099A2514.JPG

Luksusowy Argon GTL, z elementami od firmy McLaren, światową premierą na Aviation Expo

17 września 2022
Aviation Expo 2022, które w weekend 17-18 września trwa w Targach Kielce, jest okazją do światowej premiery wiatrakowca Argon GTL produkcji Manufaktury Lotniczej. W hali kieleckiego centrum wystawienniczego Argon przyciąga wzrok zwiedzających nie tylko nowoczesną bryłą – uwagę zwracał również głęboki odcień błyszczącego lakieru z palety firmy McLaren.

Wiatrakowiec Argon Grand Turismo Long (do podróży na dalekie dystanse) posiada silnik ROTAX 915iS o mocy 141 KM. Jego moc potwierdzają wyniki testów przeprowadzonych na hamowni przez znanego i cenionego na świecie tunera silników ROTAX, czyli firmę Edge Performance z Norwegii. Model prezentowany w Targach Kielce wyposażony został w Glass Cockpit Kanardia Nessis III, czyli duży, komfortowy wyświetlacz z parametrami lotu, silnika oraz mapą. Maszyna posiada również 2-osiowego autopilota, radio i transponder.

 

Firma Manufaktura Lotnicza samodzielnie produkuje kompozyty niezbędne do budowy wiatrakowców – w tym kadłuby, usterzenie oraz rotory. Argon GTL nie stanowi w tej kwestii wyjątku. Wiatrakowiec w 30% wykonano z włókien aramidowych, a w 70% z karbonu.

 

Co ciekawe, w Argonie GTL zademonstrowanym w Targach Kielce wykorzystano grzane fotele firmy McLaren, co z pewnością docenią miłośnicy luksusowych rozwiązań. Nie przejdą obojętnie również obok dostępnych wariantów kolorystycznych – lakiery pochodzą z palet McLaren oraz Lamborghini.

 

Opcjonalnie klienci mogą zamówić wiatrakowiec w opcji Shadow Line (ze wszystkimi metalowymi częściami anodowanymi na czarno) oraz Carbon Look – z karbonem na elementach płatowca i wnętrza. Argon GTL prezentowany w Kielcach demonstrował oba warianty. Jego cena nieznacznie przekraczała 189 tysięcy euro.

 

/EŁ/

Polecane aktualności
18 września 2022
Drony zyskują na znaczeniu, wpływają na rozwój wielu branż, takich jak transportowa czy budowlana. Szybki rozwój możliwości BSP wymusza zmiany, takie jak cyfryzacja obsługi lotów, ale i bywa zagrożeniem. O rynku, potrzebach i ich przyszłości dyskutowano podczas konferencji Global Drone Conference, którą przeprowadzono w niedzielę, 18 września, w czasie IV Targów Lotniczych Aviation Expo.
18 września 2022
Pierwszy raz Targi Lotnicze Aviation Expo odbywają się nie tylko w Targach Kielce, ale i na lotnisku w Masłowie. Są tu samoloty lekkie, śmigłowce i wiatrakowce. Maszyny można także podziwiać w powietrzu.
17 września 2022
Strategiczne znaczenie małych lotnisk dla obronności kraju, rozwój ich infrastruktury oraz znaczenie aeroklubów w szkoleniu profesjonalnych i sportowych kadr lotniczych – między innymi takie tematy poruszone zostały przez ekspertów podczas pierwszego Europejskiego Forum Aeroklubów. Spotkanie odbyło się 17 września w Targach Kielce, gdzie w weekend trwały IV Targi Lotnicze Aviation Expo.
17 września 2022
- Innowacje nas dziś zasypują z każdej strony. Sztuką jest wybrać te, które są sensowne i inteligentne – mówił Andrzej Gniadkowski z Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” rozpoczynając Konferencję Technology & Law for Aviation w Targach Kielce.
17 września 2022
Samoloty lekkie, śmigłowce, wiropłaty oraz wszelkiego rodzaju asortyment lotniczy można z bliska oglądać od soboty w Targach Kielce w ramach wystawy Aviation Expo.
17 września 2022
- To wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do pasjonatów i przedsiębiorców, którzy potrzebują szybko się przemieszczać na dalekie dystanse – mówiła Bożena Staniak, wiceprezes zarządu Targów Kielce podczas uroczystego otwarcia targów Aviation Expo. - Bardzo się cieszę, że widzę tak wielu fanów lotnictwa – zaznaczyła Joanna Wieczorek, współorganizator konferencji prowadzonych podczas wystawy.
16 września 2022
Motoszybowiec bezpieczny, lekki i ekonomiczny: Fregata J6 na Aviation Expo 2022
15 września 2022
Goście Targów Lotniczych w weekend 17-18 września będą mogli bezpłatnie wylądować na lotnisku w podkieleckim Masłowie.