Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
Do wydarzenia pozostało...
Podziel się wydarzeniem

 Zwiększ zasięg! ❱❱

aviation-2021-oferta-dodatkowa-promocja

aviation expo - targi dla rynku lotniczego

Poleć biznes klasą podczas AVIATION EXPO 2021

Już we wrześniu 2021 roku będzie można miękko wylądować w Targach Kielce podczas „odlotowej” imprezy branżowej.

Miłośnicy lotnictwa od kilku lat, jesienią obierają kurs na Targi Kielce. Nowoczesne samoloty ultralekkie, śmigłowce, wiatrakowce to tylko fragment ekspozycji, która na stałe zagościła w kalendarzu ośrodka.

Polskie lotnictwo stale się wzbija

Polskie lotnictwo lekkie sukcesywnie się rozwija, co roku rejestruje się kilkadziesiąt nowych maszyn. Samoloty są nie tylko w posiadaniu osób prywatnych, coraz więcej firm decyduje się na zakup i tak nowoczesny środek lokomocji. Polska stała się jednym z największych rynków zbytu dla wszelkich usług dotyczących branży w Europie Środkowo-Wschodniej. Producenci z naszego regionu właśnie w Kielcach mają możliwość prezentacji własnej oferty, podkreślający tym samym siłę i wysoką specjalizację całej branży lotniczej.

W trudnym okresie pandemii, swoją szansę dostrzegły Polskie Linie Lotnicze LOT, które nie zmniejszyły powietrznych operacji transportowych i nawet na jeden dzień nie zawiesiły strategicznych połączeń. Kryzys gospodarczy drastycznie ograniczył popyt na przewozy pasażerskie ale wzrosło zapotrzebowanie na przewóz cargo. Przewoźnicy postawili więc na loty cargo-only i częściowe konwersje. W tej sytuacji przewozy cargo stanowią szansę dla przewoźników. LOT również postawiły na rejsy all-cargo. Dużym sukcesem okazała się operacja #CARGOdlaPolski, trwająca od 17 marca do 29 czerwca 2020 roku. W tym czasie zrealizowano 172 rejsy (1 376 000 km), przewieziono 3 725 ton towarów: - Największe samoloty, którymi dysponujemy są nieustannie w powietrzu i nawet na chwilę nie zostały uziemione z powodu kryzysu – mówi Michał Grochowski, dyrektor Biura Cargo i Poczty Polskich Linii Lotniczych LOT.

Aviation Expo 2020

Mimo trudnej, pandemicznej rzeczywistości wywołanej wirusem SARS-CoV-2, we wrześniu 2020 roku, z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa zorganizowana została V edycja lotniczego przedsięwzięcia w Targach Kielce. Nie zabrakło tam awioniki, ale i systemów lotniskowych, nawigacyjnych, eskpozycji specjalistycznych strojów dla pilotów, a nawet wyrobów galanteryjnych dedykowanych branży lotniczej. Wśród wystawców znalazła się między innymi firma Aeroprakt, która zaprezentowała najnowszy model samolotu z rodziny Aeroprakta - A32, który przed premierą był projektowany i testowany przez ponad 3 lata. Najbardziej ekonomiczny i należący do najszybszych na świecie, produkowany seryjnie lekki samolot w układzie górnopłata, którego osiągi pozwalają na loty z prędkościami ponad 260 km/h - Pipistrel Virus SW ukazała firma Skydream. Warto też wspomnieć o firmie Skypaths, która przedstawiła model Skyleader. Firma Aero HMS zaprezentowała natomiast nowoczesny ultralekki samolot sportowy MP-02 ”Czajka”, który świetnie sprawuje się przy lataniu rekreacyjnym, a także szkoleniowym. Maksymalna prędkość przelotowa wynosi 230.

Po raz pierwszy w wydarzeniu udział wzięła firma Ekolot z wieloletnim doświadczeniem, ogromnymi sukcesami sprzedażowymi i zaawansowaną technologią w budowie ultralekkich samolotów, która zaskoczyła tegorocznych uczestników Aviation Expo. Firma oprócz dwóch wyjątkowych modeli - KR-030 Topaz oraz KR-010 Elf zadebiutowała też ze swoim trzecim samolotem, który nigdy wcześniej nie był prezentowany. Ultralekkie maszyny niejednokrotnie zdobyły już międzynarodowe wyróżnienia między innymi za autorskie kompozyty, jakość, wykończenie i unikatowe parametry lotnicze. Aviation Expo skupia również firmy produkujące odzież lotniczą. Ide-Fly zaprezentowała wyspecjalizowane kombinezony dla wybranych dyscyplin sportów lotniczych oraz odzież użytkową dla profesjonalistów takich, jak piloci śmigłowców policyjnych, załóg śmigłowców ratowniczych TOPR i zespołów akrobacyjnych z Polski.

Impreza wystawiennicza, choć nieco mniejsza niż w ubiegłych latach doceniona została za różnorodność i miejsce prezentacji nowości w roku, który osłabił nie tylko branżę lotniczą, ale całą światową gospodarkę. Pismo branżowe Przegląd Lotniczy w swoim podsumowaniu wydarzenie określił jako „Targi pełne optymizmu”. Dziennikarze podkreślili fakt, że:- Determinacja organizatorów i optymizm wystawców wygrały swoje. Piąta edycja, choć kameralna, była bardzo interesująca – czytamy na łamach Przeglądu Lotniczego.

