099A2472.JPG
Targi Aviation zgromadziły licznych przedstawicieli branży lotniczej.

Targi Aviation Expo rozpoczęte. Błysk śmigłowców, branżowe konferencje, wiele ciekawostek

17 września 2022
- To wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do pasjonatów i przedsiębiorców, którzy potrzebują szybko się przemieszczać na dalekie dystanse – mówiła Bożena Staniak, wiceprezes zarządu Targów Kielce podczas uroczystego otwarcia targów Aviation Expo. - Bardzo się cieszę, że widzę tak wielu fanów lotnictwa – zaznaczyła Joanna Wieczorek, współorganizator konferencji prowadzonych podczas wystawy.

W sobotę, 17 września w Targach Kielce otwarto dwudniowe targi Aviation Expo. - Impreza ma charakter międzynarodowy. Ofertę w naszym ośrodku wystawienniczym i na lotnisku w Masłowie prezentują firmy z Polski, Pakistanu, Litwy i Ukrainy. Dziękuję Aeroklubowi Kieleckiemu oraz Urzędowi Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego za współpracę przy realizacji tych targów - podkreśliła  Bożena Staniak, wiceprezes zarządu Targów Kielce podczas uroczystości otwarcia.

W wydarzeniu udział wzięli Mariusz Gosek, Poseł na Sejm RP,  Tomasz Jamka, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz Piotr Kisiel, Dyrektor Departamentu  Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.

Jan Jawornik, prezes Aeroklubu Kieleckiego zaznaczał, że pierwszy raz targi Aviation odbywają się w dwóch miejscach, a dla podróżujących pomiędzy Targami Kielce a Masłowem przygotowany został shuttle bus (autobus wahadłowy), który przewiezie ich  w obie strony. Na lotnisku można zobaczyć ponad 20 samolotów. – To statki powietrzne aeroklubu, jak i wystawców – zachęcał prezes Jawornik. – Po raz pierwszy organizowane jest Europejskie Forum Aeroklubów, podczas którego zostaną poruszone nasze branżowe problemy. Mowa będzie między innymi o znaczeniu małych lotnisk dla obronności kraju.

Z kolei Joanna Wieczorek,  ekspert Prawa Lotniczego z Drone Aliance Europe, współorganizator konferencji Technology and Law for Aviation i Global Drone Conference, przekazywała, że targi są bogate w wykłady i prelekcje dla branży. - Bardzo się cieszę, że widzę tak wielu fanów lotnictwa – mówiła. – Konferencje dotyczą między innymi nowoczesnego lotnictwa, innowacyjnych rozwiązań IT , elektroniki, paliw lotniczych, w tym także ekologicznych, czyli tak zwanym SAFie. Zapraszam do udziału. 

/MŚ/

 

Polecane aktualności
18 września 2022
Drony zyskują na znaczeniu, wpływają na rozwój wielu branż, takich jak transportowa czy budowlana. Szybki rozwój możliwości BSP wymusza zmiany, takie jak cyfryzacja obsługi lotów, ale i bywa zagrożeniem. O rynku, potrzebach i ich przyszłości dyskutowano podczas konferencji Global Drone Conference, którą przeprowadzono w niedzielę, 18 września, w czasie IV Targów Lotniczych Aviation Expo.
18 września 2022
Pierwszy raz Targi Lotnicze Aviation Expo odbywają się nie tylko w Targach Kielce, ale i na lotnisku w Masłowie. Są tu samoloty lekkie, śmigłowce i wiatrakowce. Maszyny można także podziwiać w powietrzu.
17 września 2022
Strategiczne znaczenie małych lotnisk dla obronności kraju, rozwój ich infrastruktury oraz znaczenie aeroklubów w szkoleniu profesjonalnych i sportowych kadr lotniczych – między innymi takie tematy poruszone zostały przez ekspertów podczas pierwszego Europejskiego Forum Aeroklubów. Spotkanie odbyło się 17 września w Targach Kielce, gdzie w weekend trwały IV Targi Lotnicze Aviation Expo.
17 września 2022
Aviation Expo 2022, które w weekend 17-18 września trwa w Targach Kielce, jest okazją do światowej premiery wiatrakowca Argon GTL produkcji Manufaktury Lotniczej. W hali kieleckiego centrum wystawienniczego Argon przyciąga wzrok zwiedzających nie tylko nowoczesną bryłą – uwagę zwracał również głęboki odcień błyszczącego lakieru z palety firmy McLaren.
17 września 2022
- Innowacje nas dziś zasypują z każdej strony. Sztuką jest wybrać te, które są sensowne i inteligentne – mówił Andrzej Gniadkowski z Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” rozpoczynając Konferencję Technology & Law for Aviation w Targach Kielce.
17 września 2022
Samoloty lekkie, śmigłowce, wiropłaty oraz wszelkiego rodzaju asortyment lotniczy można z bliska oglądać od soboty w Targach Kielce w ramach wystawy Aviation Expo.
16 września 2022
Motoszybowiec bezpieczny, lekki i ekonomiczny: Fregata J6 na Aviation Expo 2022
15 września 2022
Goście Targów Lotniczych w weekend 17-18 września będą mogli bezpłatnie wylądować na lotnisku w podkieleckim Masłowie.