099A2645.JPG

Aviation Expo trwa w sobotę i niedzielę. Oto, co można zobaczyć

17 września 2022
Samoloty lekkie, śmigłowce, wiropłaty oraz wszelkiego rodzaju asortyment lotniczy można z bliska oglądać od soboty w Targach Kielce w ramach wystawy Aviation Expo.

W sobotę, 17 września ruszyły dwudniowe Targi Aviation Expo, które są skierowane są zarówno do pasjonatów lotnictwa, jak i przedsiębiorców poszukujących szybkiego sposobu podróżowania na dalekie dystanse. W tej edycji udział bierze 48 wystawców.

 

Firma Aeroprakt prezentuje modele A32 oraz A22 – samoloty bezpieczne, komfortowe i szybkie (oba modele osiągają ponad 200km/h). Manufaktura Lotnicza pochwali się wiatrakowcami Argon 915iS GTL oraz Argon Sti z silnikiem Edge Performance 155 HP, dla którego prędkość 210 km/h nie jest niczym niezwykłym.

 

Na wyciągnięcie ręki są wiatrakowiec Cavalon firmy AutoGyro, śmigłowiec ultralekki Dynali H3 w wariancie Sport, a także samoloty ultralekkie Czajka, Viper SD4, Virus SW czy Tecnam P92 Echo MkII.

 

Ciekawostką jest samolot Shark, którym 19-letnia Zara Rutherford samotnie okrążyła kulę ziemską, czym zajęła sobie miejsce w historii.

/MŚ/

 

Polecane aktualności
18 września 2022
Drony zyskują na znaczeniu, wpływają na rozwój wielu branż, takich jak transportowa czy budowlana. Szybki rozwój możliwości BSP wymusza zmiany, takie jak cyfryzacja obsługi lotów, ale i bywa zagrożeniem. O rynku, potrzebach i ich przyszłości dyskutowano podczas konferencji Global Drone Conference, którą przeprowadzono w niedzielę, 18 września, w czasie IV Targów Lotniczych Aviation Expo.
18 września 2022
Pierwszy raz Targi Lotnicze Aviation Expo odbywają się nie tylko w Targach Kielce, ale i na lotnisku w Masłowie. Są tu samoloty lekkie, śmigłowce i wiatrakowce. Maszyny można także podziwiać w powietrzu.
17 września 2022
Strategiczne znaczenie małych lotnisk dla obronności kraju, rozwój ich infrastruktury oraz znaczenie aeroklubów w szkoleniu profesjonalnych i sportowych kadr lotniczych – między innymi takie tematy poruszone zostały przez ekspertów podczas pierwszego Europejskiego Forum Aeroklubów. Spotkanie odbyło się 17 września w Targach Kielce, gdzie w weekend trwały IV Targi Lotnicze Aviation Expo.
17 września 2022
Aviation Expo 2022, które w weekend 17-18 września trwa w Targach Kielce, jest okazją do światowej premiery wiatrakowca Argon GTL produkcji Manufaktury Lotniczej. W hali kieleckiego centrum wystawienniczego Argon przyciąga wzrok zwiedzających nie tylko nowoczesną bryłą – uwagę zwracał również głęboki odcień błyszczącego lakieru z palety firmy McLaren.
17 września 2022
- Innowacje nas dziś zasypują z każdej strony. Sztuką jest wybrać te, które są sensowne i inteligentne – mówił Andrzej Gniadkowski z Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” rozpoczynając Konferencję Technology & Law for Aviation w Targach Kielce.
17 września 2022
- To wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do pasjonatów i przedsiębiorców, którzy potrzebują szybko się przemieszczać na dalekie dystanse – mówiła Bożena Staniak, wiceprezes zarządu Targów Kielce podczas uroczystego otwarcia targów Aviation Expo. - Bardzo się cieszę, że widzę tak wielu fanów lotnictwa – zaznaczyła Joanna Wieczorek, współorganizator konferencji prowadzonych podczas wystawy.
16 września 2022
Motoszybowiec bezpieczny, lekki i ekonomiczny: Fregata J6 na Aviation Expo 2022
15 września 2022
Goście Targów Lotniczych w weekend 17-18 września będą mogli bezpłatnie wylądować na lotnisku w podkieleckim Masłowie.