Konferencje branżowe

Mocnym akcentem ubiegłego, „odlotowego” spotkania były dwie całodniowe konferencje Technology & Law for Aviation oraz Global Drone Conference. Współorganizatorem konferencji była Joanna Wieczorek, znany i ceniony ekspert prawa lotniczego z kancelarii Dentons. Podczas pierwszej z konferencji, specjaliści branży mówili m.in. o: nowoczesnych lotniskach i o potrzebie budowy HUBu dla lotów long-haul, wzroście znaczenia lotów cargo w dobie pandemii, Smart Airline, paliwach lotniczych, wiatrakowcach i ich zastosowaniu, rozwoju lotnictwa VIP i innowacjach w nawigacji. Natomiast konferencja nawiązująca do dronów była bodźcem do poruszenia tematów m.in. o: nowym europejskim i polskim prawie dronowym, PANSA UTM – bezpiecznych lotach dronów, jak certyfikować bezzałogowce? – przepisy wojskowe i cywilne, finansowaniu projektów dronowych, hybrydowych technologiach dronowych w transporcie, logistyce i innych obszarach. Obie konferencje transmitowane były również na Facebooku wydarzenia Aviation Expo. Dzięki streamingowi dotarły one ponad 10 000 osób.

Kosmiczny lot

VI  edycja zaplanowana we wrześniu 2021 roku niesie za sobą nowości „nie z tej ziemi”. Podczas wydarzenia swój debiut będzie miało Międzynarodowe Forum Sektora Kosmicznego z udziałem przedstawicieli rządu, firm z Polsk i zagranicy, instytutów, uczelni oraz mediów branżowych. Merytoryczne panele konferencji staną się okazją do poszerzenia wiedzy i wymiany doświadczeń. Projekt realizowany będzie wspólnie z Politechniką Świętokrzyską i firmą Spartaqs.

Warto wspomnieć, że drużyna „IMPULS” z PŚK w 2019 roku zdobyła tytuł mistrza świata podczas prestiżowych międzynarodowych zawodów robotów marsjańskich European Rover Challenge.

Podczas zaplanowanego na wrzesień 2021 wydarzenia znajdą się takie atrakcje jak transmisja na żywo z wystrzelenia rakiety wyniesionej do stratosfery przez specjalną platformę balonowo-dronoidową zaprojektowaną przez Sławomira Huczałę – głównego konstruktora i współwłaściciela Spartaqs.

Na kolejną edycję Targów Lotniczych AVIATION EXPO zapraszamy do Targów Kielce we wrześniu 2021 roku.

 

Aktualności
14 czerwca 2021
W dyskusji wezmą udział spółki Lotos Air BP, Warter Aviation, BP, Polskie Linie Lotnicze Lot, EnterAir. Wydarzenie transmitowane będzie na profilu facebook Targów Lotniczych Aviation Expo.
10 maja 2021
Podczas spotkania omówiona przez międzynarodowych ekspertów zostanie droga do zdobycia uprawnień pilota. Porozmawiają o tym eksperci z całego świata. Spotkanie odbędzie się na kanale Aviation Expo.
07 maja 2021
Podczas wydarzenia omówione zostaną ważne dla branży tematy dotyczące m.in. zastosowania bezzałogowych statków powietrznych, innowacji w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
07 kwietnia 2021
Prezes Boreas Aviation - Horst Trauntsching, przedstawiciel włoskich producentów lotniczych Alpi Aviation S A oraz Aero Eli Servizi będzie gościem kolejnego webinarium w ramach #KwadransuLotniczego.
11 marca 2021
Międzynarodowi przedstawiciele świata dronów wezmą udział w kolejnym, drugim webinarium Global Drone Review w ramach Targów Lotniczych Aviation Expo
02 marca 2021
Kwadrans Lotniczy to projekt, w którym udział biorą producenci, ale i dystrybutorzy samolotów ultralekkich. W marcu odbędzie się już trzecie spotkanie online z udziałem przedstawiciela firmy Hi-tech Aviation.
15 lutego 2021
W środę, 24 lutego po raz drugi Targi Kielce i Przegląd Lotniczy zapraszają na branżowe webinarium z cyklu Kwadrans Lotniczy
10 lutego 2021
Klaster Logistyczno-Transportowy Północ-Południe oferuje bezzwrotne dotacje na rozwój eksportu i udział w krajowych wydarzeniach targowych.
03 lutego 2021
W czwartek, 11 lutego zapraszamy do udziału w webinarium poświęconym tematyce bezzałogowców. Podczas spotkania nie zabraknie najważniejszy zmian dotyczących ich użytkowania czy rejestracji.
15 stycznia 2021
Kwadrans Lotniczy to nowy projekt, który realizowany będzie przez Targi Kielce we współpracy z czasopismem Przegląd Lotniczy. Podczas cyklu spotkań poruszone zostaną tematy związane m.in. z nowoczesnymi technologiami, filozofią i techniką latania.
08 stycznia 2021
Zapraszamy do przeczytania wywiadu ze Stefanem Malczewskim, członkiem zarządy PLL LOT.
25 listopada 2020
Międzynarodowe Forum Sektora Kosmicznego odbędzie się jesienią 2021 roku w Targach Kiece. Organizacji wydarzenia i przygotowania wspólnego projektu prezentującego potencjał branży, poświęcone było spotkanie przedstawicieli Politechniki Świętokrzyskiej, Firmy Spartaqs oraz Targów Kielce, które odbyło się 19 listopada 2020 roku w Mikołowie na Śląsku.
11-12.09.2021
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy
11-12.09.2021