395533590-348774807612044-3692465155164926763-n.jpg
Jednym z tematów rozmów podczas MKBR była "kreatywna" księgowość.

Motywacja pracowników, kreatywna księgowość i krajowy system e-faktur tematami rozmów podczas paneli dyskusyjnych na MKBR

27 października 2023
Program drugiego dnia Międzynarodowego Kongresu Biura Rachunkowego obfituje w spotkania poświęcone zarówno zagadnieniom księgowo-rachunkowym, jak również tematom związanym z rozwojem pracowników. Nie brakuje konkretnych przykładów wprowadzania krajowego systemu e-faktur.

O tym, że zmotywowany pracownik może być sukcesem firmy, może lepiej pracować i chcieć się dokształcać rozmawiały w trakcie panelu dyskusyjnego trzy prelegentki: autorka, trenerka, coach, mentor i wykładowca akademicki Liliana Kupaj, Trener Formuły Geniuszu® Aleksandra Hanulak oraz psycholożka, trenerka biznesu i wykładowczyni akademicka Iwona Grochowska. Każda z Pań podkreślała znaczenie motywacji, wartości, a także relacji z drugim człowiekiem.

Przykłady podejmowanych działań w biurach rachunkowych przed wdrożeniem krajowego systemu e-faktur (KSeF) omówili specjaliści zajmujący się nowoczesnymi technologiami: Konrad Spryńca – kierownik zespołu ds. działań z rynkiem, Soneta sp. z o.o., producent oprogramowania ERP enova 365 oraz Andrzej Lewandowski - ekspert w automatyzacji procesu zarządzania przedsiębiorstwem, współzałożyciel, wspólnik i CEO DAMAL. Obowiązek posługiwania się e-fakturami wejdzie w życie 1 lipca 2024 roku. Do tej pory biura rachunkowe i cała branża księgowa powinny być przygotowane na wprowadzenie  KSeFu.

Ciekawe zagadnienia dotyczące „kreatywnej” księgowości poruszono w kolejnym z paneli dyskusyjnych, w którym wziął udział Michał Cielibała, Prezes Klubu Biur Rachunkowych przy Oddziale Okręgowym w Kielcach Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Radosław Żuk Doradca podatkowy, Członek Honorowy SWBR, Partner w Kancelarii Żuk Pośpiech. Rozmówcy podkreślali jak ważne jest aby osiągać rzetelne wyniki oraz, że  najwyższą wartością w działalności biura rachunkowego powinny być normy moralne. Poruszono również kwestie związane z przepisami podatkowymi, które znacznie ograniczają pewne podejmowane działania.

Dzięki MKBR, w ciągu dwóch dni - 26 i 27 października Centrum Kongresowe Targów Kielce stało się centrum księgowości.

/MSi/

Polecane aktualności
27 października 2023
W Targach Kielce, od kilku lat spotyka się branża rachunkowo-księgowa, by rozmawiać o przyszłości, poznawać nowoczesne rozwiązania systemowe i narzędzia rozwijające firmy. Obok prelekcji i wykładów, ważną rolę podczas Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych odgrywały warsztaty.
26 października 2023
O automatyzacji procesów w biurze rachunkowym, wykorzystaniu sztucznej inteligencji w księgowości, przyszłości kadr i płac, przełomowych zmianach podatkowo-prawnych, Krajowym Systemie e-Faktur oraz ubezpieczeniach i szkoleniach kadry pracowniczej dyskutowano podczas warsztatów tematycznych pierwszego dnia Kongresu MKBR.
26 października 2023
– Może brzmieć jak science fiction, ale to już się dzieje – podsumował panele dyskusyjne Adam Niewiedzioł ekspert z SaldeoSMART. Ośmiu cenionych specjalistów z branży dyskutowało o sposobach radzenia z kryzysem w firmie oraz o wdrażaniu nowoczesnych technologii podczas Kongresu Biur Rachunkowych.
26 października 2023
Tak stwierdzili prelegenci panelu rozpoczynającego IV Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych w Targach Kielce. – Strzeże przedsiębiorców przez popełnieniem błędów – zaznaczył dr hab. Stanisław Hońko, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
26 października 2023
Czy „kreatywna księgowość” jest dozwolona? Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w pracy księgowego? Jak być na bieżąco z ciągłymi zmianami przepisów prawa? Te i wiele innych tematów z zakresu rachunkowości i księgowości przez dwa dni poruszą eksperci podczas tegorocznej edycji MKBR.
24 października 2023
Zwieńczeniem pierwszego dnia Kongresu MKBR będzie uroczysty bankiet w Hotelu Binkowski. Oprócz kuluarowych rozmów, wymiany zdań i podsumowania tego, co działo się w Centrum Kongresowym Targów Kielce zadbaliśmy również o artystyczne aspekty spotkania branży rachunkowo-księgowej.
17 października 2023
W gronie Partnerów Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych ponownie znalazła się Soneta, producent enova365, jednego z najczęściej wybieranych programów dla biur rachunkowych.
16 października 2023
Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych to dwa dni szkoleń, warsztatów tematycznych i prelekcji najlepszych fachowców z branży rachunkowo-księgowej. Aby zadbać o samopoczucie uczestników i kondycję psychofizyczną czekać będzie specjalna Strefa Relaksu.