Panie Dyrektorze, jeszcze wielu działaczy do zaproszenia – zwrócił się do Wojciecha Kaczmarczyka, szefa Narodowego Instytutu Wolności, który jest organizatorem targów.    
28 czerwca 2023
II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO rozpoczynają się już w czwartek, 29 czerwca o godzinie 10 w Targach Kielce. Przez dwa dni swoje działania będzie prezentować 170 fundacji, stowarzyszeń, zakładów aktywizacji, klubów seniora i kół gospodyń z całej Polski. Udział jest bezpłatny.