MKBR (26-27.10.2023)

IV Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych MKBR

Prelegenci

2023-05-15-085406-kopia2.jpg
Software Product Manager HR & Payroll Online Merit Aktiva
pawel-jedrzejak-2.jpg
Trener Biznesu INFOR
WiktorD.png
Moderator MKBR, Head of Pro Progressio
ALA.jpg
Współorganizator MKBR, Prezes Zarządu Audyt Partner sp. z o.o.
Anna-Strzelecka.jpg
Partnerka w Crido
1675683613210.jpg
Autorka, trener, coach, mentor, wykładowca akademicki
Hubert-Kaczmarczyk.jpg
Wicedyrektor w Uniwersytet Jana Kochanowskiego
Piotr-Maciejewski.jpg
Doradca podatkowy
zdj-Karol-Wlodarczak.jpg
Dyrektor do spraw produktów ubezpieczeniowych w SAGA Brokers Sp. z o.o.
zdj-Krzysztof-Karczewski.jpg
Prezes Zarządu Pierwszego Polskiego Domu Brokerskiego SAGA BROKERS Sp. z o.o.
radek-1920.jpg
Członek Honorowy SWBR, Partner w Kancelarii Żuk Pośpiech, Doradca podatkowy
Adam-Niewiedziol-SaldeoSMART.png
Specjalista ds. kluczowych klientów SaldeoSMART
Mariusz-Ciesla.jpg
Doradca podatkowy, Prawnik, Wykładowca
Joanna-Kasperek-fot.-Magdalena-Dabrowska.jpg
Aktorka - Teatr im. Stefana Żeromskiego
Emilia-Lazarowicz.jpg
Dyrektor ds. Personalnych - wFirma Oprogramowanie dla Biur Rachunkowych
Ewa-Szpytko-Waszczyszyn.JPG
Dyrektor ds. Administracji - wFirma Oprogramowanie dla Biur Rachunkowych
Beata-Kostrzycka.jpg
Dyrektor ds. Rozwoju - wFirma dla Biur Rachunkowych
Andrzej-Lazarowicz.jpg
Founder & CEO - wFirma dla Biur Rachunkowych
Anita-zdjecia.jpg
Dyrektor Zarządzająca OSCBR
Rafal-Strzelecki-zdjecie.jpeg
Prezes Zarządu CashDirector SA
Michal-Cecerko.jpg
Partner w Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka (DZP), radca prawny i doradca restrukturyzacyjny
Honko-Stanislaw-2-DSC4162.jpg
Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce
Pawel-Tomczykowski-2-2-1002238.jpg
Partner zarządzający kancelarią Tomczykowski Tomczykowska
monika-smulewicz.jpg
Ekspertka prawa pracy i rynku pracy Prezes HR na Szpilkach Sp. z o.o.
12d.jpg
Trener Formuły Geniuszu®
Michala-Cielibala.jpg
Prezes Klubu Biur Rachunkowych przy Oddziale Okręgowym w Kielcach Stowarzyszenia Księgowych w Polsce
Jadwiga-Wojtas-2.jpg
Dyrektor Produkcji i Rozwoju, Soneta sp. z o.o. – producent oprogramowania ERP enova365
zaran.jpg
Współwłaściciel KADVISER, współwłaściciel 361Sales
Przemek-Bartkowiak.jpg
Współwłaściciel KADVISER, współwłaściciel 361Sales
Agnieszka-Opalinska.jpg
Ekspert projektu Księgowość, Soneta sp. z o.o. producent oprogramowania ERP enova365
Piotr-Swiergon.jpg
Konsultant projektu Handel, Soneta sp. z o.o. – producent oprogramowania ERP enova365
Konrad-Sprynca.jpg
Kierownik zespołu ds. Działań z rynkiem, Soneta sp. z o.o. producent oprogramowania ERP enova365
MG-9104-IGr-a-BIG.jpg
Psycholożka, trenerka biznesu i wykładowczyni akademicka.
SOBALA.jpg
Główny Specjalista Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Wioletta.jpg
MBA, Współzałożyciel i Partner Zarządzający w firmie doradczej Gekko advisoryNOW.
zdjecie-Wojciech-Lasek.jpg
Inżynier ds. oprogramowania i specjalista ds. systemu kadrowo - płacowego SyKOF HR
Marzena-Kucharska2.jpg
Head of SME credit product & sales division w mBank S.A.
Anna-Flaga-07.jpg
Marketingowiec, Project Manager i Social Media Manager
Sylwester-Fastyn.jpg
Prezes w Serwisanci Sp. z o.o
Rusinek.jpg
Ekspert ds. rozwoju oferty gwarancyjno-poręczeniowej Departament Gwarancji i Poręczeń BGK
Dabrowski.jpg
Wiceprezes Finea S.A.
Tomek.jpg
Kierownik ds. administracyjnych w FPD sp. z o.o.
Kamil-Fac.jpg
Wiceprezes Zarządu Faktura.pl

