336193400-1234844710468970-4310182383781928145-n.jpg
Traki już są przygotowywane do pokazów w czasie targów Las-Expo.

Maszyny na targi Las – Expo już w Kielcach. Trwają przygotowania do pokazów na żywo

15 marca 2023
Potężne maszyny do przewozu drewna, traki, rębaki i rozdrabniacze wjeżdżają na teren Targów Kielce, by od piątku, 17 marca prezentować się zwiedzającym 22. edycję targów gospodarki leśnej Las - Expo. Start o godzinie 10.

22. edycja Las – Expo zajmie dwa razy większy teren niż ubiegłoroczna wypełniając cały dedykowany tej wystawie obszar! Zdecydowanie będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego rynku leśnego. Ofertę zaprezentuje 35 przedsiębiorstw z pięciu krajów - Włoch, Wielkiej Brytanii, Litwy, Słowenii i Polski 

 

W piątek, 17 marca od godziny 10 zwiedzający będą przyglądać się najnowocześniejszym maszynom i technologiom usprawniającym codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw leśnych. Zaprezentowane zostaną narzędzia, urządzenia do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, jak piły, rębaki, traki i rozdrabniacze. Wiele maszyn i urządzeń zobaczymy w pracy „na żywo”.

Możliwości pracy pokażą traki wyprodukowane przez przedsiębiorstwa Wirex, Wood – Mizer i Inter – Bis. Pierwsze z tych maszyn już stoją na terenie Targów Kielce. W akcji goście targów zobaczą też piły znanych marek – Husqvarna i Stihl. Fachowcy będą rzeźbić w drewnie.

 

Ekspozycję Las - Expo dopełnią potężne samochody do przeładunku drewna i maszyny szkółkarskie. Pojazdy oraz zabudowy specjalistyczne zaprezentują m.in. przedsiębiorstwa MHS i Scania.

Nie zabraknie środków ochrony lasu, systemów ochrony przeciwpożarowej oraz artykułów i technologii niezbędnych przy nowych nasadzeniach oraz propozycji dla gospodarki łowieckiej. Prezentacje będą  miały firmy oferujące innowacyjne systemy informatyczne.

Wśród wystawców będą też firmy oferujące sadzonki kwiatów, krzewów i drzew – także do ogrodów.

Nowości na Las – Expo

W bogatej ofercie wystawców targów przemysłu drzewnego wyróżnią się nowości.  Słoweńskie przedsiębiorstwo  Krpan zaprezentuje m.in. przyczepę leśną GP 10 DF z żurawiem 8,6 K, piło-łuparkę CS 4218 w wersji mechanicznej raz wciągarki, m.in. model 7,5 EH.  Z kolei Stihl pokaże serię małych pilarek łańcuchowych – modele MS 162, MS 172, MS 182 i MS 212. Dobrze sprawdzą się w przygotowywaniu drewna opałowego, pracach wokół domu czy ścince mniejszych drzew.

Targi Las – Expo są organizowane jednocześnie z wystawą techniki rolniczej Agrotech i trwają od godziny 10 w piątek do godziny 16 w niedzielę (17-19 marca). 

/MŚ/

Polecane aktualności
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.
18 marca 2023
Drugiego dnia targów Agrotech 2023 w Targach Kielce firma Claas zaprezentowała serię rozwiązań bezpośrednio i pośrednio wpływających na oszczędność w pracy rolnika. Firma zaprezentowała też swoje najnowsze maszyny.
18 marca 2023
Rzesze rolników od sobotniego poranka odwiedzają Targi Kielce, by zwiedzić 28. edycję  targów techniki rolniczej Agrotech oraz 22. targów gospodarki leśnej Las-Expo. Ofertę prezentuje 450 firm z 15 krajów.
17 marca 2023
Puchar Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka trafił w tym roku do firmy JAR-MET. Podczas gali wręczono również Złote Medale i wyróżnienia 28. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz 22. Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.
17 marca 2023
XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH i towarzyszące im targi LAS-EXPO to około 450 firm z całego świata. Rozpoczęciu wydarzenia towarzyszyła oficjalna gala, podczas której głosu udzielił m. in. Wiceprezes Rady ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.
16 marca 2023
Setki ciągników  i maszyn są już ustawiane, czyszczone i polerowane, by błyszczeć pełną mocą podczas targów techniki rolniczej Agrotech. Wydarzenie rozpoczyna się już w piątek, 17 marca w Targach Kielce. Trzy dni będzie wypełnione światowymi i polskimi premierami, a także spotkaniami z popularnymi w kraju influencerami branży agro.