DSC00079.JPG

Targi Kielce miejscem prezentacji i promocji działań organizacji pozarządowych

28 października 2022
- Trzy lata temu podczas Świętokrzyskiego Kongresu Organizacji Pozarządowych wymyśliliśmy to wydarzenie i jego organizację w Kielcach, gdyż to miasto kojarzy się z targami – rozpoczął przemówienie profesor Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów. – Dziękujemy za zaufanie, chcemy być z Wami w kolejnych latach – zadeklarował dr Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targów Kielce.  

- Organizacje pozarządowe są solą funkcjonowania demokracji – podkreślał Wicepremier Prof. Piotr Gliński, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego drugiego dnia Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO. Wydarzenie w Targach Kielce organizują Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Fundacja im. Stefana Artwińskiego.

– Bez Was bylibyśmy ubożsi, nie potrafilibyśmy sprostać wyzwaniom społecznym. Wyzwalacie w ludziach aktywność, budujecie wspólnotę – zwrócił się do przedstawicieli ngo-sów Wicepremier prof. Piotr Gliński. Jak zaznaczał, w czasie przygotowań do wydarzenia, naturalnym był wybór miejsca.

Wojciech Kaczmarczyk, Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego przypomniał, że pierwsza myśl o zorganizowaniu targów dla ngo-sów pojawiła się trzy lata temu podczas Świętokrzyskiego Kongresu Organizacji  Pozarządowych. – Tutaj, w Targach Kielce, od 30 lat wystawia się wielki przemysł, a dziś miejsce zajmują stoiska organizacji pozarządowych, które są nieco mniej widoczne w przestrzeni publicznej. Mam nadzieję, że pierwsze targi organizacji pozarządowych wyznaczą trend i staną się tradycją corocznego prezentowania dorobku, sposobów działania ngo-sów  - podkreślał dyrektor Wojciech Kaczmarczyk.  

 

- Targi Kielce są kojarzone z branżą przemysłową, Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to nasz „okręt flagowy”, ale w naszych murach odbywają się wydarzenia o zróżnicowanej tematyce, także kulturalnej. Występowali tu między innymi Krzysztof Penderecki i Ennio Morricone, Maryla Rodowicz i Perfect. Jesteśmy gotowi, by działać we wszystkich zakresach i także jako realizator przedsięwzięć od strony technicznej, tak jak w przypadku szczytu Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Dziękuję organizatorom targów NGO-EXPO za zaufanie. Chcemy być z Wami w kolejnych latach – zaznaczył dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce podczas oficjalnego otwarcia drugiego dnia Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO.

 

- Gratuluję organizatorom tego kreatywnego przedsięwzięcia. Dziękuję bardzo, w imieniu Marszałka Andrzeja Bętkowskiego oraz Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, że to wydarzenie odbywa się Świętokrzyskiem  - podkreśliła wicemarszałek Renata Janik.  

 

Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO służą poszerzeniu wiedzy na temat organizacji pozarządowych i ich działalności, są polem wymiany doświadczeń oraz prezentacji działalności. Podczas wydarzenia prowadzone są liczne konferencje, warsztaty oraz panele dyskusyjne.

 

/MŚ/

Polecane aktualności
30 czerwca 2023
Drugiego dnia targów NGO-EXPO nie brakowało wartościowych szkoleń i warsztatów. Uwagę, szczególnie młodszej części zwiedzających i wystawców, przykuły te poświęcone tworzeniu tiktoków, reelsów i stories. – Tik Tok pozwala pokazywać wartościowe treści, chociażby takie, jak zasady pierwszej pomocy. To znakomite narzędzie komunikacji z młodym pokoleniem – przekonywał Maciej Tomkowiak z Fundacji Rysy.
30 czerwca 2023
"Mam nadzieję, że Targi NGO-EXPO na stałe wpiszą się w harmonogram ważnych wydarzeń społecznych w naszym państwie" - mówił otwierając drugi dzień targów Michał Rulski, Z-ca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności.
30 czerwca 2023
Temat pozyskiwania pieniędzy przez organizacje pozarządowe wielokrotnie był poruszany podczas NGO-EXPO w Targach Kielce. O źródłach wsparcia, a także o potrzebach i możliwościach budowania wspólnej przestrzeni do pracy dyskutowano podczas debaty "Pola współpracy administracji publicznej, biznesu oraz organizacji pozarządowych w kształtowaniu tendencji prorozwojowych państwa”.
30 czerwca 2023
Jak uzyskać sukces w mediach społecznościowych, jak przekuć go w realne wyniki oraz czego się wystrzegać? Podczas Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce członkowie organizacji mogli zapoznać się z przydatnymi informacjami na temat działania NGO w Internecie.
29 czerwca 2023
- Chcemy pokazać, że kluby Wolna Strefa są otwarte nie tylko dla młodzieży, ale całych rodzin i seniorów. Mamy szeroką ofertę aktywności, którą chcemy zaprezentować uczestnikom targów – mówi Beata Zawada, dyrektor klubów Wolna Strefa, prowadzonych przez Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie. Dzięki takim wydarzeniom, jak targi NGO, organizacje pozarządowe "wychodzą" do odbiorców, dla których zostały powołane. Targi trwają także w piątek, 30 czerwca.
29 czerwca 2023
Program drugich Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce obfituje w liczne szkolenia i warsztaty zorganizowane dla działaczy społecznych. To czas i miejsce rozmów, prelekcji, a także występów artystycznych. Wstęp na targi jest bezpłatny.
29 czerwca 2023
- Wydarzenie rozrosło się z 80 wystawców zapełniających jedną halę w 2022 roku do 170 w dwóch naszych pawilonach dziś – mówił prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń w czasie otwarcia NGO-EXPO. - A mając na uwadze, że w naszym kraju działa kilkadziesiąt tysięcy organizacji pozarządowych, mamy, Panie Dyrektorze, jeszcze wielu działaczy do zaproszenia – zwrócił się do Wojciecha Kaczmarczyka, szefa Narodowego Instytutu Wolności, który jest organizatorem targów.    
28 czerwca 2023
II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO rozpoczynają się już w czwartek, 29 czerwca o godzinie 10 w Targach Kielce. Przez dwa dni swoje działania będzie prezentować 170 fundacji, stowarzyszeń, zakładów aktywizacji, klubów seniora i kół gospodyń z całej Polski. Udział jest bezpłatny.