IMG-1989-s.jpg

Aeroprakt-32 do wglądu na AVIATION EXPO

18 sierpnia 2022
Aeroprakt Polska – dystrybutor lekkich samolotów komercyjnych odwiedzi targi AVIATION EXPO. Firma przywiezie najnowszy model A-32.

A-32 to najnowszy model samolotu z rodziny Aeroprakta. Przed premierą samolot był projektowany i testowany przez ponad 3 lata. Większość wysiłków projektowych koncentrowała się na aerodynamice i zmniejszeniu oporów lotu oraz na komforcie załogi. Następnie samolot poddany został bardzo szerokiemu programowi lotów kontrolnych, tak by sprawdzić, czy teoretyczne założenia rzeczywiście sprawdzają się w locie. Wyniki mówią same za siebie! 

A-32 produkowany jest w dwóch podstawowych wersjach:

UL (MTOM 472,5 kg) o oznaczeniu A-32L

LSA (MTOM 600 kg) o oznaczeniu A-32

Nowy model samolotu zachował wszystkie dobre cechy A-22.

Kadłub, składający się z trzech przenikających stożków, ma wszystkie linie przenikania zaokrąglone lub wyprofilowane owiewkami. W ten sam sposób zabezpieczone są przejścia skrzydło-kadłub i podwozie-kadłub. Również drzwi są wpuszczone w obrys kadłuba i licują się z nim po zamknięciu.

Obniżenie oporów pozwoliło zwiększyć prędkość przelotową do ok. 180 km/h, a maksymalną do 220 km/h. Jednocześnie, dzięki niezmienionemu, grubemu profilowi skrzydła, własności lotne przy niskich prędkościach i prędkości przeciągnięcia pozostały na tym samym poziomie co w A-22. Pozwala to na zachowanie wszystkich, tak cenionych przez użytkowników cech A-22, a jednocześnie cieszyć się znacznie wyższą prędkością przelotową.

Aeroprakt Polska dystrybuuje samoloty na Polskę, Niemcy i Litwę.

Polecane aktualności
18 września 2022
Drony zyskują na znaczeniu, wpływają na rozwój wielu branż, takich jak transportowa czy budowlana. Szybki rozwój możliwości BSP wymusza zmiany, takie jak cyfryzacja obsługi lotów, ale i bywa zagrożeniem. O rynku, potrzebach i ich przyszłości dyskutowano podczas konferencji Global Drone Conference, którą przeprowadzono w niedzielę, 18 września, w czasie IV Targów Lotniczych Aviation Expo.
18 września 2022
Pierwszy raz Targi Lotnicze Aviation Expo odbywają się nie tylko w Targach Kielce, ale i na lotnisku w Masłowie. Są tu samoloty lekkie, śmigłowce i wiatrakowce. Maszyny można także podziwiać w powietrzu.
17 września 2022
Strategiczne znaczenie małych lotnisk dla obronności kraju, rozwój ich infrastruktury oraz znaczenie aeroklubów w szkoleniu profesjonalnych i sportowych kadr lotniczych – między innymi takie tematy poruszone zostały przez ekspertów podczas pierwszego Europejskiego Forum Aeroklubów. Spotkanie odbyło się 17 września w Targach Kielce, gdzie w weekend trwały IV Targi Lotnicze Aviation Expo.
17 września 2022
Aviation Expo 2022, które w weekend 17-18 września trwa w Targach Kielce, jest okazją do światowej premiery wiatrakowca Argon GTL produkcji Manufaktury Lotniczej. W hali kieleckiego centrum wystawienniczego Argon przyciąga wzrok zwiedzających nie tylko nowoczesną bryłą – uwagę zwracał również głęboki odcień błyszczącego lakieru z palety firmy McLaren.
17 września 2022
- Innowacje nas dziś zasypują z każdej strony. Sztuką jest wybrać te, które są sensowne i inteligentne – mówił Andrzej Gniadkowski z Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” rozpoczynając Konferencję Technology & Law for Aviation w Targach Kielce.
17 września 2022
Samoloty lekkie, śmigłowce, wiropłaty oraz wszelkiego rodzaju asortyment lotniczy można z bliska oglądać od soboty w Targach Kielce w ramach wystawy Aviation Expo.
17 września 2022
- To wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do pasjonatów i przedsiębiorców, którzy potrzebują szybko się przemieszczać na dalekie dystanse – mówiła Bożena Staniak, wiceprezes zarządu Targów Kielce podczas uroczystego otwarcia targów Aviation Expo. - Bardzo się cieszę, że widzę tak wielu fanów lotnictwa – zaznaczyła Joanna Wieczorek, współorganizator konferencji prowadzonych podczas wystawy.
16 września 2022
Motoszybowiec bezpieczny, lekki i ekonomiczny: Fregata J6 na Aviation Expo 2022