Kilkuset uczestników Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych przez dwa dni rozmawiało o przyszłości branży, zmianach przepisów prawa i nowoczesnych technologiach!

mkbr-2023-galeria-24.jpg [101.86 KB] Czy „kreatywna księgowość” jest dozwolona? Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w pracy księgowego? Jak być na bieżąco z ciągłymi zmianami przepisów prawa? Te i wiele innych tematów z zakresu rachunkowości i księgowości omawiano podczas tegorocznej edycji MKBR, która przyciągnęła 300 osób związanych z sektorem rachunkowo-księgowym.

Podczas pierwszego dnia Kongresu wiele mówiono o automatyzacji procesów w biurze rachunkowym, wykorzystaniu sztucznej inteligencji w księgowości, przyszłości kadr i płac, przełomowych zmianach podatkowo-prawnych, Krajowym Systemie e-Faktur oraz ubezpieczeniach i szkoleniach kadry pracowniczej. Program wydarzenia obfitował w liczne wystąpienia ekspertów i praktyków z branży rachunkowo księgowej, którzy poruszali tematy związane m.in. z etyką w zawodzie księgowego, nowoczesnym marketingiem skierowanym do klientów biur rachunkowych, restrukturyzacją długów, czy „kreatywną księgowością”. W tym roku eksperci podpowiadali także jakie zmiany podatkowo-prawne czekają pracowników tego sektora, jak automatyzować procesy w biurze wykorzystując sztuczną inteligencję, jak sprawnie wdrożyć Krajowy System e-Faktur oraz jak sprostać oczekiwaniom klientów w zakresie doradztwa podatkowego.

Dr hab. Stanisław Hońko, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce podkreślał, że przedsiębiorcy często oczekują od księgowych usług all inclusive, ale nie są już tak skorzy do odpowiedniego wynagradzania tej wysokiej jakości pracy. – Wielu z przedsiębiorców uważa, że księgowi powinni zajmować się wszystkim. Wymagają przy tym „anielskiej cierpliwości”. Zapewne wielokrotnie Państwo słyszeli wyprowadzające z równowagi pytania, na które odpowiedzi są proste i oczywiste, jednak po wielokroć ze spokojem wyjaśniali te kwestie – mówił pierwszego dnia prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

mkbr-2023-galeria-33.jpg [122.63 KB] Dużym zainteresowaniem cieszył się warsztat prowadzony przez Ewę Szpytko-Waszczyszyn z wFirma, dotyczący sztucznej inteligencji. Prowadząca podkreślała, że ważne jest to, aby nauczyć się wykorzystywać AI, a nie z nią rywalizować. Uczestnicy mogli dowiedzieć się także, dlaczego programy online dają przewagę i jak je skutecznie wykorzystywać w prowadzeniu biura zwiększając efektywność i automatyzując procesy. Nie mniej interesująco było na panelach dotyczących Krajowego Systemu e-Faktur. Mówiono w  nich o największych wyzwaniach związanych z jego wprowadzeniem oraz tym, jak przygotować biuro i klientów do współpracy w ramach jego funkcjonowania.

