las-expo22-3.jpg
Pokazy pracy maszyn zawsze przyciągają licznych widzów.

Las-Expo 2023 pod patronatem Generalnego Dyrektora Lasów Państwowych

30 stycznia 2023
XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo zostały objęte Honorowym Patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Wydarzenie odbędzie się w dniach do 17 do 19 marca w Targach Kielce. Zapowiada się okazale.

- Jako leśnicy cenimy sobie poszerzanie wiedzy na temat nowoczesnych technologii, maszyn, urządzeń stosowanych w gospodarce leśnej i drzewnej oraz usług związanych z leśnictwem i pozyskaniem drewna – przekazuje Michał Gzowski, Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. – Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi są także doskonałą okazją do spotkania z pracownikami branży leśnej oraz nawiązywania nowych kontaktów. Nie ulega wątpliwości, że jest to inicjatywa godna uwagi – czytamy.  

 

Las-Expo od 22 lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego rynku leśnego. Na stoiskach będzie można zobaczyć urządzenia i narzędzia do pozyskiwania i obróbki drewna.  Będą rozbudowane ciężarówki do przewozu drewna, pojazdy przystosowane do pracy w lesie, rębaki i rozdrabniacze. Wiele maszyn odwiedzający zobaczą w akcji. Podczas ostatnich targów pokazy pracy traków taśmowych i pił motorowych gromadziły wielu obserwujących. Swoje najnowsze i najpopularniejsze produkty pokażą m.in. cenione w branży przedsiębiorstwa Wood -Mizer, Husqvarna, Makita, Stihl.

Marcowy Las-Expo to także  miejsce zdobywania wiedzy. Zwiedzający będą mogli skorzystać  z fachowych porad dotyczących szczegółów prowadzenia gospodarki leśnej, odnowień, możliwości zakupu drewna oraz sadzonek drzew i krzewów leśnych. Wystawa już od 17 do 19 marca w Targach Kielce. O tym, że wydarzenie się rozpoczęło, tradycyjnie poinformuje sygnał Zespołu Sygnalistów Myśliwskich.

 

/MŚ/

Polecane aktualności
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.
18 marca 2023
Drugiego dnia targów Agrotech 2023 w Targach Kielce firma Claas zaprezentowała serię rozwiązań bezpośrednio i pośrednio wpływających na oszczędność w pracy rolnika. Firma zaprezentowała też swoje najnowsze maszyny.
18 marca 2023
Rzesze rolników od sobotniego poranka odwiedzają Targi Kielce, by zwiedzić 28. edycję  targów techniki rolniczej Agrotech oraz 22. targów gospodarki leśnej Las-Expo. Ofertę prezentuje 450 firm z 15 krajów.
17 marca 2023
Puchar Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka trafił w tym roku do firmy JAR-MET. Podczas gali wręczono również Złote Medale i wyróżnienia 28. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz 22. Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.
17 marca 2023
XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH i towarzyszące im targi LAS-EXPO to około 450 firm z całego świata. Rozpoczęciu wydarzenia towarzyszyła oficjalna gala, podczas której głosu udzielił m. in. Wiceprezes Rady ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.
16 marca 2023
Setki ciągników  i maszyn są już ustawiane, czyszczone i polerowane, by błyszczeć pełną mocą podczas targów techniki rolniczej Agrotech. Wydarzenie rozpoczyna się już w piątek, 17 marca w Targach Kielce. Trzy dni będzie wypełnione światowymi i polskimi premierami, a także spotkaniami z popularnymi w kraju influencerami branży agro.