Lesna-MHS.jpg
Podczas targów Las - Expo zaprezentowane zostaną maszyny do załadunku i przewozu drewna.

Las – Expo już od 17 marca w Targach Kielce. Będą potężne maszyny i narzędzia w akcji

17 lutego 2023
Od rozbudowanych maszyn do przewozu drewna przez traki, rębaki i rozdrabniacze po pilarki do prac w ogrodzie, a  nawet sadzonki – XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO zapowiadają się niezwykle okazale. Atrakcją będą prezentacje maszyn w akcji. Wydarzenie w Targach Kielce już od 17 do 19 marca 2023.

 

Specjaliści rynku drzewnego oraz najwięksi producenci maszyn i urządzeń w branży zapraszają na swoje stoiska w czasie Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las – Expo. W dniach od 17 do 19 marca zwiedzający poznają ofertę kilkudziesięciu firm, które zaprezentują niezbędne do prac w lesie i  obróbki drewna pojazdy i narzędzia. Nie braknie nowości i pokazów pracy „na żywo”. 

Lasy Państwowe i edukacja społeczna na targach w Kielcach

Las – Expo od 22 lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego rynku leśnego. Rok rocznie ich znaczenie docenia Dyrektor Generalny Lasów Państwowych obejmując targi patronatem honorowym. Wystawa stwarza okazję nie tylko do poznania najnowszych technologii, ale i jest miejscem wymiany wiedzy. – Podczas wydarzenia specjaliści z Lasów Państwowych na swoim stoisku będą promować wielofunkcyjną i zrównoważoną gospodarkę leśną oraz korzyści z niej płynące dla społeczeństwa, gospodarki i przyrody. Tematem przewodnim będzie 20-lecie prowadzenia przez Lasy Państwowe zorganizowanej, planowej edukacji leśnej społeczeństwa. Będziemy mówić również o działaniach na rzecz ochrony klimatu, mokradeł i bioróżnorodności oraz projektach Lasów Państwowych, a także innych działaniach w ramach społecznej odpowiedzialności Lasów Państwowych – przekazuje Edyta Nowicka, Kierownik Zespołu ds. Promocji i Mediów z regionalnej dyrekcji w Radomiu. 

Udział instytucji w wydarzeniu jest zaznaczany także podczas oficjalnego otwarcia – tradycją stało się, że targi rozpoczyna występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich.

Maszyny do pracy, transportu i obróbki  na Las-Expo 

Gdy sygnał wybrzmi, na zwiedzających  czekać będą stoiska przygotowane przez kilkudziesięciu wystawców. Goście znajdą tu przegląd najnowocześniejszych maszyn i technologii, usprawniających codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw leśnych. Zaprezentowane zostaną narzędzia, urządzenia do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, jak piły, rębaki, traki i rozdrabniacze.

Wiele maszyn i urządzeń zobaczymy w pracy „na żywo”. Takie pokazy są nie tylko widowiskowe – wszak wióry lecą!, ale i sprawdzają możliwości narzędzi, co ma wpływ na decyzję o wyborze modelu.

Liczne grono widzów na terenie zewnętrznym Targów Kielce gromadzą prezentacje traków wyprodukowanych przez przedsiębiorstwo Wood – Mizer. Precyzyjność cięcia w komfortowych, bezpiecznych warunkach zawsze robi wrażenie na wielu zwiedzających. Najnowsze potężne traki przedstawi także firma Inter – Bis. Pilarki taśmowe i tarczowe pokaże z kolei Wirex

W akcji goście targów zobaczą też piły znanych marek – Husqvarna i Stihl. Fachowcy będą rzeźbić w drewnie.

Ekspozycję Las - Expo dopełnią potężne samochody do przeładunku drewna i maszyny szkółkarskie. Pojazdy oraz zabudowy specjalistyczne zaprezentuje m.in. przedsiębiorstwo MHS.

Nie zabraknie środków ochrony lasu, systemów ochrony przeciwpożarowej oraz artykułów i technologii niezbędnych przy nowych nasadzeniach oraz propozycji dla gospodarki łowieckiej. Prezentacje będą  miały firmy oferujące innowacyjne systemy informatyczne.

Wśród wystawców będą też firmy oferujące sadzonki kwiatów, krzewów i drzew – także do ogrodów.

Nowości na Las – Expo 2023 w Kielcach

W bogatej ofercie wystawców targów przemysłu drzewnego wyróżnią się nowości.  Słoweńskie przedsiębiorstwo  Krpan zaprezentuje m.in. przyczepę leśną GP 10 DF z żurawiem 8,6 K, piło-łuparkę CS 4218 w wersji mechanicznej raz wciągarki, m.in. model 7,5 EH.  Z kolei Stihl pokaże serię małych pilarek łańcuchowych – modele MS 162, MS 172, MS 182 i MS 212. Dobrze sprawdzą się w przygotowywaniu drewna opałowego, pracach wokół domu czy ścince mniejszych drzew.

 

Targom Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Leśnej Las – Expo towarzyszą targi techniki rolniczej Agrotech. Wystawy potrwają od 17 do 19 marca 2023 w Targach Kielce. 

 

/MŚ/

Polecane aktualności
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.
18 marca 2023
Drugiego dnia targów Agrotech 2023 w Targach Kielce firma Claas zaprezentowała serię rozwiązań bezpośrednio i pośrednio wpływających na oszczędność w pracy rolnika. Firma zaprezentowała też swoje najnowsze maszyny.
18 marca 2023
Rzesze rolników od sobotniego poranka odwiedzają Targi Kielce, by zwiedzić 28. edycję  targów techniki rolniczej Agrotech oraz 22. targów gospodarki leśnej Las-Expo. Ofertę prezentuje 450 firm z 15 krajów.
17 marca 2023
Puchar Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka trafił w tym roku do firmy JAR-MET. Podczas gali wręczono również Złote Medale i wyróżnienia 28. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz 22. Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.
17 marca 2023
XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH i towarzyszące im targi LAS-EXPO to około 450 firm z całego świata. Rozpoczęciu wydarzenia towarzyszyła oficjalna gala, podczas której głosu udzielił m. in. Wiceprezes Rady ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.
16 marca 2023
Setki ciągników  i maszyn są już ustawiane, czyszczone i polerowane, by błyszczeć pełną mocą podczas targów techniki rolniczej Agrotech. Wydarzenie rozpoczyna się już w piątek, 17 marca w Targach Kielce. Trzy dni będzie wypełnione światowymi i polskimi premierami, a także spotkaniami z popularnymi w kraju influencerami branży agro.