Program drugiego dnia Międzynarodowego Kongresu Biura Rachunkowego obfitował w spotkania poświęcone zarówno zagadnieniom księgowo-rachunkowym, jak również tematom związanym z rozwojem pracowników. Ciekawe zagadnienia dotyczące „kreatywnej” księgowości poruszyli w jednym z paneli dyskusyjnych rozmówcy, którzy podkreślali, jak ważne jest osiągnięcie rzetelnych wyników oraz, że  najwyższą wartością w działalności biura rachunkowego powinny być normy moralne. Poruszono również kwestie związane z przepisami podatkowymi, które znacznie ograniczają pewne podejmowane działania.

Swoje „5 minut” miała także aktorka kieleckiego Teatru imienia Stefana Żeromskiego Joanna Kasperek, która zachęcała zgromadzonych w Sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce do dbania o siebie. – Jeżeli jesteście dla siebie aniołami, jesteście też aniołami dla osób, którymi się opiekujecie, a więc także dla firm – mówiła.

Kolejna edycja Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych zaplanowana jest 28-29 października 2024 roku w Targach Kielce.

Reklama

MKBR w opinii uczestników

Reklama

Aktualności
27 października 2023
Program drugiego dnia Międzynarodowego Kongresu Biura Rachunkowego obfituje w spotkania poświęcone zarówno zagadnieniom księgowo-rachunkowym, jak również tematom związanym z rozwojem pracowników. Nie brakuje konkretnych przykładów wprowadzania krajowego systemu e-faktur.
27 października 2023
W Targach Kielce, od kilku lat spotyka się branża rachunkowo-księgowa, by rozmawiać o przyszłości, poznawać nowoczesne rozwiązania systemowe i narzędzia rozwijające firmy. Obok prelekcji i wykładów, ważną rolę podczas Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych odgrywały warsztaty.
26 października 2023
O automatyzacji procesów w biurze rachunkowym, wykorzystaniu sztucznej inteligencji w księgowości, przyszłości kadr i płac, przełomowych zmianach podatkowo-prawnych, Krajowym Systemie e-Faktur oraz ubezpieczeniach i szkoleniach kadry pracowniczej dyskutowano podczas warsztatów tematycznych pierwszego dnia Kongresu MKBR.
26 października 2023
– Może brzmieć jak science fiction, ale to już się dzieje – podsumował panele dyskusyjne Adam Niewiedzioł ekspert z SaldeoSMART. Ośmiu cenionych specjalistów z branży dyskutowało o sposobach radzenia z kryzysem w firmie oraz o wdrażaniu nowoczesnych technologii podczas Kongresu Biur Rachunkowych.
26 października 2023
Tak stwierdzili prelegenci panelu rozpoczynającego IV Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych w Targach Kielce. – Strzeże przedsiębiorców przez popełnieniem błędów – zaznaczył dr hab. Stanisław Hońko, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
26 października 2023
Czy „kreatywna księgowość” jest dozwolona? Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w pracy księgowego? Jak być na bieżąco z ciągłymi zmianami przepisów prawa? Te i wiele innych tematów z zakresu rachunkowości i księgowości przez dwa dni poruszą eksperci podczas tegorocznej edycji MKBR.
24 października 2023
Zwieńczeniem pierwszego dnia Kongresu MKBR będzie uroczysty bankiet w Hotelu Binkowski. Oprócz kuluarowych rozmów, wymiany zdań i podsumowania tego, co działo się w Centrum Kongresowym Targów Kielce zadbaliśmy również o artystyczne aspekty spotkania branży rachunkowo-księgowej.
17 października 2023
W gronie Partnerów Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych ponownie znalazła się Soneta, producent enova365, jednego z najczęściej wybieranych programów dla biur rachunkowych.
16 października 2023
Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych to dwa dni szkoleń, warsztatów tematycznych i prelekcji najlepszych fachowców z branży rachunkowo-księgowej. Aby zadbać o samopoczucie uczestników i kondycję psychofizyczną czekać będzie specjalna Strefa Relaksu.
13 października 2023
