Targi-Kielce.jpg
Wydarzenie dla NGO-sów odbędzie się w Targach Kielce 27 i 28 października.

Targi NGO - EXPO już 27-28 października. Kto zaprezentuje swoją działalność?

21 października 2022
Społecznicy z całego kraju już 27 i 28 października spotkają się na Ogólnopolskich Targach Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce. Swoją ofertę zaprezentują wystawcy działający na tym gruncie oraz firmy i instytucje z ofertą dla organizacji. Wstęp jest bezpłatny, a przyjść może każdy zainteresowany działalnością społeczną.

Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO, które organizują Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Fundacja im. Stefana Artwińskiego potrwają dwa dni - 27 i 28 października i zgromadzą około 70 wystawców. 

Wśród wystawców będą koła gospodyń wiejskich, zakłady aktywności zawodowej, fundacje, uniwersytety trzeciego wieku, kluby seniora, towarzystwa wpierania rozwoju.

Będą między innymi Stowarzyszenie Porozumienie Na Rzecz Rozwoju „Progres”, Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu, Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział Kielce, Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem, Stowarzyszenie „Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej”, Ogólnopolska Sieć Uniwersytetów Ludowych. Przedstawiciele Fundacji TechSoup opowiedzą o dotacjach i zniżkach dla organizacji NGO. Stoiska przygotują też Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Starostwo Powiatowe w Kielcach – Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego. Lista wystawców na stronie organizatora targingo.pl/lista-wystawcow/

Wstęp na targi NGO - EXPO jest bezpłatny dla wszystkich. Może przyjść każdy związany z działalnością społeczną  -  przedstawiciele organizacji NGO, stowarzyszeń, kół gospodyń, fundacji. 

/MŚ/

Polecane aktualności
30 czerwca 2023
Drugiego dnia targów NGO-EXPO nie brakowało wartościowych szkoleń i warsztatów. Uwagę, szczególnie młodszej części zwiedzających i wystawców, przykuły te poświęcone tworzeniu tiktoków, reelsów i stories. – Tik Tok pozwala pokazywać wartościowe treści, chociażby takie, jak zasady pierwszej pomocy. To znakomite narzędzie komunikacji z młodym pokoleniem – przekonywał Maciej Tomkowiak z Fundacji Rysy.
30 czerwca 2023
"Mam nadzieję, że Targi NGO-EXPO na stałe wpiszą się w harmonogram ważnych wydarzeń społecznych w naszym państwie" - mówił otwierając drugi dzień targów Michał Rulski, Z-ca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności.
30 czerwca 2023
Temat pozyskiwania pieniędzy przez organizacje pozarządowe wielokrotnie był poruszany podczas NGO-EXPO w Targach Kielce. O źródłach wsparcia, a także o potrzebach i możliwościach budowania wspólnej przestrzeni do pracy dyskutowano podczas debaty "Pola współpracy administracji publicznej, biznesu oraz organizacji pozarządowych w kształtowaniu tendencji prorozwojowych państwa”.
30 czerwca 2023
Jak uzyskać sukces w mediach społecznościowych, jak przekuć go w realne wyniki oraz czego się wystrzegać? Podczas Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce członkowie organizacji mogli zapoznać się z przydatnymi informacjami na temat działania NGO w Internecie.
29 czerwca 2023
- Chcemy pokazać, że kluby Wolna Strefa są otwarte nie tylko dla młodzieży, ale całych rodzin i seniorów. Mamy szeroką ofertę aktywności, którą chcemy zaprezentować uczestnikom targów – mówi Beata Zawada, dyrektor klubów Wolna Strefa, prowadzonych przez Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie. Dzięki takim wydarzeniom, jak targi NGO, organizacje pozarządowe "wychodzą" do odbiorców, dla których zostały powołane. Targi trwają także w piątek, 30 czerwca.
29 czerwca 2023
Program drugich Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce obfituje w liczne szkolenia i warsztaty zorganizowane dla działaczy społecznych. To czas i miejsce rozmów, prelekcji, a także występów artystycznych. Wstęp na targi jest bezpłatny.
29 czerwca 2023
- Wydarzenie rozrosło się z 80 wystawców zapełniających jedną halę w 2022 roku do 170 w dwóch naszych pawilonach dziś – mówił prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń w czasie otwarcia NGO-EXPO. - A mając na uwadze, że w naszym kraju działa kilkadziesiąt tysięcy organizacji pozarządowych, mamy, Panie Dyrektorze, jeszcze wielu działaczy do zaproszenia – zwrócił się do Wojciecha Kaczmarczyka, szefa Narodowego Instytutu Wolności, który jest organizatorem targów.    
28 czerwca 2023
II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO rozpoczynają się już w czwartek, 29 czerwca o godzinie 10 w Targach Kielce. Przez dwa dni swoje działania będzie prezentować 170 fundacji, stowarzyszeń, zakładów aktywizacji, klubów seniora i kół gospodyń z całej Polski. Udział jest bezpłatny.