1-KRPAN-GP-10-DF.jpg
Przyczepa GP 10 DF o nośności 10 ton będzie nowością firmy KRPAN prezentowaną podczas Las-Expo w Targach Kielce.

KRPAN na Las – Expo z przyczepą leśną z żurawiem, piło-łuparką w wersji mechanicznej i wciągarką

08 lutego 2023
KRPAN to słoweńskie przedsiębiorstwo, które od 1977 roku zajmuje się produkcją maszyn leśnych.  Ich różnorodną gamę zaprezentuje podczas targów Las – Expo w Kielcach w dniach od 17 do 19 marca.

Głównym produktem marki są wciągarki leśne, ale w asortymencie KRPAN oferuje również przyczepy leśne z żurawiami, piło-łuparki, łuparki do drewna, piły tarczowe z taśmami, pakowarki i chwytaki do drewna.

 

Produkty są solidne i zaprojektowane z myślą o trwałości. Główne atuty firmy to kreatywność i wysoka jakość maszyn, własna produkcja większości podzespołów oraz zastosowanie stali wiodących producentów. Firma może pochwalić się 15 patentami zastosowanymi w swoich maszynach, licznymi certyfikatami i nagrodami. Ponad 900 punktów sprzedaży na całym świecie stawia Krpan w pozycji lidera na rynku maszyn leśnych. 

 

W czasie targów Las -Expo  w dniach od 17 do 19 marca w Targach Kielce Krpan zaprezentuje m.in. przyczepę leśną GP 10 DF z żurawiem 8,6 K, piło-łuparkę CS 4218 w wersji mechanicznej raz wciągarki, m.in. model 7,5 EH.

 

 

Przyczepa GP 10 DF o nośności 10 ton znajduje się pośrodku gamy oferowanych modeli - ma świetne parametry w stosunku do ceny. Długość nakładania to 3,58 m – można ją wydłużyć o 890 mm. Posiada 40° kąt obracania dyszla, hydrauliczne hamulce na 4 koła oraz hydraulicznie regulowane podwozie. Przyczepa waży 690 kg, jest długa na prawie 6 m. Tak jak wszystkie inne przyczepy GP10 DF posiada dwuramową konstrukcję podwozia o zwiększonej wytrzymałości na skręcanie oraz dwa opatentowane rozwiązania - hydraulicznie przesuwane podwozie ze zmianą środka ciężkości oraz mechanizm bezpieczeństwa kłonic. który chroni elementy nośne przed uszkodzeniem w przypadku ich przeciążenia.

 

Piło-łuparka CS 4218 to najnowszy kombajn Krpana do produkcji drewna kominkowego. Występuje w wersji mechanicznej – M, hydraulicznej – H oraz PRO ze sterowaniem joystickiem. Siłą łupania maszyny to aż 18 ton a długość kłody waha się od 10 do 42 cm.  W porównaniu do poprzedniego modelu nowy model piło-łuparki posiada 4, a nie 3 pompy hydrauliczne: pompę od piły, od łupania, od taśmy podawczej oraz zdawczej. Dzięki temu zwiększona została znacznie szybkość działania. Model CS 4218 ma wzmocniony nóż łupiący, poprawioną ergonomie sterowania oraz nowszy design.

 

Wciągarki elektrohydrauliczne Krpan EH można, w przeciwieństwie do wciągarek mechanicznych, sterować zdalnie - za pomocą dwóch systemów radiowych – włoskiego Elca Vetta lub niemieckiego Terra. Do wyboru mamy aż 7 modeli. Są one niezwykle funkcjonalne ponieważ bardzo łatwo i szybko podłączymy je za pomocą wałka odbioru mocy do większości dostępnych na rynku ciągników. Wciągarki EH można także doposażyć w opatentowany bloczek hydrauliczny z wyłącznikiem. Utrzymuje on odpowiednie napięcie liny stalowej w stosunku do bębna, co umożliwia równomierne jej nawijanie. Z bloczkiem współpracuje zawór prędkości odwijania liny. Z kolei opatentowana zębatka osiowa pełni rolę hamulca i pomaga podczas pracy w trudniejszych terenach. Przekładnia redukcyjna wciągarek EH umożliwia wolniejsze wciąganie liny, co wpływa na mniejsze obciążenie silnika. Model 7,5 EH o sile uciągu 7,5 tony będzie odpowiedni dla maszyn  o mocy od 70 do 100 KM. 7,5 EH posiada ruchomą rampę, która zapewnia dużą odległość wciągarki od gruntu, a opierające się o nią bele ułatwiają sterowanie i ciągnięcie. Dodatkowo, model w standardzie posiada hydrauliczny silnik wciągarki. 

 

/MŚ/

Polecane aktualności
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.
18 marca 2023
Drugiego dnia targów Agrotech 2023 w Targach Kielce firma Claas zaprezentowała serię rozwiązań bezpośrednio i pośrednio wpływających na oszczędność w pracy rolnika. Firma zaprezentowała też swoje najnowsze maszyny.
18 marca 2023
Rzesze rolników od sobotniego poranka odwiedzają Targi Kielce, by zwiedzić 28. edycję  targów techniki rolniczej Agrotech oraz 22. targów gospodarki leśnej Las-Expo. Ofertę prezentuje 450 firm z 15 krajów.
17 marca 2023
Puchar Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka trafił w tym roku do firmy JAR-MET. Podczas gali wręczono również Złote Medale i wyróżnienia 28. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz 22. Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.
17 marca 2023
XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH i towarzyszące im targi LAS-EXPO to około 450 firm z całego świata. Rozpoczęciu wydarzenia towarzyszyła oficjalna gala, podczas której głosu udzielił m. in. Wiceprezes Rady ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.
16 marca 2023
Setki ciągników  i maszyn są już ustawiane, czyszczone i polerowane, by błyszczeć pełną mocą podczas targów techniki rolniczej Agrotech. Wydarzenie rozpoczyna się już w piątek, 17 marca w Targach Kielce. Trzy dni będzie wypełnione światowymi i polskimi premierami, a także spotkaniami z popularnymi w kraju influencerami branży agro.