394927040-271512631988898-1815925012285182095-n.jpg
Panele w czasie MKBR moderował Wiktor Doktór, Head of Pro Progressio. W pierwszym udział wzięli dr hab. Stanisław Hońko, dr Mariusz Cieśla oraz Beata Kostrzycka.

Księgowy aniołem w biznesie? „Oczywiście, aniołem stróżem”

26 października 2023
Tak stwierdzili prelegenci panelu rozpoczynającego IV Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych w Targach Kielce. – Strzeże przedsiębiorców przez popełnieniem błędów – zaznaczył dr hab. Stanisław Hońko, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Prezes Hońko podkreślał, że przedsiębiorcy często oczekują od księgowych usług all inclusive, ale nie są już tak skorzy do odpowiedniego wynagradzania tej wysokiej jakości pracy. – Wielu z przedsiębiorców uważa, że księgowi powinni zajmować się wszystkim. Wymagają przy tym „anielskiej cierpliwości”. Zapewne wielokrotnie Państwo słyszeli wyprowadzające z równowagi pytania, na które odpowiedzi są proste i oczywiste, jednak po wielokroć ze spokojem wyjaśniali te kwestie – mówił prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

 

Dr Mariusz Cieśla, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych zwrócił uwagę na aspekty etyczne w pracy księgowych. Z kolei  Beata Kostrzycka, dyrektor do spraw rozwoju w przedsiębiorstwie wFirma, omówiła programy, które wspierają księgowych we współpracy z biznesem. – Tworzymy „ekosystem” na linii księgowy – kadry – firma, w którym każdy ma dostęp do odpowiednich dokumentów – wyjaśniała.  

 

Aktorka kieleckiego Teatru imienia Stefana Żeromskiego Joanna Kasperek zachęcała zgromadzonych w Sali Omega Centrum Kongresowego do dbania o siebie. – Jeżeli jesteście dla siebie aniołami, jesteście też aniołami dla osób, którymi się opiekujecie, a więc także dla firm – mówiła.

 

W drugim panelu podjęty został temat „Przedsiębiorcy razem. Sprzedaż i marketing”. Eksperci Przemek Bartkowiak, Anna Flaga-Błaszczyk oraz Kamil Fac rozmawiali o różnicach pomiędzy sprzedażą relacyjną a sprzedażą usystematyzowaną. Poruszono kwestie nowoczesnego marketingu w biurze rachunkowym. Radzono, co zrobić, aby się wyróżnić.

 

IV Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych w Targach Kielce trwa jeszcze w piątek, 27 października.

 

/MŚ/

Polecane aktualności
27 października 2023
Program drugiego dnia Międzynarodowego Kongresu Biura Rachunkowego obfituje w spotkania poświęcone zarówno zagadnieniom księgowo-rachunkowym, jak również tematom związanym z rozwojem pracowników. Nie brakuje konkretnych przykładów wprowadzania krajowego systemu e-faktur.
27 października 2023
W Targach Kielce, od kilku lat spotyka się branża rachunkowo-księgowa, by rozmawiać o przyszłości, poznawać nowoczesne rozwiązania systemowe i narzędzia rozwijające firmy. Obok prelekcji i wykładów, ważną rolę podczas Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych odgrywały warsztaty.
26 października 2023
O automatyzacji procesów w biurze rachunkowym, wykorzystaniu sztucznej inteligencji w księgowości, przyszłości kadr i płac, przełomowych zmianach podatkowo-prawnych, Krajowym Systemie e-Faktur oraz ubezpieczeniach i szkoleniach kadry pracowniczej dyskutowano podczas warsztatów tematycznych pierwszego dnia Kongresu MKBR.
26 października 2023
– Może brzmieć jak science fiction, ale to już się dzieje – podsumował panele dyskusyjne Adam Niewiedzioł ekspert z SaldeoSMART. Ośmiu cenionych specjalistów z branży dyskutowało o sposobach radzenia z kryzysem w firmie oraz o wdrażaniu nowoczesnych technologii podczas Kongresu Biur Rachunkowych.
26 października 2023
Czy „kreatywna księgowość” jest dozwolona? Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w pracy księgowego? Jak być na bieżąco z ciągłymi zmianami przepisów prawa? Te i wiele innych tematów z zakresu rachunkowości i księgowości przez dwa dni poruszą eksperci podczas tegorocznej edycji MKBR.
24 października 2023
Zwieńczeniem pierwszego dnia Kongresu MKBR będzie uroczysty bankiet w Hotelu Binkowski. Oprócz kuluarowych rozmów, wymiany zdań i podsumowania tego, co działo się w Centrum Kongresowym Targów Kielce zadbaliśmy również o artystyczne aspekty spotkania branży rachunkowo-księgowej.
17 października 2023
W gronie Partnerów Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych ponownie znalazła się Soneta, producent enova365, jednego z najczęściej wybieranych programów dla biur rachunkowych.
16 października 2023
Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych to dwa dni szkoleń, warsztatów tematycznych i prelekcji najlepszych fachowców z branży rachunkowo-księgowej. Aby zadbać o samopoczucie uczestników i kondycję psychofizyczną czekać będzie specjalna Strefa Relaksu.