Las-Expo (17-19.03.2023)

XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO

Las-Expo z rekordową powierzchnią i maszynami w akcji

maszyny dla przemysłu drzewnego na targach las-expo w kielcach 22. targi gospodarki leśnej Las-Expo zajęły największą w historii powierzchnię, dwa razy większą niż w 2022 roku. W wydarzeniu oraz jednocześnie trwających targach techniki rolniczej Agrotech w dniach od 17 do 19 marca udział wzięło blisko 70 tysięcy osób. Zainteresowanie wzbudzały pokazy pracy na żywo traków, rębaków, łuparek oraz pilarek. Precyzja fachowców w rzeźbieniu kwiatów, sów i wilków zadziwiała.

22. Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo oraz 28. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech przyciągnęły blisko 70 tysięcy uczestników. Zwiedzający oglądali wystawę przygotowaną przez 450 firm z 15 krajów, w tym z Finlandii, Francji, Grecji, Indii, Irlandii, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, a także z Ukrainy. Wydarzenie rozpoczął występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z Radomia oraz uczniów Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku, którym na scenie towarzyszyły… sokoły.

- Agrotech i Las – Expo to ogromnie ważne dla branż rolniczej i leśnej wydarzenia. Prezentowana tu najnowsza technologia i wiedza ma wpływ na rozwój zrównoważony terenów niezurbanizowanych – przekazywał w imieniu Dyrektora Lasów Państwowych dr Andrzej Matysiak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. - Przed leśnictwem duże wyzwania, takie jak przygotowanie na skutki zmian klimatu. Przedsięwzięcia te koncentrują się wokół takich zagadnień, jak ochrona przyrody, w szczególności mokradeł, działania na rzecz małej retencji wodnej, zwiększenie akumulacji dwutlenku węgla, czy transformacja energetyczna – wyjaśniał.  Dyrektor Lasów Państwowych objął targi Las- Expo patronatem honorowym.

O tych wyzwaniach na stoisku Lasów Państwowych specjaliści rozmawiali ze zwiedzającymi.

Las-Expo z prezentacjami maszyn w akcji

targi przemsyłu leśnego i drzewnego las-expo w kielcach Wystawę Las-Expo oglądali przede wszystkim związani z branżą, a także amatorzy i rolnicy. Oferta najważniejszych firm w przemyśle drzewnym robiła wrażenie. Aurox prezentował pojazdy i maszyny do pielęgnacji drzewostanów i cięcia gałęzi. Uwagę zwracała przycinarka do drzew przy liniach energetycznych Kershaw Sky Trim, którą można pracować nawet na wysokości 23 metrów. Wiele osób oglądało nie tylko potężne pojazdy do załadunku i przewozu drzewa, od takich firm jak MHS i Scania, ale i pokazy na żywo pracy traków, rębaków i pilarek taśmowych przedsiębiorstw Wirex, Wood – Mizer i Amix.

Łuparki Krpan przyciągały nawet amatorów, którzy w swoich gospodarstwach wykorzystują drewno do opału. Wielu widzów miały też pokazy pracy pilarek. Fachowcy Stihl i Husqvarny z pełną precyzją rzeźbili w drewnie kwiaty, sowy i wilki.

Zwiedzający zawsze cenili pokazy urządzeń w akcji, które pozwalają sprawdzić możliwości maszyny. Specjaliści dokładnie opisywali ich działanie. - Pilarka taśmowa PT-100 służy do przecierania i cięcia kłód drewna na deski i kantówki. Za pomocą panelu konfigurujemy pożądaną długość i szerokość. Maszyna to zapamiętuje i wykonuje – tłumaczył Piotr Wieczorek z firmy Amix.

Powierzchnia, na jakiej odbywały się targi Las – Expo była rekordowa, dwa razy większa niż ubiegłoroczna. Zajęła cały przeznaczony jej teren.  

Nagrody za innowacyjność dla wystawców Las-Expo

Nowoczesne rozwiązania oferowane przez wystawców zostały zgłoszone do konkursu o Złoty Medal Targów Kielce. Gala, podczas której laureaci zostali nagrodzeni, miała miejsce pierwszego dnia targów Agrotech i Las-Expo. Prestiżowe nagrody otrzymały pilarka taśmowa typu CZ-1/XP produkowana przez Wirex oraz ciągnik Steyer – model do prac komunalnych, pielęgnacji terenów zielonych, prac leśnych i zastosowań przemysłowych. Wyróżniona została samojezdna profesjonalna maszyna kosząca – ILF ALPHA produkowana przez Energreen z Włoch.

Wrażeń moc! Po kolejne Targi Kielce zapraszają na Las-Expo w marcu 2024 roku!