Masz ciekawy lub innowacyjny pomysł na biznes i nie wiesz jak go sfinansować? Podczas Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych uzyskasz bezpłatne porady i dowiesz się jak wykorzystać dofinansowanie w ramach Funduszy Europejskich na lata 2021-2027, a zwłaszcza nowego programu „Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki”.
12 października 2023
Księgowość w dobie sztucznej inteligencji oraz kadry, płace i ubezpieczenia to tematy warsztatów prowadzonych kolejno przez Ewę Szpytko-Waszczyszyn oraz Emilię Lazarowicz z WFirma dla Biur Rachunkowych - Sponsora Złotego Kongresu MKBR.
09 października 2023
TAX SAFE to ogólnopolska sieć biur rachunkowych, która cechuje się innowacyjnością obsługi klienta w zakresie usług księgowych oraz doradztwa podatkowego i prawnego. Od 1997 roku posiada Licencję Ministra Finansów. Świadczy usługi księgowe dla firm z zakresu KPiR, ryczałt oraz spółki prawa handlowego. Prowadzi księgowość nie tylko w języku polskim, ale również angielskim, niemieckim, ukraińskim i rosyjskim.
04 października 2023
Przez dwa dni Centrum Kongresowe Targów Kielce opanują fachowcy z branży rachunkowo-księgowej oraz dostawcy nowoczesnych narzędzi i oprogramowania wspierającego pracę księgowych. Nie zabraknie biznesowych rozmów, wymiany doświadczeń oraz interesujących warsztatów podejmujących różnorodną tematykę, w tym zmiany przepisów prawa finansowego i podatkowego, czy wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur.
02 października 2023
Działająca od 1984 roku firma Negometal dostarcza szereg usług podatkowych związanych ze zwrotem VAT z faktur i paragonów (VAT-REF) w 27 krajach Unii Europejskiej oraz odzyskiwaniem akcyzy od paliwa w 8 krajach z możliwością wypłaty w ciągu 10 dni. Swoją ofertę zaprezentują podczas IV Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych.
29 września 2023
Wielofunkcyjny system dla firm odpowiada na potrzeby przedsiębiorców, automatyzuje pracę integrując się z programami księgowymi, przyspiesza zarządzanie dokumentacją, obieg dokumentów oraz procesy związane z zarządzaniem pracą w biurze. Wspiera komunikację z kontrahentami i przepływ informacji pomiędzy pracownikami. SaldeoSMART to rozwiązanie dostępne przez przeglądarkę internetową oraz wygodną aplikację mobilną.
20 września 2023
Działające od 2015 roku Stowarzyszenie powstało, jako oddolna, ogólnopolska inicjatywa, będąca odpowiedzią na częste problemy polskich przedsiębiorców. Należą do nich niejasności związane z interpretacją przepisów podatkowych i nieustanne zmiany w prawie. Ten problem dotyczy szczególnie księgowych, którzy w swoim życiu zawodowym muszą codziennie podejmować decyzje, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie tysięcy polskich firm.
18 września 2023
Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych to przede wszystkim merytoryczne spotkania i panele dyskusyjne dla księgowych i pracowników biur rachunkowych. Ale to nie wszystko. Uczestnictwo w październikowym kongresie to również możliwość uczestnictwa w wyjątkowym bankiecie z licznymi atrakcjami.
14 września 2023
SKWP to najstarsza i największa polska organizacja skupiająca przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami. Od 1907 roku Stowarzyszenie dokłada starań, by jego członkowie odznaczali się najwyższej jakości kompetencjami i postępowali zgodnie ze standardami etyki.
11 września 2023
PodatkiPodatki.pl to intuicyjny i bardzo funkcjonalny system przeznaczony dla Biur Rachunkowych oraz klientów Biur. Informuję przy pomocy SMS oraz e-mail o rozliczonych podatkach, pilnuje terminów rozliczeń i pokazuje pełny obraz rozliczeń klientów w podziale na miesiące i lata.
07 września 2023
