099A2755.jpg
Robinson R44, który cieszył się sporym zainteresowaniem zwiedzających.

Aviation Expo 2022 w Masłowie. Samoloty na lotnisku i w powietrzu

18 września 2022
Pierwszy raz Targi Lotnicze Aviation Expo odbywają się nie tylko w Targach Kielce, ale i na lotnisku w Masłowie. Są tu samoloty lekkie, śmigłowce i wiatrakowce. Maszyny można także podziwiać w powietrzu.

W sumie na płycie i w hangarach pokazano prawie 50 statków powietrznych. Pierwszego dnia w Masłowie dominowały te, którymi przylecieli wystawcy. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się samolot ultralekki Viper SD4, który przyciągał wzrok drapieżną bryłą i intensywną kolorystyką. Pojawił się także dwumiejscowy Tecnam o mocy 100 KM.

W gronie wiatrakowców wyróżniał się Robinson R44, którego miłośnikom lekkich śmigłowców z pewnością nie trzeba przedstawiać. Szkoła Pilotażu SkyWings zaprezentowała samolot Piper, a firma Aeroprakt pokazała najnowszy samolot z rodziny, czyli A32, który przed wypuszczeniem na rynek testowany był przez ponad 3 lata.

Natomiast w niedzielę, ze względu na mało sprzyjające warunki atmosferyczne, zwiedzający mogli zobaczyć przede wszystkim maszyny Aeroklubu Kieleckiego. Goście podziwiali Cessnę 152, jeden z najpopularniejszych na świecie samolotów szkoleniowych. 

Podziw budził także samolot AN-2, szerzej znany po prostu jako „Antek”. Ciekawostką jest, że „Antek” służy do zrzutu skoczków spadochronowych, ale i nie tylko. W ramach akcji „Lisy” piloci wykorzystują go do zrzutu szczepionek przeciwko wściekliźnie.

/EŁ/

 

Polecane aktualności
18 września 2022
Drony zyskują na znaczeniu, wpływają na rozwój wielu branż, takich jak transportowa czy budowlana. Szybki rozwój możliwości BSP wymusza zmiany, takie jak cyfryzacja obsługi lotów, ale i bywa zagrożeniem. O rynku, potrzebach i ich przyszłości dyskutowano podczas konferencji Global Drone Conference, którą przeprowadzono w niedzielę, 18 września, w czasie IV Targów Lotniczych Aviation Expo.
17 września 2022
Strategiczne znaczenie małych lotnisk dla obronności kraju, rozwój ich infrastruktury oraz znaczenie aeroklubów w szkoleniu profesjonalnych i sportowych kadr lotniczych – między innymi takie tematy poruszone zostały przez ekspertów podczas pierwszego Europejskiego Forum Aeroklubów. Spotkanie odbyło się 17 września w Targach Kielce, gdzie w weekend trwały IV Targi Lotnicze Aviation Expo.
17 września 2022
Aviation Expo 2022, które w weekend 17-18 września trwa w Targach Kielce, jest okazją do światowej premiery wiatrakowca Argon GTL produkcji Manufaktury Lotniczej. W hali kieleckiego centrum wystawienniczego Argon przyciąga wzrok zwiedzających nie tylko nowoczesną bryłą – uwagę zwracał również głęboki odcień błyszczącego lakieru z palety firmy McLaren.
17 września 2022
- Innowacje nas dziś zasypują z każdej strony. Sztuką jest wybrać te, które są sensowne i inteligentne – mówił Andrzej Gniadkowski z Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” rozpoczynając Konferencję Technology & Law for Aviation w Targach Kielce.
17 września 2022
Samoloty lekkie, śmigłowce, wiropłaty oraz wszelkiego rodzaju asortyment lotniczy można z bliska oglądać od soboty w Targach Kielce w ramach wystawy Aviation Expo.
17 września 2022
- To wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do pasjonatów i przedsiębiorców, którzy potrzebują szybko się przemieszczać na dalekie dystanse – mówiła Bożena Staniak, wiceprezes zarządu Targów Kielce podczas uroczystego otwarcia targów Aviation Expo. - Bardzo się cieszę, że widzę tak wielu fanów lotnictwa – zaznaczyła Joanna Wieczorek, współorganizator konferencji prowadzonych podczas wystawy.
16 września 2022
Motoszybowiec bezpieczny, lekki i ekonomiczny: Fregata J6 na Aviation Expo 2022
15 września 2022
Goście Targów Lotniczych w weekend 17-18 września będą mogli bezpłatnie wylądować na lotnisku w podkieleckim Masłowie.