394830938-1435010290415409-8120453797410669332-n.jpg
Panele dyskusyjne na MKBR.

Faktoring, zarządzanie płynnością oraz nowoczesne technologie w księgowości – tematami prelekcji na MKBR

26 października 2023
– Może brzmieć jak science fiction, ale to już się dzieje – podsumował panele dyskusyjne Adam Niewiedzioł ekspert z SaldeoSMART. Ośmiu cenionych specjalistów z branży dyskutowało o sposobach radzenia z kryzysem w firmie oraz o wdrażaniu nowoczesnych technologii podczas Kongresu Biur Rachunkowych.

Prewencja, monitoring, klarowność biznesu oraz dobra komunikacja z partnerami – kluczowymi sposobami na wyjście z krytycznej sytuacji. Panel dyskusyjny pod tytułem „Jak sobie poradzić w trudnych czasach?” poprowadzili eksperci instrumentów finansowych oraz rynku, specjaliści zarządzania i ubezpieczeń.

Doradzam wszystkim firmom, z którymi współpracuje, żeby zgłosili się do wywiadowni gospodarczej, rzetelnie przekazali swoje dane finansowe, pokazali strategię, na które opierają wzrost i robili to cyklicznie. To przyniesie pozytywny raport handlowy, który poznają nie tylko nasi kontrahenci handlowi, ale także instytucje finansowe. Firma, której nikt nie jest w stanie znaleźć w wywiadowni, po prostu nie istnieje – mówił Jerzy Dąbrowski, Wiceprezes Finea S.A.

Zdecydowanie ważna jest świadomość budowania relacji pomiędzy partnerami. Istotne jest to, żeby klient się do nas zgłosił, powiedział o problemie, zanim dotknie go głęboki kryzys. Mbank, jako duża instytucja, chce być partnerem dla klientów. Nie chcemy być wielkim molochem, do którego nie ma dostępu. Dążymy do tego, żeby rozmawiać z naszymi klientami i im pomagać również w tych trudniejszych czasach – podkreśliła Marzena Kucharska, Head of SME credit product & sales division w mBank S.A.

Optymalizację i bezpieczeństwo pracy księgowych mogą zapewnić także systemy informatyczne. Już dziś są sukcesywnie wdrażane do polskich biur rachunkowych, a zdaniem jednego z prelegentów w porównaniu np. z włoskimi, polskie narzędzia są o kilka lat do przodu.

Krajowy System e-Faktur został tematem przewodnim kolejnej prelekcji.

Nadchodzi zmiana, ale jest jeszcze czas na to, żeby się przygotować i raczej patrzeć na to, jakie są możliwości i korzyści, jak ten system może zmienić współpracę z klientem – o optymalizacji pracy mówiła Beata Kostrzycka, Dyrektor ds. Rozwoju - wFirma dla Biur Rachunkowych.

Ta ewolucja technologiczna, którą jest KSeF, buduje zupełnie nowe modele biznesu dla biur rachunkowych – podkreślał Rafał Strzelecki, Prezes Zarządu CashDirector SA.

Platformie KSeF zostało poświęcone osobne wystąpienie eksperckie pod tytułem „Jak wykorzystać KSeF do lepszego zarządzania biznesem i współpracą z klientem biura rachunkowego?”. Poprowadził je Prezes CashDirector – Rafał Strzelecki. 

/YY/

 

Polecane aktualności
27 października 2023
Program drugiego dnia Międzynarodowego Kongresu Biura Rachunkowego obfituje w spotkania poświęcone zarówno zagadnieniom księgowo-rachunkowym, jak również tematom związanym z rozwojem pracowników. Nie brakuje konkretnych przykładów wprowadzania krajowego systemu e-faktur.
27 października 2023
W Targach Kielce, od kilku lat spotyka się branża rachunkowo-księgowa, by rozmawiać o przyszłości, poznawać nowoczesne rozwiązania systemowe i narzędzia rozwijające firmy. Obok prelekcji i wykładów, ważną rolę podczas Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych odgrywały warsztaty.
26 października 2023
O automatyzacji procesów w biurze rachunkowym, wykorzystaniu sztucznej inteligencji w księgowości, przyszłości kadr i płac, przełomowych zmianach podatkowo-prawnych, Krajowym Systemie e-Faktur oraz ubezpieczeniach i szkoleniach kadry pracowniczej dyskutowano podczas warsztatów tematycznych pierwszego dnia Kongresu MKBR.
26 października 2023
Tak stwierdzili prelegenci panelu rozpoczynającego IV Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych w Targach Kielce. – Strzeże przedsiębiorców przez popełnieniem błędów – zaznaczył dr hab. Stanisław Hońko, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
26 października 2023
Czy „kreatywna księgowość” jest dozwolona? Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w pracy księgowego? Jak być na bieżąco z ciągłymi zmianami przepisów prawa? Te i wiele innych tematów z zakresu rachunkowości i księgowości przez dwa dni poruszą eksperci podczas tegorocznej edycji MKBR.
24 października 2023
Zwieńczeniem pierwszego dnia Kongresu MKBR będzie uroczysty bankiet w Hotelu Binkowski. Oprócz kuluarowych rozmów, wymiany zdań i podsumowania tego, co działo się w Centrum Kongresowym Targów Kielce zadbaliśmy również o artystyczne aspekty spotkania branży rachunkowo-księgowej.
17 października 2023
W gronie Partnerów Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych ponownie znalazła się Soneta, producent enova365, jednego z najczęściej wybieranych programów dla biur rachunkowych.
16 października 2023
Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych to dwa dni szkoleń, warsztatów tematycznych i prelekcji najlepszych fachowców z branży rachunkowo-księgowej. Aby zadbać o samopoczucie uczestników i kondycję psychofizyczną czekać będzie specjalna Strefa Relaksu.