Centrum Technologii Informatycznej to firma, która od 2003 roku dostarcza nowoczesne rozwiązania informatyczne dla biur rachunkowych i księgowości. Jako autoryzowany i doświadczony Partner firmy Comarch, oferuje kompleksowe wdrożenia systemów Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL, które zapewniają efektywne zarządzanie finansami, kadrami, magazynem i sprzedażą. Z pełną ofertą można będzie zapoznać się już 26-27 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
31 sierpnia 2023
Celem firmy jest dostarczanie przedsiębiorcom wsparcia i wartości dodanej do prowadzonego biznesu i jego rozwoju z zachowaniem najwyższych standardów jakości oraz z wykorzystaniem najnowszych technologii usprawniających naszą pracę, naszych współpracowników oraz klientów. KM Advisory jest firmą consultingową, której trzon stanowią doświadczeni eksperci z zakresu audytu, finansów i rachunkowości.
30 sierpnia 2023
SAGA Brokers jest najstarszą i jedną z największych firm brokerskich w Polsce. Podczas najbliższej edycji Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych pełnić będzie funkcję Sponsora Srebrnego. Z pełną ofertą będzie można zapoznać się już 26-27 października odwiedzając Centrum Kongresowe Targów Kielce.
27 sierpnia 2023
Coroczne spotkanie przedstawicieli biur rachunkowo-księgowych w Targach Kielce to gwarancja najnowszej wiedzy z zakresu przepisów prawa finansowego i podatkowego, w tym wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur, czy oprogramowania wspomagającego pracę księgowych. MKBR to liczne szkolenia, prelekcje i warsztaty z praktykami i ekspertami.
23 sierpnia 2023
To system dedykowany księgowym, kadrowym i innym specjalistom w firmach, którzy w codziennej pracy analizują przepisy prawa. Aktualizowana codziennie, kompleksowa baza prawa wraz z orzecznictwem to stałe elementy dowolnej konfiguracji modułowej.
21 sierpnia 2023
IV Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych, który odbędzie się w Targach Kielce już 26 i 27 października dostarczy uczestnikom wielu wartościowych informacji i merytorycznych spotkań. Rangę podnosi wsparcie Ministerstwa Rozwoju i Technologii, które objęło wydarzenie patronatem honorowym.
21 lipca 2023
Jeśli Twoja firma nie ma jeszcze miejsca na tegorocznym MKBR, który odbędzie się 26-27 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce, koniecznie zgłoś się do nas i wybierz idealną dla siebie przestrzeń!
21 czerwca 2023
Szeroka oferta usług, w tym największa platforma szkoleniowa w Polsce - Akademia LTCA, Kancelaria LTCA i LTCA Legal, czeka na uczestników Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych, który odbędzie się 26-27 października 2023 w Targach Kielce.
08 maja 2023
Firmotron to innowacyjne i unikalne narzędzie wspomagające pracę biur rachunkowych. To program, dzięki któremu dziesiątki klientów zaoszczędziły godziny, a nawet dni, które spędzali na rozliczaniu własnych klientów i wystawianiu im comiesięcznych faktur.
24 kwietnia 2023
360 Księgowość to wygodny i korzystny cenowo program do prowadzenia księgowości różnych działalności. To także idealne rozwiązanie dla biur rachunkowych. Niedrogi program księgowy online, sprawi, że księgowanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz jednoosobowej działalności gospodarczej będzie bardzo proste i intuicyjne.
13 kwietnia 2023
Ubezpieczenia od A do Z są multiagencją ubezpieczeniową powstałą w 1998 roku. Siedziba główna mieści się w Kielcach. Aktualnie firma należy do czołówki ogólnopolskich agencji ubezpieczeniowych. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród przyznawanych przez czołowe towarzystwa ubezpieczeń działające na terenie Polski.
03 kwietnia 2023
wFirma dla Biur Rachunkowych, czyli…? …kompletny, nowoczesny system chmurowy dla biur rachunkowych pozwalający usprawnić codzienną pracę księgowych i kadrowych
Organizatorzy
Patronat honorowy
Patronaty
Partner
Sponsor złoty
Sponsor srebrny
Sponsor
Wystawcy
Główny patron medialny
Patronat medialny
26-27.10.2023
    26-27.10.2023