ngo1.jpg

Pierwsze w kraju targi NGO-EXPO rozpoczęte! Te organizacje odpowiadają na wyzwania społeczne

27 października 2022
Bogactwo form działań organizacji pozarządowych uwidaczniają rozpoczęte w czwartek, 27 października, Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO. Organizatorem wydarzenia w Targach Kielce są Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Fundacja im. Stefana Artwińskiego.

- Im silniejsze społeczeństwo obywatelskie, im bardziej profesjonalne, zinstytucjonalizowane, tym silniejsza jest cała Polska i tym efektywniejsze jest odpowiadanie na potrzeby i wyzwania, jak pandemia covid-19, wsparcie udzielane uciekającym przed wojną, a teraz pomoc w integracji – podkreślał Michał Rulski, zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego rozpoczynając wydarzenie. Jak zaznaczał, dwudniowe targi to czas, by organizacje pozarządowe wymieniały się doświadczeniami, nawiązywały współprace, sieciowały się, tworzyły federacje.  

W uroczystym rozpoczęciu udział wzięli także Wiceprezes Zarządu Targów Kielce Bożena Staniak, Senator Krzysztof Słoń, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik,  Wicewojewoda Rafał Nowak, Mirosław Gębski, Starosta Powiatu Kieleckiego. 

– Dostrzegacie niuanse, które umykają innym i reagujecie, by ludziom żyło się lepiej – zwrócił się do przedstawicieli organizacji pozarządowych wojewoda Zbigniew Koniusz. - Wasza praca w czasie pandemii, pomoc, jaką nieśliście i niesiecie uciekającym przed wojną jest nie do przecenienia. 

- Jestem dumna, że te targi mają miejsce na ziemi świętokrzyskiej – mówiła wicemarszałek Renata Janik. – Organizacje pozarządowe są kluczowym partnerem dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Cieszę się, że tu dziś mogę się z Wami spotkać. Wspierajcie się i łączcie się w pisaniu projektów, targi to czas dla Was.

 

W Targach Kielce przez dwa dni prezentuje się 75 wystawców. Oferta działań jest bardzo różnorodna. Są koła gospodyń wiejskich, zakłady aktywności zawodowej, fundacje, uniwersytety trzeciego wieku, kluby seniora, towarzystwa wpierania rozwoju. Uczestniczyć można także w licznych panelach i warsztatach. Mowa jest między innymi o rozwoju, zarządzaniu, pozyskiwaniu pieniędzy na działania.  

 

Wstęp na targi NGO - EXPO jest bezpłatny dla wszystkich. Może przyjść każdy związany z działalnością społeczną  -  przedstawiciele organizacji NGO, stowarzyszeń, kół gospodyń, fundacji, towarzystw… Rejestracja na targingo.pl/dla-zwiedzajacych/

 

/MŚ/

Polecane aktualności
30 czerwca 2023
Drugiego dnia targów NGO-EXPO nie brakowało wartościowych szkoleń i warsztatów. Uwagę, szczególnie młodszej części zwiedzających i wystawców, przykuły te poświęcone tworzeniu tiktoków, reelsów i stories. – Tik Tok pozwala pokazywać wartościowe treści, chociażby takie, jak zasady pierwszej pomocy. To znakomite narzędzie komunikacji z młodym pokoleniem – przekonywał Maciej Tomkowiak z Fundacji Rysy.
30 czerwca 2023
"Mam nadzieję, że Targi NGO-EXPO na stałe wpiszą się w harmonogram ważnych wydarzeń społecznych w naszym państwie" - mówił otwierając drugi dzień targów Michał Rulski, Z-ca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności.
30 czerwca 2023
Temat pozyskiwania pieniędzy przez organizacje pozarządowe wielokrotnie był poruszany podczas NGO-EXPO w Targach Kielce. O źródłach wsparcia, a także o potrzebach i możliwościach budowania wspólnej przestrzeni do pracy dyskutowano podczas debaty "Pola współpracy administracji publicznej, biznesu oraz organizacji pozarządowych w kształtowaniu tendencji prorozwojowych państwa”.
30 czerwca 2023
Jak uzyskać sukces w mediach społecznościowych, jak przekuć go w realne wyniki oraz czego się wystrzegać? Podczas Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce członkowie organizacji mogli zapoznać się z przydatnymi informacjami na temat działania NGO w Internecie.
29 czerwca 2023
- Chcemy pokazać, że kluby Wolna Strefa są otwarte nie tylko dla młodzieży, ale całych rodzin i seniorów. Mamy szeroką ofertę aktywności, którą chcemy zaprezentować uczestnikom targów – mówi Beata Zawada, dyrektor klubów Wolna Strefa, prowadzonych przez Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie. Dzięki takim wydarzeniom, jak targi NGO, organizacje pozarządowe "wychodzą" do odbiorców, dla których zostały powołane. Targi trwają także w piątek, 30 czerwca.
29 czerwca 2023
Program drugich Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce obfituje w liczne szkolenia i warsztaty zorganizowane dla działaczy społecznych. To czas i miejsce rozmów, prelekcji, a także występów artystycznych. Wstęp na targi jest bezpłatny.
29 czerwca 2023
- Wydarzenie rozrosło się z 80 wystawców zapełniających jedną halę w 2022 roku do 170 w dwóch naszych pawilonach dziś – mówił prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń w czasie otwarcia NGO-EXPO. - A mając na uwadze, że w naszym kraju działa kilkadziesiąt tysięcy organizacji pozarządowych, mamy, Panie Dyrektorze, jeszcze wielu działaczy do zaproszenia – zwrócił się do Wojciecha Kaczmarczyka, szefa Narodowego Instytutu Wolności, który jest organizatorem targów.    
28 czerwca 2023
II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO rozpoczynają się już w czwartek, 29 czerwca o godzinie 10 w Targach Kielce. Przez dwa dni swoje działania będzie prezentować 170 fundacji, stowarzyszeń, zakładów aktywizacji, klubów seniora i kół gospodyń z całej Polski. Udział jest bezpłatny.