Aktualności
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.
18 marca 2023
Drugiego dnia targów Agrotech 2023 w Targach Kielce firma Claas zaprezentowała serię rozwiązań bezpośrednio i pośrednio wpływających na oszczędność w pracy rolnika. Firma zaprezentowała też swoje najnowsze maszyny.
18 marca 2023
Rzesze rolników od sobotniego poranka odwiedzają Targi Kielce, by zwiedzić 28. edycję  targów techniki rolniczej Agrotech oraz 22. targów gospodarki leśnej Las-Expo. Ofertę prezentuje 450 firm z 15 krajów.
17 marca 2023
Puchar Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka trafił w tym roku do firmy JAR-MET. Podczas gali wręczono również Złote Medale i wyróżnienia 28. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz 22. Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.
17 marca 2023
XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH i towarzyszące im targi LAS-EXPO to około 450 firm z całego świata. Rozpoczęciu wydarzenia towarzyszyła oficjalna gala, podczas której głosu udzielił m. in. Wiceprezes Rady ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.
16 marca 2023
Setki ciągników  i maszyn są już ustawiane, czyszczone i polerowane, by błyszczeć pełną mocą podczas targów techniki rolniczej Agrotech. Wydarzenie rozpoczyna się już w piątek, 17 marca w Targach Kielce. Trzy dni będzie wypełnione światowymi i polskimi premierami, a także spotkaniami z popularnymi w kraju influencerami branży agro. 
15 marca 2023
Potężne maszyny do przewozu drewna, traki, rębaki i rozdrabniacze wjeżdżają na teren Targów Kielce, by od piątku, 17 marca prezentować się zwiedzającym 22. edycję targów gospodarki leśnej Las - Expo. Start o godzinie 10.
14 marca 2023
Siedem przedsiębiorstw z Ukrainy przygotowuje stoiska na targi Agrotech w Kielcach. Wśród nich będą producenci maszyn rolniczych.
14 marca 2023
„Precyzyjnie o rolnictwie. Nowa Wspólna Polityka Rolna” to konferencja, która ma ukazać możliwości wykorzystania nowych technologii w gospodarstwach rolnych. Udział w niej może wziąć każdy zwiedzający. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 17 marca, o godzinie 11 w kapsule E3 w hali E.
23 lutego 2023
Przedsiębiorstwo Aurox potwierdziło obecność na targach gospodarki leśnej Las – Expo, które już od 17 do 19 marca odbędą się w Targach Kielce. Zaprezentuje nowoczesne maszyny marki Kershaw.
22 lutego 2023
Koreański producent ciągników LS Tractor będzie wystawcą podczas tegorocznych targów AGROTECH. Firma przedstawi swoją najnowszą ofertę dla sadowników, właścicieli plantacji owoców i mniejszych gospodarstw.
20 lutego 2023
XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO wypełnią prezentacje potężnych maszyn do przewozu drewna, traki, rębaki i rozdrabniacze, a także pilarki – nawet do prac w ogrodzie. Wydarzenie potrwa od 17 do 19 marca w Targach Kielce. Już można kupować bilety. Trwa akredytacja dziennikarzy.  
17 lutego 2023
Od rozbudowanych maszyn do przewozu drewna przez traki, rębaki i rozdrabniacze po pilarki do prac w ogrodzie, a  nawet sadzonki – XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO zapowiadają się niezwykle okazale. Atrakcją będą prezentacje maszyn w akcji. Wydarzenie w Targach Kielce już od 17 do 19 marca 2023.
08 lutego 2023
KRPAN to słoweńskie przedsiębiorstwo, które od 1977 roku zajmuje się produkcją maszyn leśnych.  Ich różnorodną gamę zaprezentuje podczas targów Las – Expo w Kielcach w dniach od 17 do 19 marca.
08 lutego 2023
Oferta STIHL to sprawdzone i chętnie wybierane przez klientów urządzenia, ale też nowości, które koniecznie trzeba zobaczyć w czasie targów Las – Expo w Kielcach.
30 stycznia 2023
XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo zostały objęte Honorowym Patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Wydarzenie odbędzie się w dniach do 17 do 19 marca w Targach Kielce. Zapowiada się okazale.
28 grudnia 2022
Firma JOST to wiodący światowy producent komponentów dla ciągników i maszyn kołowych używanych przez rolników. Podczas marcowych targów Agrotech zaprezentuje szeroką gamę ładowaczy czołowych oraz sprzęgów i zaczepów.
28 grudnia 2022
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowało harmonogram naborów wniosków na działania w ramach nadal realizowanego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na rok 2023. Zaplanowane zostało wsparcie do inwestycji w nawadnianie i zieloną energię, a także pomoc dla dotkliwie poszkodowanych w wyniku wojny.
21 grudnia 2022
Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO znalazły się w grupie wydarzeń wskazanych przez Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, jako dających pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego albo prawa z rejestracji w przypadku wystawienia na nich wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego.
07 grudnia 2022
Ładowarki teleskopowe T7035 i T7042T to nowość, którą przedsiębiorstwo Weideman zaprezentuje podczas targów Agrotech w dniach od 17 do 19 marca 2023 roku w Kielcach.
Patronat honorowy
Partnerzy medialni